• Прикріплені файли
  • Конспект відкритого заняття в старшій групі по малюванню в нетрадиційній техніці граттаж на тему «Підводний світ»




    Дата конвертації29.03.2019
    Розмір9.53 Kb.
    ТипТемочка

    Біла Дар'я
    Конспект відкритого заняття в старшій групі по малюванню в нетрадиційній техніці граттаж «Підводний світ»

    Конспект відкритого заняття з малювання в нетрадиційній техніці граттаж на тему «Підводний світ»

    Мета: формування вміння малювати в нетрадиційній техніці «граттаж»

    завдання:

    Закріплювати знання дітей про морських мешканців.

    Вправлятися в вміння вибудовувати композицію малюнка, відображати в малюнку свої враження, знання про навколишній світ.

    Розвивати у дітей уяву, творчість, мислення.

    Виховувати навички самоконтролю.

    Методи і прийоми: ігровий, словесний (бесіда, наочний, практичний, нетрадиційного малювання.

    Матеріали та обладнання для обіймання:

    Ілюстративний матеріал.

    Аркуші щільного паперу, спеціально загрунтованной для виконання малюнка в техніці граттаж. (Спочатку вся поверхня картону ретельно розфарбовується восковими крейдою різного кольору, потім картон покривається шаром синьою гуаші, після повного висихання картон готовий для виконання малюнка);

    зубочистки;

    Пазли (розрізані фотографії морських тварин і риб);

    Аудіозаписи: А. Каначян - «В синьому морі, у білій піні», шум прибою.

    Слайд шоу.

    Матеріали для дослідів.

    хід заняття

    1. Вступна частина:

    1. Бесіда.

    вихователь:

    Хлопці, у нас сьогодні незвичайний день, до нас прийшли гості, привітаємося з ними (діти вітаються з гостями).

    Хлопці, сьогодні, поки Ви спали, я в коридорі знайшла цікавий предмет! Подивіться, що це? Скриня? Цікаво, що в ньому? Давайте його відкриємо і подивимося, що в ньому лежить. (Діти розглядають предмети, що лежать в скрині, пропонують варіанти відповідей: черепашки, морська зірка, камені, корали.)

    Хлопці як ви думаєте, а звідки всі ці предмети? (З моря)

    Ви хочете побувати на морському дні, і познайомиться з мешканцями морських глибин (Так).

    А як ви думаєте, як нам туди потрапити? (Потрібно пірнути в море).

    Правильно.

    А ще можна відправитися на віртуальну екскурсію. Ви хочете побувати на такій екскурсії. А вирушимо ми з вами в «Підводне царство». Ви знаєте, що на землі багато морів, великих і маленьких. А в їх глибинах живуть різні тварини, ростуть рослини. Дуже багато таємниць приховують морські глибини. Там багато цікавого і загадкового.

    А у мене є чарівні слова, які допоможуть нам потрапити на морське дно, давайте закриємо очі, покружлявши навколо себе. А я скажу чарівні слова:

    Дитячий сад наш змінився,

    В океан він перетворився.

    Ми вирушимо гуляти,

    Дно морське вивчати!

    Скільки водоростей різних,

    Зірок, медуз і риб прекрасних,

    Ламінарії, їжаки

    І черепашки гарні!

    Ну ось, хлопці, ми з вами опинилися в морському царстві. Подивіться скільки тут всього цікавого (виставка з зображеннями риб і морських тварин) .Кого ви тут дізналися? (Відповіді дітей).

    У морі є не тільки риби, але і багато інших цікавих тварин, а будь, ви повинні відгадати самі.

    Гра «Відгадай». (При правильній відповіді спливає слайд з морським тваринам)

    Володар семи морів,

    В океані найсильніша.

    Він пливе - вода вирує

    Це чудо - риба (кит)

    Кити - це найдовші, важкі, що видають найгучніші звуки тварини нашої планети. Кити можуть не спати по три місяці, не їсти вісім днів, не дихати до двох годин і при цьому долати відстані до кілька тисяч кілометрів.

    Що за дивна конячка?

    Дуже дивні звички:

    Кінь не сіє і не оре,

    Під водою з рибкою танцює.

    Назви його дружок,

    Рибок друг ... (морський коник)

    А знаєте, чому так назвали морського коника? Так як голова і шия нагадує голову і шию коня.

    Груша з довгими ногами

    Оселилася в океані.

    Цілих вісім рук і ніг!

    Це чудо ... (восьминіг)

    Восьминіг отримав свою назву за кількість ніг. Восьминоги живуть у самого дна, ховаючись між каменями або в підводних печерах. Восьминіг - хижак, харчується дрібними рибками. Хлопці, а ви знаєте, що восьминоги можуть не тільки плавати, але, і, переставляючи щупальця ходити по дну.

    Важлива, ступінь, холодна,

    А крізь неї вода видно. (Медуза)

    Якщо наблизиться ворог до медузи, своїми жалкі клітини вона може його обпалити. Опік цей нагадує опік кропивою. Звідси ще такі назви медуз, як жгучка, морська кропива. Для ворогів медузи опік цей небезпечний, а для людини не так вже й небезпечний, але відчувається болісно. Так що при зустрічі з великою медузою розгляньте її, помилуйтеся, але не наближайтеся і не чіпайте її.

