• Хід заняття
  • Конспект відкритого заняття «Осінь руда подружка, постукала до нас у вікно»




    Дата конвертації15.01.2020
    Розмір7.55 Kb.
    ТипТемочка

    Галина Терлецька
    Конспект відкритого заняття «Осінь, руда подружка, постукала до нас у вікно»

    Мета: Закріпити знання дітей про зміни восени в живій і неживій природі. Про діяльність людей восени.

    Хід заняття:

    - Хлопці, я Вас запрошую в осінній ліс. У мене є чарівна паличка, за допомогою якої ми зможемо потрапити в ліс. Закрийте очі (чіпає паличкою дітей). Ось ми з вами і в лісі. Подивіться навколо, яка краса.

    - Ох, яка краса! Сама радісна і красива осінь - в лісі. У місті похмуро і сиро, а в нашому чарівному лісі осінь все розфарбувала яскравими фарбами. Ми на узліссі. Подивіться, між деревами біжить стежина. Вона нас манить, кличе. Запетляла, закрутила Ниточка-стежка. Праворуч - ялинка, зліва - ялинка. Берізка і осичка (Діти тупає кроком йдуть між розставленими ялинками).

    - Все навколо яскраво, світло, тепло.

    - Послухайте тишу лісу. Як вам здається, ліс нам радий? Як ви себе почуваєте? Який у вас настрій? (Відповіді дітей).раз вам добре, значить, і ліс нам радий, приходьте в ліс завжди як до одного, допомагайте йому, бережіть ... Бачите, скільки радості він нам посилає! А скільки тут листя, як хочеться танцювати з ними. А ви, хлопці не бажаєте станцювати з листям.

    Танець «З листочками»

    - Хлопці, а так чи тихо в лісі? Послухайте, як шарудять падаючі листя, шумить вітерець в гілках, весело посвистують спритні синички на деревах. А чим пахне в лісі восени? Чи відрізняється аромати осіннього лісу від ароматів літнього та весняного? (Пахне опалим листям, грибами).

    Голос з-за ширми:

    - Що ви робите в моєму лісі?

    - Ой, хто це?

    - Я - потвора і люблю свій ліс. Прийшли, шуму навели. Я вас далі не пущу, але якщо ви мені допоможете відповісти на питання, я вам дозволю погуляти по моєму чарівному лісі.

    Летить з-за ширми осінній лист. Вихователь піднімає лист і читає:

    - Хлопці, а як ви думаєте, чи приносить ліс користь?

    1. З якого дерева роблять сірники? (осика).

    2. У яких дерев листя червоні? (горобина).

    3. У якої тварини дерево є домом? (білка).

    4. Яке дерево дає солодкий сік? (береза).

    5. Яка тварина їсть кору осики? (заєць).

    6. Яка птах любить плоди горобини? (снігур).

    Голос з-за ширми:

    - Ось бачите, хлопці, яку користь приносять нам дерева. Значить, їх треба берегти. Ідіть, гуляйте, але дерева не ламайте, бережіть їх.

    - Продовжимо шлях далі. Ой, здається, дощ починається. Куди нам сховатися? Подивіться, може, під грибок сховаємося? (сідають під грибок).

    - А щоб дощик перечекати, згадаємо гру «Дощик»

    Дощик, лей, лей, лей -

    (струшує кистями рук над головою)

    На траву і на людей!

    (притискають долоні до грудей і витягають їх вперед)

    Дощик, дощик, поливай!

    (струшує кистями рук)

    Буде славний урожай!

    (плескають у долоні).

    - Йде дощик? Давайте, заспіваємо пісеньку «Дощик»

    Дощик нам з тобою не страшний,

    Якщо дах є у нас.

    Добре, що наш грибочок

    Став нам будиночком зараз.

    - Ось і сонечко вийшло. Продовжимо шлях. А адже ліс є ще й будинком птахів і тварин. Винищуючи дерева, ми руйнуємо їх будинок.

    Голос з-за ширми.

    - розгулятися, далі не пущу. Хоча, допоможіть мені знайти відповіді на ці питання.

