• Хід заняття
  • Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Матрьошка в гості до нас прийшла»




    Дата конвертації29.06.2019
    Розмір8.46 Kb.
    ТипТемочка

    Надія Титкова
    Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Матрьошка в гості до нас прийшла»

    Муніципальне казенне дошкільний навчальний заклад Биковський дитячий садок №1 «Топольок» Биковського муніципального району Волгоградської області

    Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі

    «Матрьошка в гості до нас прийшла».

    Підготувала: Титкова Н. Н.

    Биково, 2019 р

    Тема: Матрьошка в гості до нас прийшла.

    Мета: Активізувати словник дітей, вводити нові слова в словник дітей: сарафан, фартух, хустка, самовар.

    завдання:

    Тренувати дітей у правильному називання предметів, помічати і називати відмінність в кольорі і розмірі.

    Розвиток увагу, спостережливість, вміння відповідати на питання.

    Виховувати у дітей зорову пам'ять, вміння діяти за вказівками вихователя. Виховувати чуйність, доброзичливість, формувати пізнавальний інтерес.

    Освітні області: соціально-комунікативний, мовленнєвий, пізнавальний, художньо-естетичне, фізичний розвиток.

    Попередня робота: індивідуальні гри з матрьошками, розглядання їх, розучування пальчикової гри.

    Устаткування і матеріали: іграшка матрьошка, іграшковий посуд, самовар.

    Хід заняття:

    Діти півколом сідають на стільчики.

    В: Хлопці до нас сьогодні прийшли гості, давайте з ними привітаємося.

    Д: Доброго дня!

    В: Давайте піднімемо собі настрій і один одному посміхнемось.

    артикуляційна гімнастика

    - як губки роблять трубочку;

    - як надувають кульку;

    - як повітря виходить з кульки: с-с-с.

    - як губки посміхаються;

    В: Молодці!

    Грає російська народна музика. Вихователю передають кошик.

    Вихователь: Хлопці, давайте подивимося, що в кошику?

    З кошика вихователь дістає матрьошку.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов? Хто це?

    Д: Матрьошка.

    В: Так, правильно, це матрьошка. Давайте всі разом з нею привітаємося.

    Д: Здрастуй, матрьошка. (Хоровий і 2 індивідуальних відповіді).

    М: Доброго дня хлопці!

    В: Хлопці, уважно подивіться на матрьошку. Яка вона красива! Це вона сарафан наділу. Якого кольору сарафан?

    Д: Червоний.

    В: Поверх сарафана вона підв'язала фартух (показує вихователь, діти повторюють слова). Що намальовано на фартусі?

    Д: Квіти.

    В: А що на голову одягла матрьошка?

    Д: Хустка.

    В: А що на ньому намальовано?

    Д: Теж квіти.

    В: Правильно, хлопці! Ось яка наша матрьошка красуня! На обличчі в неї (вихователь показує - діти відповідають)

    Д: Очки.

    В: Так, очі, чорні очі.

    Д: Носик.

    В: Так, маленький носик.

    Д: Губки.

    В: Губки які?

    Д: Червоні.

    Вихователь бере матрьошку в руки і здивовано говорить

    В: Щось наша матрьошка важка, може бути у неї всередині щось є? (Трясе матрьошку). Давайте подивимося, що там гримить? Хлопці, матрьошка не відкривається. Хлопці, допоможіть мені, потрібно попросити нашу матрьошку відкритися. Давайте разом скажемо: Матрешка- матрьошка, відкрийся трішки!

    Д: Матрешка- матрьошка, відкрийся трішки!

    В: Ой, тут ще одна матрьошка! Хлопці, подивіться, як вона нам посміхається, а ще матрьошка любить танцювати і запрошує вас потанцювати.

    музична Физминутку

    Ми веселі матрьошки ладушки, ладушки! (діти ляскають в долоньки)

    На ногах у нас чобітки! Ладушки, ладушки! (діти тупають)

    Зав'язали ми хусточки! Ладушки, ладушки! (діти нахиляються в різні боки, тримаючи руки під підборіддям)

    Розчервонілися наші щічки! Ладушки, ладушки! (діти розтирають щічки).

