Конспект відкритого заняття для дітей дошкільного віку 3-4 років «Танцюємо, граємо і всіх запрошуємо».




Дата конвертації08.11.2019
Розмір8.29 Kb.
ТипТемочка

Олена Білоусова
Конспект відкритого заняття для дітей дошкільного віку 3-4 років «Танцюємо, граємо і всіх запрошуємо»

Конспект відкритого заняття для дітей дошкільного віку 3-4 років «Танцюємо, граємо і всіх запрошуємо».

Конспект склала: педагог додаткової освіти першої кваліфікаційної категорії Білоусова Є. Ю.

Мета: розвивати музично - ритмічні навички за допомогою закріплення вивчених раніше танцювальних композицій та ігор. Завдання: повторити розучені вправи танцювально-ритмічної гімнастики і танців; сприяти розвитку культури рухів, спритності і орієнтування в просторі; розвивати емоційну чуйність, почуття ритму, точність руху.

Обладнання: проектор, маска пташки. жаби і курочки, велику хустку, сонце.

Попередня робота: вивчення ігр та танцювальних композицій.

хід заняття

Вступна частина.

Привіт, хлопці (уклін). Подивіться, у нас в залі сьогодні гості давайте привітаємося з ними, мовою танцю, зробимо уклін (уклін). «Груди вперед, пряма спинка починається розминка» ....

Розминка «Образи по колу»

Йдемо по колу, один за одним зображуємо тварин під характерну музику (півник, лисичка, конячка, їжачок, зайчик, ведмідь)

Основна частина.

Молодці! Хлопці, давайте перевіримо чи добре ми розігрілися .... А ви не боїтеся перевіряти. ?А я боюсь! Давайте порахуємо до трьох і чіпатимемо лоб », - разом вважаємо до трьох, чіпаємо рукою лоб і взвизгивая відсмикуємо її ніби обпеклися, дуємо на« постраждалу »руку. Ого. добре розігрілися ....

Хлопці я пропоную прокотитися на автомобілі ... згодні?

Гра «Автомобілі»

Усі гравці стоять в шаховому порядку або в розсипний. За командою «Сідаємо в машину» діти виконують напівприсівши і беруться руками «за кермо». За командою «Завели мотори» видають звук, що імітує звук мотора. За командою «Поїхали!» Діти вільно пересуваються по залу з різною швидкістю. Хто під час гри стикається ( «потрапляє в аварію», той вибуває ( «відправляється в ремонт»).

(Звучить музика: щебечуть птахи і т. Д. На проекторі картинка літо ... Ой! Хлопці Ви любите літо? Відповідь дітей: так ... Влітку тепло, багато квітів .... (На проекторі картинка черв'ячка) подивіться, який черв'ячок приповз, він веселий? відповідь: ні. Давайте запитаємо у нього, чому він такий сумний? відповідь дітей: давайте. І не забудемо привітатися. Здрастуй черв'ячок, а чому ти такий сумний? черв'ячок: Доброго дня, я сумний, тому що дуже хочу погуляти, але мені страшно, раптом мене зловить пташка або ще хто-небудь .... Хлопці, а ви хочете допомогти черв'ячка? Відповідь: д а. А давайте покажемо нашу гру, яка так і називається «черв'ячок» і навчимо гуляти нашого черв'ячка? Відповідь: давайте.

Гра «Черв'ячок».

Діти стають в колони по 3-6 чоловік, руки на плечах стоїть попереду дитини - це черв'ячок. Колони йдуть у вільному напрямку «повзе черв'ячок». На слова «Птах прилетіла» діти-черв'ячки сідають - «черв'ячок сховався». «Літає птах» шукає черв'ячка. «Птах летить» «черв'ячок повзе далі». Те ж з жабою. В кінці гри запитати: чи всі черв'ячки залишилися цілі? »

Ось черв'ячок, тепер ти знаєш, як треба гуляти, щоб тебе ніхто не спіймав. Черв'ячок дякує нам за допомогу, і каже нам спасибі! Досвіданія черв'ячок! Хлопці подивіться який гарний хустку. Давайте з ним пограємо в хованки? Відповідь дітей: давайте.

Гра «Хованки»

1 частина музики: діти бігають на носочках в розсипний по залу, руки на Прояс. 2 частина музики: діти сідають навпочіпки, закривають очі руками. Ведучий накриває одну дитину не прозорі, великою хусткою. За командою ведучого інші діти встають і вгадують хто захований під хусткою. Гра повторюється ...