    Знову летить листок осінній. Вихователь читає:

    1. Які тварини живуть в наших лісах? (лисиця, заєць, вовк, білка, ведмідь, їжак)

    2. У якого звіра восени в листопад з'являються дитинчата? (заєць)

    3. Хто восени відлітає, а навесні повертається? (птиці)

    4. Як називають таких птахів? (перелітні)

    5. Хто збирає яблука спиною? (Їжак)

    6. Який лісовий житель сушить гриби на деревах? (білка)

    7. Хто із звірів на зиму в сплячку лягає? (ведмідь)

    Голос з-за ширми:

    - Спасибі, хлопці, ви виявляється хороші діти. Ідіть, гуляйте.

    - Хлопці, щось я замерзла, а ви? Може, багаття розведемо? Давайте зберемо хмиз.

    Діти збирають гілочки і складають в одне місце. Вихователь виставляє макет багаття. Діти сідають навколо багаття.

    - Давайте пограємо ще в одну гру «Опиши словами осінь» У мене є чарівне яблуко, до кого в руки воно потрапить, той швидше слово назве:

    Ошатна, полум'яна, яскрава, багряна, пурпурна, кольорова, золота, холодна, дощова, сира, суха, довга, рання, запізніла, пізня, затяжна, туманна, брудна, погана, тепла, вітряна, безрадісна, сумна, сумна, задумана, чудова, сумовита, славна, похмура, прекрасна.

    - Подивіться, скільки слів про осінь ви знаєте. Послухайте мою розповідь про осінь.

    «Настала осінь. Сонечко все рідше і рідше визирає з-за хмар. Дерева наділи різнокольоровий наряд. Червоні, жовті лиття горять на сонечку, а потім опадають, кружляють, вкривають землю золотим килимом. Часто йде холодний дощик. Птахи збираються і відлітають у вирій. Тварини роблять запаси на зиму. Діти восени пішли в школу. У лісі виросли гриби і ягоди. Люди збирають урожай і готуються до зими ».

    Нам збиратися пора, загостював ми під лісом.

    Голос з-за ширми:

    -Хлопці, ви прийшли в гості до лісу, а подарунки принесли? (немає, забули).

    Так, непорядок.

    - Хлопці, ми знаємо казку - жарт про зайця, ми її покажемо.

    Казка «ЗАЄЦЬ В ЛІСІ»

    Жив - був заєць - боягуз. І все це заєць боявся.

    Вийшов якось він з дому. Не встиг і трьох кроків зробити, а їжачок раптом як зашуршіт в кущах!

    (Шарудить папером або пакетом).

    Заєць злякався і бігти.

    (Стукаємо по барабану або використовуємо дерев'яні ложки (швидко)

    Біг, біг, присів на пеньок відпочити, а дятел на сосні як застукає!

    (Стукаємо паличкою по милиці)

    Кинувся заєць бігти.

    (Стукаємо по барабану або використовуємо дерев'яні ложки (швидко)

    Біг, біг, забіг в саму гущавину, а там сова крилами як заплескав.

    (натягуємо руками тканину)

    Побіг заєць з лісу до річки

    (Стукаємо по барабану або використовуємо дерев'яні ложки (швидко)

    А на березі жаби сиділи.

    Побачили вони зайця - і скок в воду.

    (проводимо паличкою по ксилофону або шльопає долонями по ногах)

    Тут заєць зупинився і каже:

    - Але ж є звірі, що мене, зайця, бояться!

    Сказав так і сміливо поскакав назад в ліс.

    (Стукаємо по барабану або використовуємо дерев'яні ложки (повільно).

    Голос з-за ширми:

    - Спасибі хлопці.

    - Нам назад додому треба, до побачення!

    - До побачення, приходьте ще. Під ялинкою я вам теж подарунок приготувала.

    Діти беруть яблуко, а всередині фрукти.

    Вихователь чіпає дітей чарівною паличкою. Вони закривають очі і потрапляють додому.

    - Ось ми і вдома, йде, буде їсти частування потвори.