Конспект спільну освітню діяльність вихователя і дітей «Незвичайна Олімпіада»




Скачати 12.42 Kb.
Дата конвертації26.03.2019
Розмір12.42 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Світлана Грибанова
Конспект спільну освітню діяльність вихователя і дітей «Незвичайна Олімпіада»

Конспект спільну освітню діяльність вихователя і дітей «Незвичайна олімпіада»

Мета: Розширити уявлення про навколишню дійсність через ознайомлення дітей з зимовими Олімпійськими видами спорту. Завдання: Освітні: 1. Збагачувати і уточнювати словник по темі; 2. Дати уявлення про Олімпійських зимових видах спорту; 3. Вчити розрізняти і правильно називати зимові види спорту; 4. Встановити найпростіші взаємозв'язку між видом спорту і його атрибутами, місцем занять і порою року; Розвиваючі: 1. Розвивати логічне мислення дітей, увагу, пам'ять; 2. Розвивати навик узагальнення, аналізу, порівняння, вміння правильно і повно висловлюватись і активно використовувати в мові слова з теми; 3. Формувати навик роботи в колективі, в парах; Виховні: 1. Залучати дітей до традицій великого спорту; 2. Формувати потребу кожної дитини в руховій активності і фізичному вдосконаленні, бажання займатися спортом; 3. Виховання самостійності, доброзичливого ставлення один до одного.

Інтеграція освітніх областей: «Здоров'я», «Пізнання», «Соціалізація», «Комунікація», «Фізична культура»

Матеріали та обладнання: 1. Мультимедіа-проектор; 2. Ноутбук; 3. Кошик; 4. Картки з цифрою і буквою, для викладання слова «олімпіада»; 5. Відеоролик «Зимові ігри зі Смішарики»; 6. Картки «Зимові види спорту»; 7. Піктограми «Зимові види спорту»; 8. Презентація дидактичної гри «Четвертий зайвий»; 9. 10 підносів з набором кольорових паличок Кюїзенера для гри «Побудуй команду по зростанню»; 10. План «Проект Олімпійського комплексу»; 11. 1) Схема побудови «Гірськолижна база»; 2) Схема побудови «Льодовий стадіон»; 3) Схема побудови «Лижний центр»; 4) Схема побудови «Траса для санного спорту»; 5) Схема побудови «Майданчик з трамплінами»; 12. 5 наборів навчально-ігрових посібників «Логічні блоки Дьенеша»

Робота з батьками: 1. Інформаційно-діловий оснащення ДНЗ «Олімпійські ігри: Минуле й сьогодення» Ю. А. Кирилова; 2. Інформаційні стенди для ДНЗ: Інформація для батьків і дітей «Здоровий спосіб життя сім'ї»; 3. Матеріали для оформлення батьківського куточка в груповий роздягальні: «Історія Олімпійських ігор»; «Зустрічаємо Олімпіаду в Сочі»; «Підсумки Олімпіади Сочі-2014: тріумф Росії». 6. Папки-пересування: «Коли на вулиці сніг»; «Незвичайна зимова прогулянка і гри взимку»; "На катку. Вчимося кататися на ковзанах »; «Дивіться лижник! Вчимося кататися на лижах »; «Як вибрати вид спорту»; 7. Фотовиставка: «Спорт в нашій родині», «Здоровий спосіб життя в нашій родині», «Майбутні олімпійці» 8. Рекомендовано подивитися і обговорити разом з дітьми мультиплікаційні фільми «Снігові доріжки», «Шайбу, шайбу!», «Метеор» на рингу »,« Чистий спорт »,« В гостях у літа »,« матч-реванш »,« Незвичайний матч »,« Приходь на каток »,« Старі знайомі »,« Талант і шанувальники »,« Футбольні зірки »,« чемпіон »,« Спортландія »,« Самоделкин-спортсмен »,« Відважні альпіністи »,« Пестун »,« Дідусь і внучок »та ін. 9. Рекомендовано прочитайте і розкажіть вашим д тям «Про історію Олімпійських ігор». 10. Рекомендувати батькам отримати додаткову інформацію на сайті: soсhi 2014. сom.