    Дуже хочеться, хлопці,

    Зустріти мені лісового брата.

    Тільки мій колючий брат

    Ніколи воді не радий.

    Ну, а мені, друзі, завжди

    До душі одна вода. (Морський їжак)

    Це морська тварина роздувається і стає схожою на кулю. На тілі дуже багато голок, і вона стає схожа на звичайного їжака. Голки часто служать морським ежам для пересування, харчування та захисту. У деяких видів вони отруйні. Молодці, всіх вгадали.

    Гра «Збери пазли».

    Хлопці, я пропоную вам пройти до столу і зібрати розрізні картинки, і ви побачите, хто у вас вийде (діти збирають розрізні картинки і називають морську тварину яке у них вийшло).

    Досліди.

    Хлопці, а зараз я вам пропоную відчути море. Для цього нам потрібно буде провести пару експериментів.

    1. Морська піна.

    Розчиніть 2 чайні ложки соди в 1 склянці води (стакан повинен бути налитий не доверху). Висипати в стакан 1 чайну ложку лимонної кислоти. Вода в склянці «закипить» - завирує.

    Зустрічаючись у воді, сода і лимонна кислота взаємодіють. При цьому виділяється вуглекислий газ. Так як газ легший за воду, бульбашки газу піднімаються на поверхню води. Тут вони лопаються, тим самим змушуючи воду «кипіти».

    2. Фарбуємо воду в синій колір.

    У наступному досвіді, я пропоную вам змінити колір води, на морський. Який це колір? Правильно, синій. Як видумаєте, за допомогою чого це можна буде зробити? А я знаю ще один спосіб! Для цього нам знадобиться вода, крохмаль і йод. Давайте додамо в воду крохмаль, розмішати. А тепер крапни крапельку йоду. Як ви думаєте, чому так сталося?

    Чому море синє, адже вода сама по собі прозора? І навіть якщо взяти морську воду і налити в графин, вона теж буде прозора.

    Неправильну відповідь: тому що море відображає небо, а воно синє.

    Колір моря, який ми бачимо, - це результат розсіювання сонячного світла товщею морської води.

    Вода пропускає світло нерівномірно - короткі хвилі вона розсіює краще, а довгі - гірше. Короткі хвилі відповідають синьої частини спектра, а довгі - червоною. У графині ви дивитеся на просвіт на тонкий шар води, тому різниця в пропущенні променів непомітна. А в морі ви бачите результат розсіювання сонячного світла многометровой товщею води. Тому синє світло менше поглинається в воді, і в тому світі, який виходить ІЗ води, найбільше синього кольору.

    2. Основна частина:

    вихователь:

    Хлопці я хочу вам запропонувати намалювати «Підводний світ».

    Давайте закриємо очі і уявімо морське дно і підводних мешканців (включити аудіозапис «шум прибою»). Розгляньте їх уважно: кого ви побачили, якого розміру, кольору, що їх оточує, запам'ятайте їх. Відкрийте очі і давайте зробимо фоторісунок того, що ви зараз побачили. Розповідати ми поки не будемо, хто нам зустрівся, а коли ви намалюєте - тоді і спробуємо відгадати.

    А малювати ми сьогодні з вами будемо в техніці граттаж. Ми вже знайомі з цією технікою. Як її ще можна назвати, яким способом наносимо малюнок? (Дряпання). Для такого малювання потрібно спочатку підготувати основу, яку ми з вами приготували заздалегідь. Хлопці, а хто мені нагадає, як ми з вами готували цю основу. Необхідно натерти аркуш паперу свічкою або кольоровою крейдою, а зверху нанести шар гуаші. І залишилося нам загостреною паличкою процарапать задуманий малюнок. Зубочистка - це інструмент, будьте з ним дуже обережні і уважні. А тепер уявіть ще раз, що ви хочете намалювати і приступайте. Якщо комусь знадобиться допомога, покличте мене тихенько, щоб не відволікати інших.

    Діти під наглядом вихователя малюють композицію на морську тему.

    Художники, готові ваші малюнки, я пропоную вам коротко розповісти про них, що ви намалювали.

    3. Заключна частина:

    вихователь:

    Хлопці нам пора повертатися в дитячий сад. А, що б ми могли з вами повернутися, нам необхідно сказати голосно чарівні слова.

    Потрібно нам закрити очі,

    Зробити два великих стрибка.

    Руки витягнути вперед,

    А потім навпаки.

    Як рибки покружляти,

    Щоб в саду нам опинитися.

    Ось хлопці ми і опинилися з вами в дитячому саду. Вам сподобалася наша віртуальна екскурсія в підводний світ? А, що ви запам'ятали найбільше (відповіді дітей).

    Прикріплені файли:

    prezentacija-otkrytoe-zanjatie_umht3.pptx | 1612,43 КБ | Завантажено: 12



    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект відкритого заняття в старшій групі по малюванню в нетрадиційній техніці граттаж на тему «Підводний світ»