Ірина Олександрівна Вишегородцева
Конспект відкритого заняття для дітей другої групи раннього віку 2-3 роки
Муніципальне дошкільний загальноосвітній заклад
Муніципальне дошкільний загальноосвітній заклад
«Ряжский дитячий сад №10»
Конспект відкритого заняття
у другій групі раннього віку
Тема: «Вантажна машина».
підготувала:
вихователь
Вишегородцева І. А.
(1 кваліфікаційна категорія)
Ряжськ 2017р
Мета: створення умов для розвитку мови, конструктивної діяльності, комунікативної діяльності.
завдання:
• сприяти формуванню знань про транспортні засоби найближчого оточення (вантажна машина);
• сприяти збагаченню словника дітей;
• вчити дітей розрізняти і показувати основні частини машини (кабіну, кузов, колеса);
• вчити розрізняти за зовнішнім виглядом вантажний і легковий автомобілі;
• розвивати мову, увагу, загальну моторику;
• розвивати пізнавальну активність дітей;
• вчити слухати пісні і емоційно реагувати на мелодію, виконувати рухи відповідно до тексту;
• сприяємо доброзичливого взаємодії з дорослим і однолітками.
Матеріал: велика вантажна машина (іграшка, аудіозапис сигналу машини, магнітна дошка, мольберт, картинки транспорту (легкова машина, вантажна машина, автобус, деталі машини з фетру (кузов, кабіна, колеса, 2 коробки.
Попередня робота: спостереження за машиною, яка привозить продукти в дитячий сад, читання віршів, розглядання ілюстрацій у книжках, перегляд навчальних мультфільмів, ігри з машинками.
1. Організаційний момент.
Діти входять в групу, вітаються з гостями.
Вихователь.
- Зібралися всі діти в коло. (Встають в коло).
Я - твій друг і ти - мій друг!
Дружно за руки візьмемося
І один одному посміхнемось.
Вихователь включає аудіозапис сигналу машини.
Вихователь: - Хлопці, що це?
(Відкриває двері і завозить вантажну машину)
2. Основна частина. Розгляд машини.
Вихователь розповідає про частинах машини.
- Яка це машина? (Відповіді дітей).
- Це у машини кабіна.
- Покажи, Артем, де кабіна. Правильно! Діти, що це? (Кабіна).
- Якого кольору кабіна у нашої машини?
- А це кузов. Тут перевозять вантаж.
- Покажи, Василиса, де кузов. Розумничка! Ще раз скажемо, що це? (Кузов).
- Якого кольору кузов у нашого вантажівки?
- А це що?
- Правильно, це колеса. Покрутіть колеса (вихователь дає дітям покриття колеса). Колеса крутяться, машина їде.
- Покажи, Ігор, де колеса. Правильно - це колеса, вони крутяться.
Вихователь читає вірш і показує частини машини відповідно до тексту:
До нас приїхала машина.
Ось колеса, ось кабіна,
Ну а це кузов,
Кузов потрібен їй для вантажів.
- Машина гуде голосно бі-бі-бі (вихователь вимовляє сигнал низьким голосом).
- Як гуде машина? (бі-бі-бі звуконаслідування дітей).
- Хлопці, давайте подивимося, що привезла нам машина?
Вихователь відкриває коробку і дістає картинки.
- Яка це машина: вантажна або легкова?
- Для чого потрібна така машина?
Вихователь дістає з коробки картинку автобуса.
- А це що?
- Молодці! А зараз я пропоную вам трохи відпочити.
3. Фізкультхвилинка (під музику).
Текст пісні Желєзнова «Автобус».
Ось ми в автобусі сидимо
І сидимо, і сидимо
І з віконечка дивимося
Все дивимося!
Діти сидять на стільчиках.
Змикає пальці рук «віконечком», дивимося в нього, повертаючись в одну і в іншу сторони
Дивимося назад, дивимося вперед
Ось так ось, ось так от
Ну що ж автобус не щастить
Не щастить? Роблять з долоньки «козирок», дивляться в одну і іншу сторону
Знизуємо плечима.
колеса закрутилися
Ось так ось, ось так от
Вперед ми покотилися
Ось так ось!
Роблять «моторчик» (виконуємо кругові рухи руками попереду від себе).
А щітки по склу шарудять
Вжик-вжик-вжик, вжик-вжик-вжик
Все крапельки змести хочуть
Вжик-вжик-вжик!
Качаємо зігнутими в ліктях руками перед обличчям (імітуємо рух «двірників»).
І ми не просто так сидимо
Біп-біп-біп, біп-біп-біп,
Ми голосно-голосно все Гудим
Біп-біп-біп!
Імітують натискання на сигнал.
Нехай автобус нас трясе
Ось так ось, ось так от
Ми їдемо-їдемо все вперед
Ось так ось!
Підскакуємо на стільчиках.
4. Конструювання.
Вихователь. - Діти, Вантажівка не просто так до нас приїхав, у його друга трапилася біда, і він просить нас йому допомогти. Допоможемо?
Вихователь дістає невелику коробочку, в якій знаходяться частини від машини і пропонує зібрати з них машину.
5. Підсумок.
Вихователь: Яка чудова машина у вас вийшли! Великий Вантажівка говорить вам велике спасибі за допомогу.
- Разом сплеснули,
Дружно тупнули ногою.
Все, у що ми тут грали
Ми запам'ятали з тобою.
- На цьому наше заняття закінчено. Усім дуже дякую.