• Хід уроку
  • Конспект уроку з розвитку мовлення «Сезонні зміни в житті птахів»




    Дата конвертації07.04.2020
    Розмір6.01 Kb.
    ТипТемочка

    Горбатенко Надія
    Конспект уроку з розвитку мовлення «Сезонні зміни в житті птахів»

    Тема: Сезонні зміни в житті птахів (навесні).

    Мета уроку:

    - дати учням уявлення про характерні ознаки весни і зміни в житті тварин і птахів з приходом весни;

    Завдання: - дати уявлення про зміни в житті рослин і тварин навесні;

    - розвивати у дітей уміння аналізувати і робити висновки; - розвивати мову учнів, спостережливість, збагачувати їх словниковий запас;

    - виховувати інтерес і любов до природи, дбайливе ставлення до всього живого.

    Хід уроку

    1. Організаційний момент

    - Психологічний настрій учнів.

    Продзвенів дзвінок, починається урок.

    Слухаємо, запам'ятовуємо, ні хвилини не втрачаємо!

    Всі розсілися по місцях, нікому не тісно,

    По секрету скажу вам: "Буде цікаво!"

    2. Повідомлення теми і мети уроку

    - Хлопці яке зараз час року (Весна)

    - За якими ознаками ви здогадалися, що весна?

    -Відповіді дітей (Тому що сонце світить яскраво. Тому що сніг розтанув.

    потепліло)

    - Молодці! Багато назвали ознак.

    - послухайте, будь ласка вірш. А потім дайте відповідь питання, про що цей вірш?

    Квітень! Квітень!

    На дворі дзвенить крапель,

    По полях біжать струмки,

    На дорогах калюжі.

    Скоро вийдуть мурахи

    Дещо іпосле зимової холоднечі.

    Пробирається ведмідь.

    Крізь лісової сушняк,

    Стали птиці пісні співати,

    І розцвів підсніжник

    - бесіда за змістом вірша.

    - ось сьогодні, на уроці, ми і поговоримо про зміни в житті птахів навесні.

    3. Повторення теми «Весна. Ознаки весни. »

    - робота з ілюстрацій

    - «Назви пору року»

    - «Перерахуйте ознаки»

    - «Виключіть зайве»

    4. Физминутку

    - Давайте трохи відпочинемо - перетворимося в пташок і полетаем зграйкою.

    Вилітає, пташки, на лужок,

    Швидко робіть гурток.

    Ми граємо в зграйку.

    Зграйка, полетайка!

    Полетіли пташки (біг на носочках по колу)

    Пташки - невелички

    Пташки літають (розмахувати руками)

    Втомилися не знають

    Стоп!

    Сіли пташки на доріжку. (присісти)

    Подзьобали пташки крихти (стукати пальцями по підлозі)

    «Клю - клю поклюем,

    Потім пісеньку заспіваємо ». (сіли по місцях).

    5 Робота над темою уроку

    - А зараз хлопці ми спробуємо дізнатися птицю.

    -У вас на партах лежать конверти. Дістаньте вміст конверта і складіть цілу картинку.

    - Хто у вас вийшов? Діти: (ластівка, зозуля, соловей)

    - Це птиці перелітні або зимуючі? (відповіді дітей)

    - У нас виросло ось таке дерево, на ньому немає ще листочків, тільки нирки набухають. Йому сумно одному - поселимо на це дерево перелітних птахів.

    (Учні по черзі виходять, беруть зі столу вихователя фігурку птаха і прикріплюють на дерево).

    - Ці птахи восени відлітають на південь, а навесні повертаються назад.

    -Ще раз давайте повторимо назви птахів, які до нас прилітають навесні Яких птахів запам'ятали?

    Коли птахи прилітають до нас навесні, що вони починають робити в першу чергу? (Будувати гнізда)

    - Вірно. Вони ремонтують старі гнізда або будують нові.

    - Подивіться ілюстрації якими можуть бути гнізда. (фото пташиних гнізд).

    - Де птахи будують гнізда (На деревах, на землі, в кущах ....)

    - З чого вони будують гнізда? сухої трави, гілочок)

    Ви помітили, що гнізда не порожні, а в них лежать яйця. Птахи висиджують яйця, а з них вилуплюються пташенята.

    - Пограємо в гру «У кого хто?» Я називаю птицю, ви називаєте пташенят цього птаха!

    У гайвороння - граченят

    У качки - каченята

    У шпака - скворчата

    У солов'я - соловьята

    У зозулі - кукушата.

    - Хлопці подивіться що це? (Шпаківня)

    Я: Хто робить шпаківню? (Люди)

    - Для чого люди роблять шпаківні? (Хочуть допомогти птахам)

    - Вірно, а ще харчуючись комахами, вони допомагають людям зберігати сади, розносять насіння рослин. Спів птахів піднімає настрій.

    - Давайте згадаємо, як потрібно поводитися з птахами і розповімо про те, чого не можна робити і чому.

    (Діти складають пропозиції по картинках-символ).

    - Не можна стріляти в птахів з рогатки, тому що можна їх поранити.

    - Не можна руйнувати гнізда, тому що птахи виводять в них пташенят.

    - Не можна знищувати комах, тому що птахи харчуються комахами.

    Життя птахів залежить від нас з вами. Вони потребують нашої допомоги і дбайливе ставлення до них.

    Дерево, трава і птиця

    Не завжди вміють захиститися.

    Якщо будуть принижені вони,

    На планеті ми залишимося одні ...

    6. Рефлексія. Підсумок заняття.

    - У кожного з Вас колобка (сумний і веселий, якщо Вам було цікаво і все зрозуміло, підійміть веселого колобка.

    - А якщо було незрозуміло і нецікаво, підійміть сумного колобка.

    - Хлопці, а ви сьогодні молодці! Мені дуже сподобалося ка ви працювали

    додаток