• Хід заняття
  • Конспект відкритого комплексного заняття педагога-психолога «Граючи, вчимося» (різновікова група дітей 5-7 років)




    Дата конвертації31.01.2019
    Розмір5.1 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Анна Рижова
    Конспект відкритого комплексного заняття педагога-психолога «Граючи, вчимося» (різновікова група дітей 5-7 років)

    Мета: розвиток пізнавальної, інтелектуальної та емоційно-вольової сфери дітей.

    завдання:

    Розвивати у дошкільнят впевненість в собі, у своїх можливостях.

    Розвивати уміння слухати свого співрозмовника і поважати його думку.

    Розвивати довільну увагу, формувати довільну пам'ять, мислення.

    Розвивати уяву.

    Хід заняття:

    1. Привітання.

    Мета: створення психологічного комфорту у дітей.

    Психолог. Діти, я дуже рада Вас бачити на своєму занятті. Ви знаєте, що при зустрічі всі вітаються

    Закрийте очі. Я доторкнуся до того, хто сидить праворуч від мене, він прийме моє вітання і передасть своєму товаришеві. Так вітання пройде через всіх Вас і знову повернеться до мене.

    2. Завдання «Рими»

    Мета: розвивати вербальне мислення, вчити підбирати слова-рими, дати відчути певний ритм і лад мови.

    Я захотів влаштувати бал, і я гостей до себе ... покликав

    Купив борошно, купив сир, спік розсипчастий ... пиріг

    Пиріг, ножі і виделки тут, але щось гості ... не йдуть.

    Я чекав, поки вистачило сил, потім шматочок ... відкусив.

    Потім підсунув стілець і сів, і весь пиріг в хвилину ... з'їв.

    Коли ж гості підійшли, то навіть крихти ... не знайшли.

    Физкультминутка

    Психолог малює в повітрі геометричні фігури обома руками. Діти повторюють.

    3. Хто краще чує (звуки кіно)

    Мета: розвиток слухового уваги, мислення; вміння працювати спільно

    Група дітей відвертається і закривають очі. Ведучий видає різні звуки: шарудить папером або целофаном, стукає олівцем, барабанить пальцями, дзвонить в дзвіночок і т. П.

    Потім діти відкривають очі і перераховують звуки, які вони почули

    4. Подивися і запам'ятай

    Постарайтеся запам'ятати почуті слова. Тепер подивіться на намальовані предмети і поставте плюсик тільки біля тих предметів на малюнку, чиї назви прозвучали. (Додаток 1)

    Физкультминутка

    "Підлога. Ніс. Стеля"

    5. Дракончик казка (Додаток 2)

    (малювання з батьками)

    Мета: розвиток уваги, уяву, творчого мислення, дрібної моторики, емоційне розвантаження.

    Хлопці, зараз я вам прочитаю одну цікаву історію. (читається казка про Дракончика) Пропоную батькам теж взяти участь в цьому завданні.

    Візьміть кольорові олівці і розфарбуйте ваших дракончиків так, як вам захочеться. Постарайтеся, щоб він вийшов красивим і веселим.

    Після вправи зробити виставку робіт.

    Рефлексія.

    Чи сподобалося заняття, чи сподобалося виконувати вправи?

    Психолог дякує за роботу на занятті, хвалить кожного дошкільника.

    Прощання «Рукостискання по колу по колу».

    Після виконання всіх вправ діти і батьки беруться за руки і «передають» рукостискання по колу. Рукостискання має повернутися до психолога.

    Додаток 1

    Додаток 2

    Жив-був Дракончик

    Жив-був Дракончик. І був він зелений-презелёний, як його батьки, а також брати і сестрички. Дракончик ріс і ставав все зеленішою, тому що так належить. Це люди зеленіють від злості чи заздрості, а дракончики свій колір від природи в подарунок отримали.

    Якось на прогулянці Дракончик зіткнувся з Кісточкой- пустунки: прямо ніс до носа. І пензлик темно-претёмно зелений, майже чорний, ніс Дракончика перефарбувала в рожевий. Ненароком. Або навмисне?

    Дракончик спочатку і не помітив, а потім побачив своє відображення в озері, злякався і лапою ніс прикрив. Потім знову відкрив, подивився уважніше ... І йому сподобалося!

    А так як в драконячої сім'ї саме цей Дракончик був самим творчим, то у нього відразу ж виникла ідея перефарбувати все і всіх. Почав з своїх братиків і сестричок, яким ця ідея дуже сподобалася, а потім і батьки дозволили на них помалювати. Не відразу, звичайно. Спочатку мама в обморок упала, побачивши своїх діток, але потім, коли прийшла до тями, подумала, що їй теж не завадить зміна забарвлення.

    Вийшла така кумедна драконяча сімейка: хто в горошок, хто у смужечку, хто музичними нотками прикрашений ...

    Виявляється, прикрашення дракончиків - це дуже цікаве заняття! Хочете спробувати?

    На дракошек подивіться

    І разкрасьте, як хочете:

    Хоч в квіточку, хоч в горошок!

    Не впізнати потім дракошек!

    Роздрукуйте лист з контуром дракончика або декількох дракончиків і розфарбуйте їх. Можна вирізати дракончиків і розфарбувати з двох сторін. Можна додати об'ємні крила. Чи не сподобалося розфарбовувати - буде іграшка на ялинку, а захопить - ціла драконяча гірлянда




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект відкритого комплексного заняття педагога-психолога «Граючи, вчимося» (різновікова група дітей 5-7 років)