(На проекторі з'являється картинка з сумною курочкою) Подивіться, курочка плаче, давайте запитаємо, що трапилося. Відповідь дітей: давайте. І не забудемо привітатися. Здрастуй курочка, а чому ти плачеш? Курочка: Доброго дня хлопці, я плачу, тому що мої неслухняні курчатка розбіглися по галявині. Я їх кличу додому, а вони не чують ... А поки курчат шукала я хустку свій втратила. Так ось чий хустку ми з вами знайшли. Хлопці, а ви хочете допомогти курочку? Відповідь: так. Не плач курочка, хустку ми твій знайшли і допоможемо тобі, покличемо твоїх ципляток і покажемо танець, як потрібно слухатися маму .... Я одягну маску курочки і ми покажемо ....

Танець «Курочка з курчатками».

Вступ: Ціп, ціп, ціп мої хлопці! Ціп, ціп, ціп мої курчатка! Діти вибігають і стають в розсипний по всьому залу. І. П. - сидять на колінах, руки випрямлені в ліктях і зігнуті в зап'ясті, зображують крила у курчат. 1 куплет: Сидячи на колінах нахиляється вперед і клюємо зернятко (4 рази). Сидячи махаємо крилами (8 разів). Встаємо на ноги. Приспів 1: Удари в долоні (1, 2, 1 2 3) крокують 4раза, високо піднімаючи коліна, руки в доль тіла випрямлені і зігнуті в зап'ясті. Хлопки в долоні (1, 2, 1 2 3) нахиляють тулуб вперед 2 рази, клюють. Хлопки в долоні (1, 2, 1 2 3) крутять хвостиком (попою). Хлопки в долоні (1, 2, 1 2 3) руки піднести до рота і скласти у вигляді рупора, лікті розставлені в сторони, співаємо (говоримо слова: Ось як ми співаємо). 2 куплет: Курочка в середині залу стоїть і кличе до себе курчат. Курчата біжать до курочку і стають навколо неї. Коли курочка рвзводіт руки - крила в сторони від себе, курчата хвостиком тому відплигують від курочки і сідають на підлогу на хвостик (сідятся особою в центр кола на попу, ноги зігнуті в колінах, руки обіймають коліна). Приспів 2: (Курчата лягають на спинку і роблять жучка, а курочка показує руками - крилами імітаційні руху гри на барабані. Курочка притискає руки - крила до грудей зігнуті в ліктях, курчата сідятся на попу, ноги зігнуті в колінах, руки обіймають коліна.) - повтор 2 рази Програш: Курочка рахувати курчат, курчата по черзі встають на ноги піднімають руки - крила вгору. 3 куплет: Курчата будуються за курочкою «паровозик» і тупає кроком йдуть за курочкою по галявині. Приспів 3-4: повтор приспіву 1.

Молодці хлопці! (Картинка курчата біля курочки) Дивіться курчата прибігли! Курочка нас дякує, за допомогу і каже Дякую! До свиданья курочка і курчатка, слухайтеся маму.

Заключна частина.

Ну що ж хлопців поїхали далі? Стаємо в розсипний, «сідаємо в автомобіль», поїхали ...

Гра «Автомобілі»

Усі гравці стоять в шаховому порядку або в розсипний. За командою «Сідаємо в машину» діти роблять напівприсівши і беруться руками «за кермо». За командою «Завели мотори» видають звук, що імітує звук мотора. За командою «Поїхали!» Діти вільно пересуваються по залу з різною швидкістю. За командою «Машини в гаражі!» Діти повинні швидко зайняти свої місця за три рахунки. Хто під час гри стикається ( «потрапляє в аварію», той вибуває ( «відправляється в ремонт») і ті хлопці, які не встигнуть поставити «машини в гаражі», теж вибуває з гри.

(На проекторі картинка зими, звучать слова .... «Діти, до нас прийшла зима в біленької косинці ....» Діти імітують рухи сніжинок ... .За вікном мороз, сонце ... і сніжинки перетворюються на бурульки ...

Гра «Бурульки»

Учасники розташовуються на майданчику в хаотичному порядку, зображуючи бурульки. Початкове положення: стійка смирно.

1-й етап: «Сонце - бурульки тануть». Ведучий, виконуючий роль сонечка, по черзі подає сигнал (поглядом, жестом або дотиком) будь-якого з учасників, який починає повільно «танути», опускаючись в положення лежачи. І так, поки все «бурульки» не зникнуть.

2-й етап: «Мороз - бурульки замерзають». Учасники одночасно дуже повільно встають і приймають вихідне положення - стійку струнко. Гра повторюється 2-3 рази. Проводиться зазвичай після активних вправ.

В кінці гри діти лежать на килимі, релаксація (звучить спокійна музика). Відпочили? Молодці, встаємо на ноги і ми свами знову хлопці з нашого дитячого садка.

Хлопці вам сподобалося? А кого ми зустріли сьогодні? Хлопці давайте попрощаємося з нашими гостями мовою танцю (уклін). Діти йдуть.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект відкритого заняття для дітей дошкільного віку 3-4 років «Танцюємо, граємо і всіх запрошуємо».