• Хід заняття.
  • Конспект заняття «Бережись автомобіля» з використанням інтерактивного столу Promethean ActivTabel в підготовчій групі




    Дата конвертації01.10.2019
    Розмір5.71 Kb.
    ТипТемочка

    Анастасія Сироткіна
    Конспект заняття «Бережись автомобіля» з використанням інтерактивного столу Promethean ActivTabel в підготовчій групі

    Конспект заняття у підготовчій групі

    на тему: «Бережись автомобіля» з використанням інтерактивного столу Promethean ActivTable.

    Мета: закріпити знання правил дорожнього руху у дітей старшого дошкільного віку за допомогою інтерактивного столу Promethean ActivTable в освітньому процесі.

    завдання:

    - розвивати пізнавальну активність, увагу, мова, мислення, спостережливість, пам'ять;

    - уточнити уявлення дітей про правила поведінки на вулиці;

    - дати знання про те, що пішохід теж повинен дотримуватися правил дорожнього руху;

    - закріпити знання про сигнали світлофора, їх призначення (червоний, жовтий, зелений);

    - виховувати уважність, вміння орієнтуватися при переході вулиці.

    Хід заняття.

    Діти стоять навколо інтерактивного столу.

    В .: - Хлопці, зараз в дитячий сад вас водять дорослі: мами, тата, бабусі й дідусі, але скоро ви підете в школу, і вам доведеться ходити по вулицях і самостійно переходити дорогу, по якій рухається дуже багато машин. І, якщо не знати правил дорожнього руху, можна потрапити в біду.

    Вірш (Я. Пішунов)

    По всіх усюдах правила,

    Їх треба знати завжди:

    Без них не вийдуть в плавання

    З гавані суду.

    Виходить в рейс за правилами

    Полярник і пілот

    Свої мають правила

    Шофер і пішохід

    По місту, по вулиці

    Чи не ходять просто так!

    Коли не знаєш правила,

    Легко потрапити в халепу.

    Весь час будь уважним

    І пам'ятай наперед:

    Свої мають правила

    Шофер і пішохід.

    В .: - Кому ж необхідно дотримуватися правила: водіям або пішоходам?

    Д .: - І пішоходам, і водіям.

    В .: - Відгадайте загадку:

    Чи не поспішає, йде

    По доріжці відведеної

    Неширокої, але вільної

    Хто ж це? (Пішохід)

    В .: - Правильно, діти, коли ви виходите на вулицю, ви стаєте пішоходами (вихователь показує на інтерактивному столі перше завдання).

    1 питання: Як називають людей йдуть по дорозі?

    Д .: - Пішохід.

    В .: - А як називається та частина вулиці, по якій ходять пішоходи? (тротуар)

    - Як називається частина вулиці, по якій їдуть машини? (проїжджа частина)

    - Який боку тротуару треба дотримуватися? (правої)

    - Як називається перетин доріг? (перехрестя)

    2 питання: Як називається місце перетину доріг?

    Д .: - Перехрестя.

    В .: - Молодці! А тепер зробимо гімнастику для очей.

    «Машини».

    По місту мчать з ранку і до ночі

    Машини всіх марок, красиві дуже.

    (Діти виконують кругові рухи очима.)

    Поїдуть направо, наліво, кругом -

    (Виконують рухи очима вліво, вправо.)

    Вільні машини і вночі і вдень.

    (Грюкають очима.

    В .: - Хлопці, а якщо вам потрібно перейти через дорогу, де ви будете переходити?

    Д .: - По пішохідному переходу.

    В .: - Відгадайте загадку

    Встало з краю вулиці в довгому чоботі

    Опудало трехглазое на одній нозі.

    Де машини рухаються, де зійшлися в дорозі,

    Допомагає вулицю людям перейти.

    Д .: - Це світлофор.

    В .: - Скільки очей у світлофора? (3)

    - Якщо червоне око горить, то про що він говорить? (стій і чекай)

    - Якщо жовтий очей горить, то про що він говорить? (почекай)

    - Якщо зелене око горить? (можете йти)

    - Де автобуса ми чекаємо? (на зупинці)

    - Де граємо в хованки? (на дитячому майданчику)

    3 питання: Покажіть зайвий «очей» світлофора.

    В .: - Молодці! На всі питання ви відповіли правильно.

    Физкультминутка «Світлофор».

    У світлофор ми пограємо, (Діти плескають у долоні).

    Раз два три чотири п'ять.

    Пропоную всім Вам встати. (Діти встають, ходьба на місці маршируючи).

    Червоне світло нам «Стій!» Кричить, (Діти стоять на місці).

    Чекати зеленого велить.

    Ось і жовтий загорівся, (Ривки руками під грудьми).

    приготуватися пора

    Руки, ноги, розігріємо

    Починаємо дітвора! (Присідання).

    Ось зелений загорівся, (Руки підняти вгору).

    Можна нам йти вперед, (Ходьба на місці маршируючи).

    Будь сміливіше пішохід.

    В .: - А зараз я вам задам ще кілька питань, а ви відповісте на них.

    4 питання: Покажіть зайвого учасника дорожнього руху.

    Д .: - Будинок.

    5 питання: Покажіть зайве засіб транспорту.

    Д .: - Коляска.

    6 питання: Що не відноситься до громадського транспорту?

    Д .: - Вантажний автомобіль.

    В .: - Сподіваюся, хлопці ви сьогодні повторили деякі правила дорожнього руху, на наступних заняттях ми будемо знайомитися з іншими дорожніми знаками, ну, а тим хлопцям, які не знають ще правила, ми даємо раду:

    «Робимо хлопцям застереження -

    Вивчіть терміново правила руху.

    Щоб не хвилювалися кожен день батьки,

    Щоб спокійно мчали вулицею водії ».




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект заняття «Бережись автомобіля» з використанням інтерактивного столу Promethean ActivTabel в підготовчій групі