Використана література: 1. Афонькин С. Ю. «Історія Олімпійських ігор» серія Дізнайся світ: - Санкт-Петербург, ТОВ «Балтійська книжкова компанія», 2013 2. Житков І. В. «Математика в гостях у Олімпіади»: посібник для дітей старшого дошкільного віку, частина 1 - Мозир: ТОВ ВД «Білий Вітер», 2004 3. Житков І. В. «Математика в гостях у Олімпіади»: посібник для дітей старшого дошкільного віку, частина 2 - Мозир: ТОВ ВД «Білий Вітер» , 2005 4. Комарова Л. Д. «Як працювати з паличками Кюїзенера? Ігри та вправи з навчання математики дітей 5-7 років »- Москва, ТОВ« Видавництво ГНОМ і Д », 2008 5. Кучма І. І.« Олімпійські ігри в дитячому садку »- Волгоград: ВТД« Корифей », 2011 6. Соколова Л. А. «Дитячі олімпійські ігри. Заняття з дітьми 2 - 7 років »- Волгоград: Видавництво« Учитель », 2013 7. Шоригіна Т. А.« Бесіди про здоров'я: Методичний посібник ». - Москва: ТЦ Сфера, 2004 8. Ігровий методичний комплекс до дидактичного матеріалу «Логічні блоки Дьенеша»: альбом «Рятувальники приходять на допомогу» для дітей 5-8 років. 9. Сюжетно-дидактичні ігри з міжнародними матеріалами: логічними блоками Дьенеша, кольоровими рахунковими паличками Кюїзенера «Країна блоків і паличок» для дітей 4-7 років.

Хід заняття:

1. Організаційний момент:

Діти входять в групу

- Зібралися всі діти в коло.

Я твій друг і ти - мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось.

- Милі діти, ви всіх прекрасніше на світі.

Ось таких, хороших, гожа, я запрошую пограти.

2. Дидактична гра «Слово на долоньці».

Я знайду слова скрізь:

І на небі, і в воді,

На підлозі, на стелі,

На носі і на руці!

Ви не чули такого?

Не біда граємо в слово!

- Давайте шукати слова ... ну, скажімо, в слові яке лежить у мене в кошику.

- Розставте цифри по порядку від 1 до 9 і прочитайте, слово, в якому ми будемо шукати слова (діти розставляють на фланелеграфе цифри разом з буквою по порядку і читають слово). - А шукаємо ми слова, в слові: ОЛІМПІАДА.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Про Л І М П І А Д А

- Давайте, зберемо в кошик слова, які мають відношення до Олімпіади.

(Спорт, перемога, медаль, спортсмен, п'єдестал, старт, фініш, лижі, ковзани і т. Д.)

- Молодці! Ви так багато слів назвали, пов'язаних з Олімпіадою.

- А що ж таке Олімпіада? (Олімпіада це всесвітні змагання спортсменів в різних видах спорту)

- Як часто проходять Олімпійські ігри? (Олімпійські ігри проходять один раз в чотири роки)

- А які бувають олімпіади? (Олімпіади бувають літні і зимові)

- Які Олімпійські ігри недавно проходили в нашій країні? (У нашій країні, в місті Сочі проходили 22 Зимові Олімпійські ігри і Параолімпійські ігри)

- Молодці! Ви багато знаєте про Олімпіаду!

- Я вас запрошую на Незвичайну олімпіаду!

3. Перегляд відеоролика з гри «Зимові ігри зі Смішарики»

- Якщо ви уважно подивилися відеоролик, то зможете відповісти, в яких видах спорту взяли участь Смішарики? (Смішарики взяли участь в лижних гонках, гірських лижах, санному спорті, хокеї на льоду, фігурне катання, швидкісному бігу на ковзанах, сноубордингу, керлінгу)

- Молодці хлопці! Ви були уважними, і назвали багато видів спорту. Разом зі Смішарики в змаганнях брали участь і інші звірі-спортсмени. Якими видами спорту займалися вони?

