• Хід НСД.
  • Прикріплені файли
  • Конспект з навчання грамоті в підготовчій до школи групі. Тема: Буква Д. Звук [Д] і [Д ']




    Дата конвертації12.03.2019
    Розмір8.96 Kb.
    ТипТемочка

    Ксенія Степанова
    Конспект заняття з навчання грамоті в підготовчій до школи групі «Буква« Д ». Звук [Д] і [Д '] »

    Конспект з навчання грамоті в підготовчій до школи групі.

    Тема: Буква Д. Звук [Д] і [Д ']

    Мета: Закріплювати знання дітей про букву Д і звуці [Д] і [Д '].

    завдання:

    Формувати і закріплювати вміння визначати наявність звуку в слові і його позицію.

    Закріплювати вміння диференціювати звуки по твердості і м'якості.

    Вчити перетворювати слова шляхом заміни одного звуку іншим.

    Розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять.

    Обладнання: телевізор; ноутбук; картки з буквами; презентація; магніти зеленого, синього та червоного кольорів; робочі зошити; кольорові олівці.

    Хід НСД.

    I. Організаційний момент.

    Діти сидять на стільчиках на килимі.

    Вихователь: Доброго дня діти. Сьогодні ми з вами будемо на нашому занятті грати, відгадувати загадки, придумувати нові слова, працювати в зошитах, шукати заданий звук і робити звуковий аналіз слів, складати слова на дошці. Подивіться будь ласка на екран. (Слайд №1). Скажіть, яка буква зображена на малюнку?

    Діти: Буква Д.

    Воспит. Правильно. Це буква Д. А хто мені зможе відповісти, ніж буква відрізняється від звуку?

    Діти: Букву ми бачимо, читаємо і пишемо, а звук ми чуємо і вимовляємо.

    Воспит .: Абсолютно вірно. Скажіть мені, а яким звуком може бути буква Д?

    Діти: Може твердим звуком і може бути м'яким звуком.

    Воспитат. Правильно. А хто мені може розповісти про звук Д, який він? (якщо діти не можуть, задає навідні запитання).

    Діти: Він згоден, твердий, позначається синім кольором.

    Воспит. Молодці. А який звук позначається зеленим кольором?

    Діти: Звук Д '.

    Воспит .: Добре. Все правильно відповіли. Прийшов час відгадати загадки. Чи готові?

    Діти: Так.

    I. Основна частина.

    1. Відгадування загадок.

    Воспит .: тоді слухайте. (Слайд №2).

    Ось величезний галасливий світ.

    У ньому чотири сотні квартир, п'ять під'їздів, домофони,

    Засклені балкони.

    Діти: Це будинок.

    Воспит .: Правильно. Це дім. (Слайд №3). Скажіть мені, а в цьому слові який звук, твердий або м'який?

    Діти: твердий.

    Воспит .: правильно, твердий. А знаходиться він десь в цьому слові?

    Діти: він знаходиться на початку слова.

    Воспит .: Молодці. З першої загадкою впоралися, саме час переходити до другої. Чи готові?

    Діти: Так.

    Воспитат .: Слухайте: (Слайд №4)

    У морях і річках живе, але часто в хмарах витає.

    А як набридне їй літати, на землю падає знову!

    Діти: це вода.

    Воспит .: Правильно, це вода. (слайд №5). А хто мені зможе охарактеризувати звук в цьому слові, про який ми говоримо?

    Діти: Це звук Д, він позначається синім кольором і знаходиться в середині слова. (Діти доповнюють відповіді один одного і виправляють неточності й неправильні відповіді один одного).

    Воспит .: Молодці, і з цим завданням впоралися. Слухайте наступну загадку. (Слайд №5). Добре, коли він є, на нього і лягти і сісти ...

    Він для відпочинку нам дано, м'який, плюшевий ...

    Діти: Це диван!

    Воспит .: Правильно, це диван. (Слайд №7). Скажіть мені, а який звук сховався в цьому слові і де він знаходиться?

    Діти: Звук Д '. він знаходиться спочатку слова і позначається зеленим кольором.

    Воспит .: Молодці, справилися із завданням. А зараз давайте трохи відпочинемо.

    2. Физминутку.

    Проводиться Физминутку під музичний супровід (за вибором вихователя).

    3. «придумування слів із заданим звуком».

    Ну що ж, молодці, сідайте на стільчики. Наступне для вас завдання. За стіл сяде той, хто придумає і назве слово, яке починається зі звуку Д або Д '. Завдання всім зрозуміло?