    У сарафанах наших строкатих! Ладушки, ладушки! (пружинка, Ми схожі немов сестри! Ладушки, ладушки! (крутиться, як неваляжкі).

    Після музичної розминки вихователь пропонує діткам сісти на стільчики.

    В: Ой, хлопці, подивіться, а в кошику ще лежить щось. Цей лист! Давайте його прочитаємо!

    Вихователь читає лист:

    Ми веселі матрьошки,

    Дві хороші подружки!

    Чай хочемо попити,

    і не знаємо, як посуд поділити!

    Допоможіть, допоможіть!

    І швидше за підкажіть!

    В: Хлопці, а ви знаєте, що гостей прийнято пригощати. Давайте почастуємо наших матрьошок чаєм. А пити ми будемо чай з самовара. Він красивий і великий, в ньому гріється окріп. У нас є посуд для чаювання, але її потрібно розділити між матрьошками.

    На столі стоять два чайних набору різного розміру і кольору, один великий-червоний, інший маленький-блакитний.

    Вихователь бере чайний набір великого розміру, показує дітям.

    В: Який кольору і розміру цей чайний набір?

    Д: Червоний, великий.

    В: Правильно! Який матрьошці ми його віддамо? І чому?

    Д: Великий, тому що вона велика матрьошка!

    Вихователь бере чайний набір маленького розміру, показує дітям. В: Який кольору і розміру цей чайний набір?

    Д: Блакитний, маленький.

    В: Молодці, правильно! Який матрьошці ми його віддамо? І чому?

    Діти: Маленькій, тому що вона маленька матрьошка!

    В: А який же чай без пиріжків? Давайте спечемо матрьошок пиріжки і заспіваємо пісеньку.

    пальчикова гра

    Місимо, месім мамі тісто, (По черзі стискати і розтискати кисті рук, імітуючи заміс тесту.) Місимо, месім мамі тісто, (По черзі стискати і розтискати кисті рук, імітуючи заміс тесту.)

    Качалкою покатали, (розкриту долоню імітуйте розкочування коржі качалкою по столу або колін.) Ягідки зібрали. (Складайте пальчики в пучку і "зривайте" ягідки.) Наліпили пиріжків - (Ляскайте в долоньки, "ліпіть" пироги.) Ух! У піч! Ух! У піч! (Обома долоньками "візьміть" пиріжок і киньте в гарячу піч, розкриваючи пальчики.)

    В: А тепер напечемо пиріжків для матусі і наших друзів.

    музична гімнастика

    Я печу, печу, печу, (діти з'єднують долоні)

    Діткам всім по пиріжку (діти з'єднують долоні)

    А для милою матусі спечу два пряничка (діти розводять руки в різні боки)

    Їж, їж матуся смачні два пряничка (загрожують пальчиком)

    Я ребяток покличу, пиріжками пригощу (звуть -Руки махають і розводять руками).

    В: Які ви молодці! Нагодували пиріжками і друзів і матрьошок. Хлоп'ята ми з вами і співали, і пекли пиріжки, і грали. А давайте згадаємо, хто ж сьогодні у нас був в гостях?

    Д: Матрьошки.

    В: А матрьошки однакові за розміром?

    Д: Ні! Одна маленька, а інша велика!

    В: А у що вони були одягнені?

    Д: Сарафан, фартух, хустка.

    В: З чого ми їх поїли чаєм?

    Д: З самовара

    В: Матрьошки говорять вам спасибі за те, що ви їм допомогли розділити посуд, спекти частування, їм дуже сподобалося у нас в гостях. Вони обов'язково прийдуть до нас в гості. І вони теж приготували для вас частування - ось такі бублики і бублики. Пригощайтеся хлопці! А зараз ми з ними прощаємося, і говоримо їм до побачення!




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі «Матрьошка в гості до нас прийшла»