Конспект відкритого заняття «Подорож на повітряній кулі» в підготовчій до школи групі




Дата конвертації18.07.2019
Розмір7.78 Kb.
ТипПовітряні кулі. Сценарії свят, заняття

Венера Ласинова
Конспект відкритого заняття «Подорож на повітряній кулі» в підготовчій до школи групі

Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 282 міського округу місто Уфа Республіка Башкортостан

Конспект підсумкового заняття в підготовчій до школи групі №8

Тема: Подорож на повітряній кулі.

Підготувала і провела:

вихователь Ласинова Венера Анваровна

Мета: закріплення і узагальнення отриманих знань.

Завдання: Узагальнити і систематизувати знання в підготовчій до школи групі. Розвивати пізнавальний інтерес і мотивацію до навчальної діяльності, за допомогою включення різноманітних ігрових завдань, просторове орієнтування і орієнтування в часі, а також вміння об'єднувати предмети в групу за ознакою, формувати навички групової роботи; виховувати активність, самостійність, ініціативність.

Обладнання: гелієві кулі, корзинка, фотографія дітей, картинки, відео -слайд.

ХІД ЗАНЯТТЯ

організаційний момент

Вихователь: Хлопці, до нас сьогодні прийшли гості, давайте подаруємо їм свої посмішки, привітаємо їх.

Ми з вами протягом року сумлінно трудилися, вирішували завдання, грали в різні ігри, навчалися красиво будувати речення, складати і розповідати казки, розповіді, вірші, загадки, прислів'я. Згадаймо все, що дізналися на заняттях. Сьогодні ми будемо працювати і грати.

Основна частина уроку

(Показую Незнайку) Діти, а хто це (Незнайка)

Пам'ятайте, ми з вами читали казку Миколи Носова «Пригоди Незнайка»? Що вони там робили? (Літали на повітряній кулі, ітд). Правильно, вони з гумового соку зробили велику кулю і полетіли подорожувати.

Ви коли-небудь літали на повітряній кулі? (Немає) А давайте, ми теж полетимо на повітряній кулі? (Даааа)

Для цього нам необхідно куля і корзина.

(Показую куля з кошиком)

Скільки кульок ви бачите? (Вважаємо кульки)

Сідаємо зручно на стільчики, спинки прямо, ніжки поставили рівно. (Прикріплюються фото з групою, як ніби сіли на кошик з кулями)

Що трапилося? Чому ми не піднімаємося вгору? (Тому що нас не відпускає мішки з вантажем, корзина важка)

Правильно, діти. Ці мішки не прості, а з завданнями. Ми повинні їх виконати.

Скільки завдань? (Вважаємо мішки)

Ми ж розумні, ми - впораємося! (Та)

1. Прислів'я (про весну)

Діти, які пори року ви знаєте? (зима весна літо Осінь).

- Яка пора року у нас зараз? (Весна)

Які весняні місяці ви знаєте? (березень квітень травень)

Без чого не буває весни? (Не буває весни без пролісків, без квітів, без набухають нирок, без листочків, проталінок, без сонечка, без калюж, без комах, без кульбаб, без потічків, без льодоходу, без птахів, без бурульок)

Правильно! Щоб залишити цей мішок, нам треба згадати прислів'я про весну.

(Багато снігу - багато хліба, Довгі бурульки - до довгої весни, З беріз тече багато соку - до дощового літа, Вода з гір потекла - весну принесла, Квітневий квітка ламає сніжок, Грудень з водою - травень з травою, Побачив гайвороння - весну зустрічай , Лютий зиму кінчає, весну починає, Весна красна квітами, осінь пирогами, багато снігу - багато хліба, Весна днем ​​красна, Травень холодний- не будеш голодний, ітд)

Молодці! МАША вийди і відріж нитку, будь ласка.

(Отрезаем одну нитку з мішком)

2. правильно визначити ЧАС

дитина:

Ми йдемо, тик так, йдемо,

Стрілки крутимо день за днем,

Щоб ви не запізнилися,

Щоб раніше всіх вставали!

Зателефонуємо ми в потрібний час -

Позовом на сніданок вас!

Ми йдемо, тик так, йдемо,

Але ледарів ми не чекаємо!

