• Хід заняття
  • Прикріплені файли
  • Конспект відкритого заняття в середній групі по театралізації «Подорож в Казкову країну»




    Скачати 12.14 Kb.
    Дата конвертації28.08.2019
    Розмір12.14 Kb.
    ТипТемочка

    Людмила Шубіна
    Конспект відкритого заняття в середній групі по театралізації «Подорож в Казкову країну»

    Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

    Пушкінського муніципального району дитячий садок № 54 «Світлячок».

    Конспект відкритого заняття в середній групі «Подорож до казкової країни».

    Підготувала і провела вихователь I кваліфікаційної категорії

    Шубіна Людмила Олександрівна.

    Конспект открытого занятия в средней группе по театрализации «Путешествие в Сказочную страну»

    Мета: забезпечити умови для морального виховання дітей.

    завдання:

    освітня:

    Формувати моральні уявлення дітей про норми соціальних відносин.

    Удосконалювати зв'язну діалогічну і монологічну мова, пізнавальну активність.

    Розвиваючі:

    Стимулювати розумові здібності дітей.

    Розвивати уміння спостерігати, порівнювати, аналізувати.

    Розвивати дрібну моторику, рухову активність, творчу уяву, творчу активність.

    Сприяти розвитку емоційно - чуттєвої сфери дітей.

    виховують:

    Виховувати доброзичливість, співпереживання, хоробрість, ввічливість, потреба в дружніх взаєминах. Робити щеплення інтерес до театралізованої діяльності.

    Інтеграція освітніх областей:

    «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо - естетичний розвиток»

    Попередня робота: Читання дітям казок, обговорення мультфільмів, бесіди на моральні теми, розгляд ілюстрацій з різними ситуаціями, обговорення і обігрування даних ситуацій, прослуховування пісень і віршів про добро, дружбу, хоробрості, розучування прислів'їв.

    Методи і прийоми: бесіда, питання і відповіді, показ, ігрові та театралізовані дійства, пояснення, загадування загадок, використання елементів ТРВЗ.

    Матеріали та обладнання: магнітофон, магнітна дошка, «Книга казок», Колобок ,, театри: пальчиковий, магнітний, бі-ба-бо.

    Структура НСД:

    1. Вступна частина - 3 хвилини.

    2. Основна частина - 15 хвилин.

    3. Заключна частина - 2 хвилини.

    Хід заняття:

    Бабуся Забавушка: Доброго дня, діти! Дівчата і хлопці! Я - бабуся Забавушка. Я до вас в гості прийшла, багато казок принесла. А зі мною мій дружок - разрумянілісь колобок! (Дивиться на всі боки, шукає колобка).

    -На сметані мешен,

    На віконці холоднеча,

    Круглий бік, рум'яний бік.

    Покотився Колобок!

    -Як же мені його відшукати! Хлопці, може бути, ви мені допоможете? (Відповіді дітей). А шукати колобка потрібно в казковій країні. Чи готові ви туди зі мною вирушити? Зачекайте, я візьму з собою чарівний хустинку, він допоможе нам у скрутну хвилину. Ось і чарівна книга. Вона відправить нас в країну казок. Повторюйте всі за мною: «Чудо чудное якби! Книга наша відчинися »! (Звучить «чарівна» музика.) Діти проходять через книгу і виявляються в казковій країні.

    Лунає ГОЛОС: Навіщо завітали в казкову країну?

    Бабуся Забавушка: - Ми хочемо відшукати колобка.

    Голос: Ви знайдете Колобка, якщо ви сміливі, дружні і ввічливі хлопці. І пам'ятайте, час перебування в казковій країні обмежена ....

    Діти під музику вирушають в дорогу, підходять до будиночка.

    Бабуся Забавушка: Ось і перша казка! Давайте подивимося, що відбувається в цьому будиночку.

    (Інсценування уривка з казки «Червона Шапочка», сюжет «Червона шапочка і вовк в будинку бабусі).

    К. Ш. - Бабуся, а чому у тебе такі великі руки?

    В. -Щоб міцніше обіймати тебе, дитя моє.

    К. Ш. - Бабуся, а чому у тебе такі великі очі?

