Світлана Бабошина
«Зимове дерево». Конспект відкритого інтегрованого заняття з пластілінографіі в середній групі
Колективна робота на тему:
«Зимове дерево»
Використання нетрадиційної техніки в формуванні образотворчого творчості у дітей.
Нетрадиційна техніка малювання. Пластілінографія.
Інтеграція освітніх областей: «Художньо-естетичний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Фізичний розвиток».
мета:
познайомити дітей з поняттям "пейзаж", вчити передавати найпростіший спосіб предметів, явищ навколишнього світу за допомогою пластілінографіі.
завдання:
а) освітні завдання:
Продовжувати знайомити дітей з технікою пластілінографія.
Формувати інтерес дітей до зображення предметів пластиліном на площині.
Удосконалювати навички малювання пластиліном.
Звернути увагу на сезонні зміни в природі.
Вчити стежити за розповіддю вихователя про зиму, додавати слова, закінчувати фрази.
б) розвиваючі завдання:
Розвивати пізнавальну активність у дітей.
Розвивати дрібну моторику пальців рук, пам'ять, увагу, уяву, мислення.
в) виховні завдання:
Виховувати у дітей уміння спостерігати за красою природних явищ.
Виховувати дбайливе і уважне ставлення до об'єктів природи.
Виховувати вміння працювати спільно.
Виховувати акуратність в процесі роботи.
Попередня робота:
Бесіда, спостереження на прогулянці, розгляд ілюстрацій по темі, читання художньої літератури.
Обладнання, що використовується: репродукції на тему «Дерева взимку» щільний картон, покритий акриловою фарбою блакитного кольору з малюнком простим олівцем силуету дерева, фоторамка, білий пластилін, дощечки на кожну дитину серветки для рук. Аудіо диск із записами, музичний центр, проектор, ноутбук.
Короткий опис:
На заняття діти вчаться формулювати зв'язні пропозиції про зиму. Закріплюють вміння працювати в нетрадиційній техніці - наносити смужки розкатаного, скрученого в вигляді «равлика» пластиліну на лист з контуром дерева, зображуючи дерева, припорошені снігом.
У конспект включені, вправи, ігрові моменти, художнє слово, фотоматеріал.
Хід заняття:
1. Організаційний момент.
Діти входять в групову кімнату, їх зустрічає вихователь, в костюмі Метелиці.
Привітання.
- Проходьте, дітлахи,
І дівчата, і хлопці!
Прошу в коло всіх встати,
За руки один одного взяти.
Один на одного подивіться
І посмішки подаруйте!
- Я прийшла до вас не одна -
Гостей в групу привела!
- Привітайтеся, хлопці.
Діти: - Здравствуйте!
2. Бесіда про зиму.
вихователь:
- Чи вмієте загадки розгадувати? (Так)
Загадка: - Забіліли все доріжки,
Прикрасити віконця,
Радість дітям подарувала,
І на санках прокотила.
- Хто знає, хто скаже, коли це буває?
Діти: - Взимку.
-А зараз яке почалося пору року? (Зима)
Вихователь: - Якого кольору взимку більше?
Діти: - Білого.
Вихователь: - Чому?
Діти: - Тому що багато снігу.
Вихователь: - А які ви знаєте «снігові» слова, давайте пограємо!
5. Гра «Докажи слівце»
• Тихо-тихо, як уві сні,
Падає на землю ... (сніг).
• З неба все ковзають пушинки -
Сріблясті ... (сніжинки).
• На селищі, на лужок
Випав біленький ... (сніжок).
• Ось веселощі для хлопців -
Все сильніше ... (снігопад).
(На проекторі з'являється заставка - пейзаж зимового лісу)
- Подивіться! Дерева стоять сонні і тихі.
- На землі, на деревах лежить ... (сніг)
- Сніг який? (Білий, холодний).
-Як ви думаєте, а деревам не холодно? (Ні, не холодно, сніг зігріває дерева)
-Правильно.
- Хлопці, подивіться які гарні дерева! (Діти розглядають)
А давайте запечатлеем таку красу. ... Намалюємо зимовий дерево, як справжні
художники. Тільки будемо це робити за допомогою нашого чарівного пластиліну.
-Для початку трохи разомнёмся ...
Физкультминутка «Юні художники»
Раз - піднятися, потягнутися.
Два - зігнутися, розігнутися.
Три - в долоні три бавовни,
Головою три кивка.
На чотири - руки ширше,
П'ять - руками помахати,
Шість - тихесенько сісти.
Будемо дружно малювати.
І картини створювати.
Практична частина.
- Який пластилін нам сьогодні знадобиться в роботі? (Білий)
- Чому? (Тому що дерева взимку білі)
-Дійсно. Це так.
- З якою частини нашого дерева ми будемо починати роботу? (Зі стовбура)
-Давайте приступимо до роботи ...
- Ми отщіпнём від великого шматка пластиліну маленькі шматочки і будемо їх розгортати їх на дошці, перетворюючи в довгі рівні «ковбаски» кінець якої злегка закрутимо. Так ми будемо передавати форму коренів і стовбура дерева. (Діти виконують роботу, накладаючи готові елементи, за допомогою вихователя на контур майбутнього дерева)
-Молодци, просто справжні «чарівники»!
-А тепер крону дерева заповнюємо, скупченими в «равлика» «ковбасками», робимо снігову пишну крону дерева.
- Яка краса….!
-А що у нас вийшло? (Снігове дерево)
-Праворуч ми із завданням? (Та)
- Молодці, хлопці, ви самі справжні художники!
- Цю картину я поставлю в рамочку (ставить) і вона буде прикрашати вашу групу.
- Я прийшла до вас, хлопці не з порожніми руками, (тримає тацю зі сніжинками на мотузочках).
- Подивіться, які гарні повітряні сніжинки. Це мій подарунок для вас.
Вихователь роздає сніжинки.
-Під на них, і вийде справжній снігопад (діти дмуть на сніжинки)
-А мені пора йти. До побачення хлопці.

Ось, що у нас вийшло