Про що цей вірш? (Про годинник)

Правильно, а значить, таке завдання буде про годинник, про час.

Подивіться діти, перед вами лежать циферблати. Ми повинні визначити час.

Але спочатку згадаємо: що показує маленька стрілка? (Хвилину)

А велика? (година)

Яка стрілка рухається швидше? (Хвилинна)

Якщо велика стрілка пройшла весь круг по циферблату, що це значить? (Значить, що пройшов рівно один час)

Якщо велика стрілка пройшла половину кола? (30 хвилин або половина години)

Хлопці, а які ще годинник ви знаєте?

(Пісочний, електронні, механічні, сонячні, водяні, живі годинник - півень)

Молодці, які ви всі розумні!

Тепер, давайте встановимо на циферблатах час, коли у нас починаються заняття - рівно 9 годин.

Час, коли ми лягаємо спати в дитячому саду. (Рівно о першій годині)

Максим, вийди і постав на годиннику 1 година 30 хвилин.

Аня, постав на годиннику 7 годині 30 хвилин.

Влада, постав на годиннику 12 годин.

Даша, постав 3 години.

Денис, постав 6 годині 30 хвилин.

Молодці! І з цим завданням ми впоралися! (Одна дитина виходить і відрізає нитку)

3. розгадати РЕБУС

А ця задача не проста ... Ми повинні визначити перший звук в назві кожної картинки і поставити під нею відповідну букву. Якщо правильно все вгадаємо, то вийде одне слово.

Р А З М І Н К А

(Картинки: Ромб, Лелека, Парасолька, Малина, Іграшки, Носоріг, Карусель, Кавун)

Правильно, РОЗМИНКА. Це означає, що прийшов час физминутки! (Проводить одна дитина)

4. МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ

Давайте з вами згадаємо які геометричні фігури ви знаєте?

(Трикутник, овал, прямокутник, квадрат, ітд)

Молодці! Щоб зняти цей мішок, потрібно вміти правильно орієнтуватися на аркуші паперу, намалювати геометричні фігури. (Вихователь дістає ватман, інші на місці малюють)

Ксюша, намалюй

--- в правому верхньому кутку коло.

--- овал в нижньому правому куті.

--- квадрат у верхньому лівому кутку.

--- прямокутник в нижньому лівому кутку.

--- трикутник в центрі.

(Після відрізаємо ще один мішок)

5. НАЗВИ ПРЕДМЕТИ, ОДНИМ СЛОВОМ

У цьому завданні я називаю слова, а ви повинні узагальнити ці слова тільки одним словом:

Кружка, тарілка, каструля, чайник - це (посуд)

Шапка, сорочка, плаття, штани - (одяг)

Аспірин, йод, парацетамол, перекис водню, АЦЦ - (ліки)

Гітара, піаніно, барабан, арфа, гуслі, бубон - (муз. Інструменти)

Корова, баран, кінь, собака, кішка, коза - (домашні тварини)

Вовк, лисиця, ведмідь, рись - це. (Звірі, дикі тварини, хижаки)

Заєць, їжак, білка, олень, кабан - це (звірі дикі тварини, травоїдні)

Полуниця, чорниця, морошка, малина - це. (Ягоди)

Береза, липа, тополя, дуб, осика - це. (Дерева листяні)

Воробей, дрізд, дятел, шишкар, ластівка - це (птахи)

Ластівка, зозуля, шпак, Плиска, грач - (перелітні птахи)

Сом, піскар, минь, карась - це. (Риби)

Бузок, акація, малина, ялівець, глід - це (чагарники)

Лікар, пожежник, лісник, інженер, письменник, космонавт, льотчик - (професії)

підсумок заняття

Ось ми і виконали всі завдання і звільнили наш повітряна куля від вантажу.

Тепер зворотний відлік: 3,2,1 і полетіли!

Перегляд відео-слайди «Місто Уфа з пташиного польоту»

Вам сподобалася подорож?

Чим ми займалися на уроці?

Всі активно брали участь, молодці! Сьогодні я переконалася, що ви розумні, багато знаєте і вмієте. Знаєте геометричні фігури, годинник, цифри, прислів'я, вмієте орієнтуватися.

Велике спасибі.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект відкритого заняття «Подорож на повітряній кулі» в підготовчій до школи групі