    В. - Щоб краще бачити тебе, дитя моє.

    К. Ш. - Бабуся, чому у тебе такі великі вуха?

    В. - Щоб краще чути тебе, дитя моє.

    К. Ш. - Бабуся, чому у тебе такі великі зуби?

    В. - Щоб ...

    Бабуся Забавушка змахує чарівним хусточкою і каже: «Раз, два, три замри!» І герої казки «завмирають» на місці.

    Бабуся Забавушка: - Хлопці, ви згадали, яка це казка? А хто допоміг Червону Шапочку? (Дроворуби) А дроворуби які? (хоробрі, відважні).Як ви думаєте, добрі вони чи злі? А ви б прийшли на допомогу другові у важку хвилину?

    Давайте допоможемо Червону шапочку, пояснимо вовку, що злим бути погано.

    Діти читають вірші:

    1) Чи знає кожна людина, знає навіть кроха-

    Добрим бути добре, ну а злим бути погано!

    2) Не будеш гнобити ти ніколи того, хто всіх слабкіше

    І будеш добрим ти завжди, і життя буде миліше!

    3) Хочеш, вір або не вір, добрим став кошлатий звір!

    Що тут думати і гадати - добрим кожен може стати!

    Б. З .: - А чи знаєте ви прислів'я про доброту? Які? (Життя дане на добрі справи. Добро перемагає зло).

    Бабуся Забавушка: А колобка-то тут немає. Ну, підемо далі. Червона шапочка, вовк, ходімо з нами.

    Звучить музика, діти йдуть далі. Підходять до теремочке. (Театр ляльок БІ-БА-БО)

    -Варто в поле теремок. Він ні низький, ні високий.

    А живе вже в ньому мишка - норушка.

    Біжить мимо жаба - квакушка: Хто в теремочке живе? Хто в невисокому живе?

    Мишка: Доброго дня, я - мишка - норушка.

    Жаба: Доброго дня! А я - жаба - квакушка. Впустіть мене, будь ласка, до себе жити.

    Мишка: З радістю. Проходьте.

    Ведучий: Стали вони дружно жити удвох. Біжить мимо зайчик - побігайчик.

    Заєць: Скажіть, будь ласка, хто в теремочке живе?

    Звірі: Здравствуйте. Ми дві подружки - Мишка і Жаба.

    Заєць: Добрий день. А я - зайчик - побігайчик. Впустіть, будь ласка, мене до себе жити.

    Ведучий: Стали жити вони дружно утрьох. Біжить мимо лисичка - сестричка.

    Лисиця: Хто в теремі живе? А ну, виходьте!

    Звірі: Здравствуйте. Я - Мишка - норушка, Я - Жаба - жаба, я - Зайчик - побігайчик. А ви хто?

    -А я - лисичка - сестричка. Впустіть мене до себе жити!

    Мишка: Лисичка - сестричка, в нашому теремочке живуть тільки виховані звірі!

    Лисиця: Я все зрозуміла. Я більше так не буду. Впустіть мене, будь ласка, до себе жити.

    Звірі: Проходь. Ласкаво просимо.

    Бабуся Забавушка змахує хусточкою. «Стоп». Ах, як приємно перебувати поруч з такими ввічливими мешканцями!

    Хлопці, ви дізналися казку? А ви завжди використовуєте ввічливі слова? А які?

    А прислів'я про ввічливість ви знаєте?

    - Ласкаве слово самому нічого не варто, а іншому багато дає.

    - Ласкаве слово краще м'якого пирога.

    - Ввічливість потрібна кожному.

    Діти читають вірші:

    1) «Здрастуйте» - це чарівне слово

    Людям даруєте знову і знову!

    2) Слово це немов ключик,

    Золотий і казковий,

    Немов найсвітліший промінчик,

    Звати його "Будь ласка".

    3) Придумалося кимось красиво-

    За допомогу подякувати,

    Звичайне слово «дякую»

    Не можна забувати говорити.

    Бабуся Забавушка: Милі герої, ви не зустрічали Колобка? (Ні). Ну що ж, треба йти далі.

