• Хід заняття
  • Конспект «Ведмедик» в техніці виконання по-сирому для дітей старшої групи ДНЗ




    Дата конвертації05.05.2019
    Розмір4.83 Kb.
    ТипТемочка

    Світлана Напрімерова
    Конспект «Ведмедик» в техніці виконання по-сирому для дітей старшої групи ДНЗ

    Мета: Вчити дітей працювати в техніці малювання по-сирому

    завдання:

    • познайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання «по-сирому»: змочувати аркуш паперу, обводити контур, виконувати домальовування основного зображення

    • продовжувати формувати вміння розташовувати зображення на аркуші з урахуванням його пропорцій

    • закріпити способи і прийоми малювання різними образотворчими матеріалами

    • вчити малювати образ ведмедика, передаючи його характерні риси: овальне тулуб, кругла голова, пухнаста шерсть

    • розвивати дрібну моторику

    Методи і прийоми:

    словесний (художнє слово, бесіда, пояснення, повторення, пояснення, роз'яснення, прохання)

    наочний (показ ілюстративного матеріалу, алгоритм виконання роботи)

    практичний (нетрадиційне малювання по сирому шару через марлю)

    ігровий (Сюрпризний момент).

    Матеріали та обладнання:

    У вихователя - аркуш паперу з намальованим контуром ведмедика, коричнева і чорна гуаш, марля, ватні тампони, тарілки, вологі серветки, фотоілюстрації або картини із зображенням ведмедиків, іграшка ведмедика, мольберт.

    Словникова робота: зимова сплячка, барліг, ведмежа.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, скажіть, будь ласка, яка зараз пора року? (осінь)

    Вихователь: Які осінні місяці ви знаєте? (вересень жовтень листопад)

    Вихователь: Які зміни відбуваються восени в природі?

    (Сонце світить менше, дні стали коротшими. Стає холодно. У дерев жовтіє і опадає листя. Птахи відлітають у вирій. Ховаються комахи. Звірі готуються до зими.)

    Вихователь: Яка пора року настає після осені? (зима)

    Вихователь:. Так, хлопці, після осені настає зима. Лісові звірі готуються до зими.

    Сьогодні до нас прийшов гість. Це наш друг ведмежа.

    Для цього нам з вами потрібно швидше-швидше прокидатися! Встаньте всі в кружок і повторюйте за мною. Самомасаж.

    - Доброго ранку очі, ви прокинулися? (масажуються повіки очей)

    - Доброго ранку вушка, ви прокинулися? (масажуються вуха)

    - Доброго ранку носик, ти прокинувся (масажуються крила носа)

    - Доброго ранку ручки, ви прокинулися (гладити руки зверху - вниз)

    - Доброго ранку ніжки, ви прокинулися? (гладити ноги зверху - вниз)

    - Доброго ранку сонце, я прокинувся! (встати на носочки, потягнути руки вгору і посміхнутися).

    Вихователь: Хлопці, ведмежа не встиг попрощатися зі своїми друзями і тому не може залягти в барліг на зиму. Скажіть, ми можемо виручити його?

    Разом з вихователем діти вирішать цю проблему - намалювати багато ведмежат і подарувати ведмежаті.

    Вихователь пропонує розглянути ілюстрації із зображенням ведмедиків, розповідає про картину І. Шишкіна «Ранок у сосновому лісі».

    Вихователь малює ведмедика в незвичній техніці - по сирій папері. Бере аркуш паперу з намальованим контуром ведмедика, а потім змочує лист водою і тільки після цього починає малювати. Фарба при цьому розпливається, створюється враження легкості, легкості, пухнастості. Шерсть тварин виглядає при цьому як справжня. Вихователь демонструє цей спосіб зображення. Після того, як фарба трохи підсохне, можна домалювати зображення, зробити його більш чітким.

    Самостійна робота (при необхідності надається індивідуальна допомога)

    В кінці заняття дітям пропонується зробити виставку ведмедиків, придумати їм імена.

    Физкультминутка:

    «Будинок у Михайлика великий, (підняти руки вгору)

    А у Зайчика маленький (присісти).

    Подивися на Мишкін будинок (підняти голову,

    А потім на зайченя (опустити голову вниз,

    Пішов Мишко додому (ходьба «як Ведмідь»)

    А за ним і Заинька ». (стрибки).

    Вихователь: Хлопці, Ведмедик говорить, що всі ви дуже старанні і уважні. Йому дуже сподобалися всі ваші роботи. І він просить у вас дозволу, для того щоб приходити іноді до нас в гості на заняття. Ви згодні? Дуже добре. Дякую за вашу уважність і старання.

    Діти прощаються з ведмежам.