Конспект відкритого заняття в середній групі «Чаювання у Незнайки»




Дата конвертації25.10.2017
Розмір8.41 Kb.
ТипТемочка

Юлія Щеглова
Конспект відкритого заняття в середній групі «Чаювання у Незнайки»

Конспект відкритого заняття в старшій групі

по темі «Чаювання у Незнайки».

Мета: закріплення знань дітей про правила столового етикету.

завдання:

• Ознайомити дітей із столовим етикетом.

• Сформувати уявлення про культуру поведінки за столом. Формувати навички культурного, естетично грамотної поведінки за столом.

• Розвивати логічні операції за коштами мовного спілкування: вміння робити узагальнення, умовиводи.

матеріали:

Ширма, будиночок, іграшки, сюжетні картинки із зображенням посуду, чайний посуд, частування.

Хід заняття:

Вихователь: Доброго дня хлопці! Рада вас всіх бачити! (Діти вітаються у відповідь).

Нам в дитячий сад, в нашу групу прийшов лист (показує). Але воно не пописано від кого. Тільки зворотну адресу. Давайте прочитаємо, може там криється відгадка. Відчиняє вихователь конверт. Дістає лист і читає: «Сьогодні о 9 годині чекаю на чай». Ось так справи! І тут не написано від кого. Ну, раз запросили, може, все-таки підемо на чаювання?

Діти: Так! Підемо!

Вихователь: - Тоді уявімо, що ми на паровозі поїхали за адресою Квітковий місто, вулиця Дзвіночків, будинок № 1.

Під музику діти рухаються по групі. Зупиняються біля будиночка.

Вихователь: Приїхали. А хто ж тут живе? Може покричимо, покличемо?

Діти: Ні, не можна кричати. Треба подзвонити в дзвінок або постукати в двері.

Вихователь: Добре. Дзвінка не видно, доведеться постукати. (Стук).

Через будиночка з'являється заспаний Незнайка. (Кошлатий, неохайно одягнений дитина).

Незнайка: Хто це спозаранку стукає? Мені спати не дає?

Діти: Це ми, прийшли до тебе в гості!

Вихователь: Незнайка, ти ж сам нас покликав в гості! Ось і лист твоє. (Показує)

Незнайка: Ой, а я зовсім забув! Так що з вами робити, заходите.

Діти проходять за будиночок. Забирається ширма. За нею кімната з неприбраними речами.

Вихователь: Незнайка, а чому у тебе такий бардак? Всі речі розкидані? Виходить ти нас все-таки не чекав?

Незнайка: А що їх потрібно прибирати?

Діти: Так. Потрібно дотримуватися чистоти, наводити в порядок - підмітати, мити підлогу, протирати пил, речі складати по місцях.

Незнайка: Це треба напружуватися! А мені і так подобається.

Вихователь: Хлопці, поясніть нашому Незнайка для чого потрібно наводити порядок?

Діти: Щоб було чисто, приємно перебувати в кімнаті. Не можна дихати пилом, можна захворіти. Прибирати їжу, мити посуд, щоб таргани не завелися.

Незнайка: Да ладно, тарганів немає, і так зійде!

Вихователь: Але Незнайко, не можна так. Раз ти такий ледачий, ми тобі допоможемо з прибиранням.

Діти разом з вихователем прибирають в кімнаті.

Незнайка: І справді стало краще! Напевно, все-таки буду забиратися. Щось я зголоднів. Мабуть співаємо.

Незнайка біжить до столу і з гуркотом сідати.

Вихователь: Який ти невихований і негостинний!

Незнайка: А що я не так зробив? Захотів є і сіл!

Вихователь: Діти, розкажіть нашому Незнайку, як повинен господар запрошувати гостей до столу?

Діти: Спочатку потрібно накрити на стіл, потім поставити посуд, частування, а потім запросити гостей.

Вихователь: Молодці! Чи зрозумів ти, Незнайко в чому твоя помилка?

Незнайка: (чеше голову) Ось це так, а я і не знав!

Вихователь: Ось тому тебе Незнайкой і звуть. Хлопці, навчимо Незнайку, як треба накривати на стіл? (Так) Але перш згадаємо, яка є посуд і столові прилади, для чого вони потрібні.

Діти: Посуд буває - кухонні, їдальня і чайна.

До кухонної посуді відносять: каструлі, сковороди, горщики, ополоник, лопатка, друшляк (показують картинки з безлічі представлених)

До їдальні посуді відноситься - глибока тарілка для перших страв, тарілка з менше для другого і десертна. А так же - салатниці, хлібниць, сільничка, перечниця. До столових приладів відносять - ложку, вилку і ніж.

До чайним - кружка, чашка з блюдцем, десертна тарілка. Для компоту можна поставити склянку, для масла - маслянка, для печива - ваза, для бутербродів хлібник, чайник для води, заварний чайник для заварки, цукорниця.

Вихователь: Ось скільки всякої посуду. Запам'ятав ти Незнайко?

Незнайка: Ой, всього так багато, відразу і не запам'ятати!

Вихователь: Не переживай, ми зараз проведемо фіз. хвилинку і ще раз нагадаємо тобі як називається і для чого вона буває.

Физкультминутка.

- А тепер давайте ми перетворимося в посуд, я буду показувати, ви повторюйте.

Ось великий скляний чайник:

(Діти надувають животик.)

Дуже важливий, як начальник!

(Ставлять одну руку на пояс, іншу згинають, як носик.)

Ось порцелянові чашки:

Дуже тендітні бідолахи!

(Присідають, одна рука на поясі.)

Ось порцелянові блюдця:

Тільки стукни - розіб'ються!

(Крутяться, малюючи руками коло.)

Ось срібні ложки:

Голова на тонкій ніжці.

(Потягується, руки вгорі замикають над головою.)

Ось пластмасовий піднос:

Він посуд нам приніс!

(Руки витягають вперед.)

Вихователь: Ну, тепер-то ти запам'ятав?

Незнайка: Д, запам'ятав. Тільки не знаю яку мені посуд на стіл ставити!

Вихователь: Не переживай, ми допоможемо. І так хлопці, згадаємо, що ж потрібно робити?

Діти: Спочатку потрібно постелити скатертину. (Стелять скатертину)

Потім поставити чайник.

Незнайка: А у мене тільки самовар! Ставить самовар на стіл.

Потім діти ставлять чайні прилади й пояснюють для чого вони - чашки з блюдцями, цукорницю, заварний чайник.

Вихователь: Для чаю ми все приготували. А чим ти нас пригощати будеш?

Незнайка виносить вазу з печивом і ставить біля себе.

Вихователь: Ай-ай, який же ти невихований! Хіба можна себе так вести? Хлопці, розкажіть Незнайку, як правильно запрошувати гостей за стіл.

Діти: Спочатку потрібно помити руки. Потім запросити гостей. Дівчаток пропустити вперед. Хлопчики доглядають за дівчатками.

Наливається чай, і діти п'ють чай з печивом. Потім встають з-за столу і дякують господаря за частування. Прощаються.

Незнайка: Дякую, що прийшли в гості і навчили мене багато чому. До побачення.

Вихователь: До свиданья Незнайка. А нам пора повертатися в дитячому саду. (Діти під музику «повертаються» в сад).

Підбиття підсумків.

Конспект открытого занятия в средней группе «Чаепитие у Незнайки»

jpg [/ IMG]