• Хід заняття.
  • Конспект відкритого заняття в старшій групі Тема: «Наші емоції»




    Дата конвертації26.05.2019
    Розмір6.02 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Василівна Шакірова
    Конспект відкритого заняття в старшій групі «Наші емоції»

    Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад

    «Дошкільний навчальний заклад № 50 м Челябінська»

    Конспект відкритого заняття в старшій групі

    Тема: «Наші емоції»

    вихователь:

    Шакірова Олена Василівна

    Челябінськ, 2019

    мета:

    повторити з дітьми поняття «емоції»;

    • закріпити вміння дітей розпізнавати і виявляти «емоції»;

    • розвивати вміння передавати емоційний стан за допомогою міміки;

    • виховувати уважність до інших.

    устаткування:

    • повітряна куля;

    картинки емоцій (гноми);

    • годинник емоцій;

    • розрізані картинки (4 частини) із зображенням усміхнених дітей.

    Хід заняття.

    1. Привітання.

    У групі з'являється повітряна куля, на якому написано слово «Здрастуйте».

    Подивіться, хлопці, до нас в групу прилетів повітряну кульку. Та не простий, а з якоюсь написом. Цікаво, що тут написано? Ах, я здогадалася, це слово, яке в нашій групі сьогодні вранці звучало найчастіше. І, допомагаючи дітям правильно відповісти, читаю вірш, роблячи паузу саме в тому місці, де діти повинні вставити потрібне слово:

    «У мене роботи багато, Цілий день мене звати, Лише знайомого ти зустрінеш - Я вже знову тут як тут. Щоб здоров'я побажати, Треба .... сказати. »

    - Хлопці, а що означає слово «Здрастуйте»? Хто відповість? (питаю і продовжую)

    «Що таке« Здрастуй »? Найкраще з слів, Тому що «Здрастуй» Значить «Будь здоров!» Увечері рассталісь- Зустрілися з ранку, Значить знову «Здрастуй!» Говорити пора! »

    Узагальнюючи відповіді дітей, кажу: «Коли люди вітаються, вони бажають один одному здоров'я».

    2. Коло радості.

    Любимо, любимо, любимо, (руки вгору і в сторони)

    Любимо світ навколо,

    Ради, ради, ради, (плескають у долоні)

    Що з нами поруч друг! (обіймають один одного)

    3. Дидактична гра «Настрій гномів»

    -Подивіться на дошку, кого ви бачите? (Відповіді дітей) (До дошки прикріплені картинки з ізоьраженіем гномів з різними емоціями). - Давайте пограємо в гру. Гноми надіслали нам свої портрети і просять відгадати їх емоції? (Відповіді дітей) Давайте визначимо емоції казкових чоловічків.

    -І у людей є емоції. Наші емоції, як у цих гномів, бувають різні. Хто мені нагадає, які емоції може відчути людина? (Відповіді дітей) - Так, діти. У людини багато різних емоцій. Ми може радіти, сумувати, дивуватися, боятися, турбуватися, а можемо бути спокійними.

    -Як ви думаєте, що хочеться робити людині, коли йому радісно? Який у нього настрій? Які гноми йому допомагають? (Відповіді дітей) -А що робить людина, коли йому сумно? Який у нього настрій? (Відповіді дітей) - Кожен з вас знає, що він - людина. А людина може керувати своїми емоціями. - Давайте пограємо і навчимося створювати емоції.

    4. Гра називається «тупни, лясни, повернись» (фізкульмінутка).

    Будемо з гномами грати І команду їм давати: тупни, лясни, повернись І сердитим здайся! -Ух ти! Вийшло! Тупни, лясни, повернись І веселим здайся! -Здоровий! Тупни, лясни, повернись Здивованим здайся! -Виходить! Тупни, лясни, повернись І спокійним здайся! -Добре! Тупни, лясни, повернись І сумним здайся! -Ось так! Тупни, лясни, повернись, Добрим знову здайся!

    -Молодци, діти! Як добре, що ви вмієте створювати різні емоції!

    5. Гра «Знайди пару картині»

    Мета: розширювати уявлення про емоції; виховувати уважність до інших.

    Пропоную послухати невеликі історії про дітей і показати на «годиннику емоцій» значок, який відповідає почуттям героїв історії.

    • Коля сьогодні перший день в дитячому садку. Він нікого не знає, йому страшно, він найбільше боїться.

    • Аня проводжала бабусю додому і дуже по ній нудьгувала.

    • Олеся дуже любить свою маленьку кішку Мурку. Вона за нею доглядає і дуже часто з нею грає.

    • Олена з батьками відпочивала на природі їм було весело і цікаво.

    • Вася потрапив під сильний дощ і промок.

    • Мама прийшла додому з роботи.

    Старший брат не хоче з тобою грати.

    • У тебе зламалася улюблена іграшка.

    • До тебе в гості приходить один.

    • Дивишся смішну передачу по телевізору.

    Бесіда з дітьми про емоції:

    1. Діти, а буває вам сумно, весело, страшно?

    2. Коли це відбувається?

    3. А як необхідно допомагати іншим, щоб їм не було нудно, страшно?

    6. Гра «Склади картинку».

    Мета: розширювати уявлення про емоції радість; розвивати взаємодію між дітьми.

    Діти об'єднуються в дві групи. Кожна група повинна з частин скласти картинку, на якій зображений веселий дитина. Потім діти передають емоцію радості за допомогою міміки і дякують один одному за співпрацю.

    7. Підсумок заняття. Рефлексія.

    Питаю дітей, чи подобаються їм злі, сумні люди, хотіли б вони з ними розмовляти, грати. Завжди приємно грати з дитиною, радісним, привітним, лагідним.

    8. Прощання.

    Діти беруться за руки, легко ними похитують і з посмішкою говорять: «Всім, всім, доброго дня!»