    -Червона Шапочка, запроси, будь ласка, героїв цієї казки піти з нами.

    К. Ш .: Дорогі жителі Теремка! Чи не хочете ви відправитися з нами? Ми вас люб'язно запрошуємо.

    Б. З .: Хлопці і тваринка, дружно в коло все стаєте, міцно за руки беріться!

    (Виконується танець дружби.)

    Звучить музика. Діти продовжують шлях і приходять до наступної казці «Троє поросят» (пальчиковий театр)

    (На столі стоять три будиночки: з соломи, з гілочок, з цегли)

    Поросята: Ми - веселі хлопці

    Любимо бігати і грати.

    Любимо сонце і лужок.

    Подивися на нас дружок.

    Поросята під музику скачуть у будиночків, танцюють.

    Ніф - Ніф: Хоч півсвіту обійдеш, обійдеш, обійдеш,

    Краще вдома не знайдеш, не знайдеш, не знайдеш!

    Нуф - Нуф: У мене хороший будинок, новий будинок, міцний будинок,

    Мені не страшний дощ і грім, дощ і грім, дощ і грім!

    Наф - Наф: Я, звичайно, всіх розумніше, всіх розумніше, всіх розумніше!

    Будинок я вдаю із каменів, з каменів, з каменів!

    Раптом з'являється вовк.

    Вовк: - Я - злий і страшний сірий вовк! Я в поросятах знаю толк! А ну-ка, виходьте з будиночка! А не те, як дуну!

    Бабуся Забавушка змахує хусточкою. Герої завмирають.

    Бабуся Забавушка: Не стій осторонь байдуже, коли, у когось біда.

    Рвонутись на виручку потрібно в будь-яку хвилину, завжди!

    Запам'ятай це назавжди:

    У себе повірити важливо.

    Чи не сумнівайся ніколи,

    Не бійся бути відважним!

    1чтец. Хто в дружбу вірить гаряче, хто поруч відчуває плече,

    Той ніколи не впаде, в будь-якій біді не пропаде.

    Б. З .: Хлопці, яку пісеньку співали поросята? (Нам не страшний сірий вовк.) А раз їм не страшний вовк, значить поросята які? (Хоробрі). Б. З .: Хоробрі поросята, ви не зустрічали Колобка? (Ні). А ходімо з нами. Нам хоробрість в дорозі не завадить. Хороброму всі шляхи відкриті.

    Діти разом з героями всіх казок йдуть далі.

    Бабуся Забавушка: А тут живе ще одна казка. А яка казка, ви дізнаєтеся, отгадав загадку:

    «Її тягнуть бабка з онукою, кішка, дід і мишка з Жучкою. (Ріпка)

    -Правильно. Це казка «Ріпка». Її ви знаєте ще з дитинства. Давайте зараз разом розповімо цю казку. Я буду починати речення, а ви закінчувати.

    Розповідається казка. Розповідь супроводжується показом театру на магнітах.

    Бабуся Забавушка: Хлопці, що ж допомогло героям казки витягнути ріпку? (Дружба, спільна праця.)

    -Правильно. Адже не дарма кажуть: «Якщо працювати дружно, то все вийде!» У колективу - велика сила.

    До дітей викочується Колобок.

    -А ось і колобок! Сам нас знайшов!

    В цей час лунає ГОЛОС: - Увага! Час перебування в казковій країні минув!

    Бабуся Забавушка: Ну що ж, пора нам повертатися. До побачення, казкова країна.

    Звучить музика. Діти «виходять» з казкової країни.

    Б. З .: Хлопці, вам сподобалася подорож? А чому нас навчили казки? (Відповіді дітей)

    Підсумок заняття: Щоб казки не образити, треба їх частіше бачити.

    Їх читати і малювати, їх любити і в них грати!

    Завіса закривається.

    Прикріплені файли:

    prezentacija-otkrytogo-zanjatija-po-teatralizaci-puteshestvie-v_mn9ma.pptx | 3724,37 КБ | Завантажено: 12


    Скачати 12.14 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект відкритого заняття в середній групі по театралізації «Подорож в Казкову країну»

    Скачати 12.14 Kb.