Конспект з дітьми райнного віку на тему: «Кінь з лошам»




Дата конвертації31.05.2018
Розмір5.33 Kb.
ТипТемочка

Світлана Агабекян
Конспект заняття з дітьми районного віку «Кінь з лошам»

конспект

Роботу виконала: вихователь

ГБДОУ№62 «Золота рибка»

Приморського району

Г. Санкт-Петербурга

Агабекян С. С.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності педагога з урахуванням інтеграції освітніх областей «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо - естетичний розвиток»,

«Фізичний розвиток»,

з дітьми райнного віку на тему:

Кінь з лошам.

Знайомство з іграшкової конячкою

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, музична.

Цілі: ознайомлення з конем і лошам; навчання навичкам порівняння коні з лошам, ознайомлення з частинами іграшкової конячки (хвіст, голова, збирають, грива і т. д., звуконаслідування, розвиток уваги, мови, загальної моторики, тактильних відчуттів.

Цільові орієнтири дошкільної освіти: вміє за словесним описом вихователя відгадати тварину, знаходити конячку і лоша на картинках; може на прохання дорослого розповісти про зображеного на сюжетній картинці «Кінь з лошам», про іграшку; проявляє активність при виконанні найпростіших танцювальних рухів під пісеньку «Конячка» (муз. Е. Тілічеевой, сл. М. Френкель).

Матеріали та обладнання: іграшкова конячка, картинки із зображенням коня і лоша, лялька, сюжетна картина «Кінь і лоша».

Зміст організованої діяльності дітей

1. Організаційний момент.

Вихователь. Послухайте і відгадайте, про кого я говорю: велика тварина, на голові його грива, є довгий хвіст, на ногах копитця, скаче і стукає «цок-цок-цок», кричить: «І-го-го!». Хто це? (Конячка.)

2. Основна частина. Розповідання за сюжетною картині.

Вихователь (показує сюжетну картину «Кінь з лошам»). Жила-була кінь зі своїм лошам. Кінь була велика, а лоша маленький. Кінь яка?

Діти: Велика.

Вихователь: А лоша?

Діти: Маленький.

Вихователь: Кінь і лоша жили в стайні (показати стайню на сюжетній картинці). Стайню побудував людина, він годував коня і лоша сіном, травою, доглядав за ними. Лоша любить грати: скаче, підстрибує, б'є копитцем про землю і весело кричить: «І-го-го!». А кінь йому відповідає: «І-го-го!». (Звуконаслідування лоша і коні вихователь вимовляє по-різному: високим і низьким голосом.) Як кричить лоша? Як відповідає йому коня?

Діти: (Діти вимовляють звуконаслідування високим і низьким голосом.)

Вихователь: У коня на ногах копита, і коли вона йде, ми чуємо стукіт її копит.

Діти: (Вихователь і діти цокають мовою.)

Вихователь пропонує дітям послухати пісеньку «Конячка» (муз. Е. Тілічеевой, сл. М. Френкель). Діти підспівують і виконують наслідувальні руху: скачуть по колу, зображуючи конячок, потім йдуть кроком, кивають головою.

3. Розгляд іграшки.

Вихователь (показує іграшкову конячку і розповідає). Це іграшкова конячка. У неї велика голова, вуха, добрі очі, красива довга шия. Є грива. Ззаду довгий хвіст. У конячки сильні швидкі ноги, на ногах копита. Коли конячка біжить, то копита цокають. Конячка може катати дітей.

Діти можуть підійти до іграшки, помацати її. При цьому вихователь може ставити питання: «Покажи у конячки гриву, хвіст, ноги, копита. Як кричить конячка? »І т. Д.

4. Дидактична гра «Знайди конячку і лоша».

Вихователь розкладає на столі або виставляє на фланелеграфе картинки із зображенням домашніх тварин і їх дитинчат, серед яких є зображення коня і лоша. Діти підходять до картинок, розглядають їх.

Вихователь: Покажіть конячку, лоша. Яка конячка?

Діти: Велика.

Вихователь: Який лоша?

Діти: Маленький.

Вихователь: Як кричить маленький лоша? Як кричить велика конячка?

Діти: (Діти вимовляють звуконаслідування.)

Вихователь: Як стукають їх копитця?

Діти: (Діти разом з вихователем цокають мовою.)

Вихователь: Спасибо большое, хлопці. Тепер ми знаємо які звуки видає конячка, як вона ходить, і як називають дитинчати конячки.