    Діти: так. Придумав слово, дитина піднімає руку і назвавши правильне слово сідає за стіл.

    Воспитат. Допомагає тим діткам, які зіткнулися з невеликими труднощами навідними питаннями, але не називає за них слова.

    4. «Визнач, який звук».

    Воспит .: Я буду називати слова зі звуком Д, а ви піднімаєте олівець того кольору, якому відповідає звук в слові. Наприклад, я називаю слово ДВІР, ви якого кольору підійміть олівець?

    Діти: Синього.

    Воспит .: Правильно. Приготуйте олівці і вушка. (Читає слова):

    Дятел, Доктор, День, Садик, Доміно, Владик, Дерево, Друг, Дощі, Вода, Природа, Дорога, Стадо.

    5. «Придумай слово» -додавання складів ТАК чи ДВ.

    Воспит .: Хлопці, ми зараз з вами будемо грати в гру «Придумай слово». Я буду вам називати слово, а вам потрібно додати до нього склад ТАК або ДВ. Вам зрозуміло завдання?

    Діти: Так.

    Воспит .: Тоді слухайте:

    На .... Лю ... Лі .... Воло ... Фе ... Воло .... З ...

    Мо ... Так ....

    6. «Скажи по-іншому» - заміна звуку Т - Ть на звук Д - дь.

    Воспит .: А тепер завдання складніше буде. Ваше завдання замінити в словах звук Т Ть на звук Д -Дь.

    Том-будинок точка дочка Плоти-плоди Тінь-день Тима-Діма

    Трава-дрова Тіло-справу Каченя-вудка Прутик-ставок Тачка-дачка.

    Молодці, справилися з таким складним завданням.

    7. Складання слова по картинці. На дошку прикріплюється картинка, а дитина підходить до дошки, вгадує слово і становить його під картинкою.

    Хлопці, подивіться, що намальовано на картинці, яку я повісила на дошку.

    Діти: Це душ.

    Воспит .: Правильно, це ДУШ. Хто хоче вийти і скласти слово душ на дошці?

    Той, хто бажає виходить, а інші діти перевіряють правильність складання слова.

    Воспит .: А хто може зробити звуковий аналіз слова ДУШ?

    За бажанням дитина виходить і робить звуковий аналіз, позначаючи звук кольоровим магнітом відповідного кольору (синім, червоним, синім).

    Аналогічно відгадуються, складаються і розбираються слова ДВЕРІ, ДЕРЕВО.

    8. Пальчикова гімнастика за бажанням дітей.

    III. Заключний етап.

    9. Робота в зошиті.

    Воспит .: Хлопці, відкрийте будь ласка свої зошити. Прочитайте перше слово, яке у вас написано в зошитах.

    Діти: ДУШ

    Воспит .: Правильно, це слово ДУШ. Хто хоче вийти і скласти це слово на дошці? (Той, хто бажає виходить, а інші діти перевіряють правильність складання слова і роблю звуковий розбір в своїх зошитах). А хто може зробити звуковий аналіз слова? За бажанням дитина виходить і робить звуковий аналіз, позначаючи звук кольоровим магнітом відповідного кольору (синім, червоним, синім, а решта дітей перевіряють правильність складання слова і роблю звуковий розбір в своїх зошитах.

    Аналогічно розбирається слово ДЕРЕВО.

    А третє слово розбирають діти самостійно, кожен у своєму зошиті.

    10. Рефлексія.

    Воспит .: Хлопці, подумайте трохи, що вам сьогодні на занятті сподобалось, а що вам не дуже сподобалося. Може бути вам було складно, або не цікаво, чи інша причина. Я буду називати вам завдання, які ми сьогодні виконували на завданнях, а ви якщо вам сподобалося це завдання підніміть вгору олівець червоного кольору, а якщо не -то зеленого. Всі зрозуміли завдання?

    Діти: Так.

    Воспит .: Перше завдання-відгадування загадок. Діти піднімають руку з олівцем вгору. Аналогічно оцінюються завдання №3, №7.

    Спасибі вам, ви сьогодні все великі молодці і мені було дуже приємно з вами сьогодні працювати. Наше заняття закінчено.

    Прикріплені файли:

    zvuk-di-d_b06bc.pptx | 806,38 КБ | Завантажено: 154



    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект з навчання грамоті в підготовчій до школи групі. Тема: Буква Д. Звук [Д] і [Д ']