4. Гра «Підбери піктограму і назви вид спорту»

Вам треба визначити яким видом спорту займалися звірі - спортсмени і підібрати піктограми до їх видів спорту. (Додаток)

- Молодці! Ви правильно підібрали піктограми і назвали види спорту звірів - спортсменів. А тепер визначте, яка з піктограм зайва?

5. Гра на розвиток мислення, зорової уваги «Четвертий зайвий»

На піктограмах зображені види спорту. Подивіться на екран, подумайте і скажіть який вид спорту зайвий. Поясніть, чому. (Презентація)

1 слайд: фігурне катання, шорт-трек, швидкісний біг на ковзанах, керлінг (керлінг)

2 слайд: бобслей, скелетон, санний спорт, стрибки на лижах з трампліну (стрибки на лижах з трампліну)

3 слайд: фристайл, лижне двоборство, гірські лижі, лижні гонки (лижне двоборство)

4 слайд: хокей на льоду, бобслей, керлінг, скелетон (скелетон)

5 слайд: бобслей, лижні гонки, швидкісний біг на ковзанах, хокей на льоду (хокей на льоду)

6 слайд: сноуборд, гірські лижі, біатлон, лижні гонки (сноуборд)

- Хлопці ви були уважними, впоралися з важким завданням. Давайте тепер побудуємо свої команди.

6. Дидактична гра з кольоровими рахунковими паличками Кюїзенера «Побудуй команду спортсменів зі зростання».

У коробках на столах лежать фігурки спортсменів. Пропоную дітям «побудувати по зростанню» команду спортсменів. Потрібно розмістити спортсменів в порядку зростання. Від найнижчого до найвищого. (Команда спортсменів будується в напрямку зліва направо з поступовим збільшенням спортсменів за розміром).

- Ви побудували кожен свою команду спортсменів.

Порахуй скільки всього спортсменів в твоїй команді? (Десять)

Який за кольором перший спортсмен? (Білий)

Який за кольором останній спортсмен? (Помаранчевий)

Який по порядку рожевий спортсмен? (Другий)

Який по порядку червоний спортсмен? (Четвертий)

Який по порядку фіолетовий спортсмен? (Шостий)

Який за рахунком блакитний спортсмен? (Третій)

Який за рахунком жовтий спортсмен? (П'ятий)

Який за кольором сьомий спортсмен? (Чорний)

Який за кольором восьмий спортсмен? (Бордовий)

Який за кольором дев'ятий спортсмен? (Синій)

- Наші спортсмени вишикувалися і вже готові займатися спортом.

7. Розкажи вірші руками: «Юні спортсмени»

Любимо спортом займатися.

Будемо дуже ми намагатися,

Прийняти позу силача;

М'яч кидати і приймати, Зобразити руками обсяг м'яча, зімітувати його кидання і прийом;

Влучно вдалину його кидати, Зобразити «метання» викидом руки вперед;

Спритно стрибати на скакалці,

Ніг своїх зовсім не шкода. Виконати руху з уявної скакалкою.

Присідати і знову вставати, Виконати руху по тексту;

Руки швидко піднімати Підняти руки;

Нахилятися вправо, вліво - Нахили;

Всі ми робимо вміло! Розвести руки в сторони.

- Розім'ялися наші спортсмени, подивилися на всі боки - сонце світить, пташки співають! Та так вони сильно засмутилися. Чому засмутилися спортсмени? (Сніг і лід розтанули, ніде кататися на ковзанах і лижах)

- Хлопці, а який час року зараз? (Весна) - А зимовими видами спорту, займаються в яку пору року? (Зимовими видами спорту займаються взимку) - А що потрібно, щоб займатися зимовими видами спорту? (Для занять зимовими видами спорту потрібен сніг і лід) - А де ж тепер нашим спортсменам, кататися на лижах і ковзанах, грати в хокей? (Відповіді дітей) - Що можна зробити і чим допомогти спортсменам? (Відповіді дітей)

- Я пропоную побудувати макет Олімпійського комплексу. А це проект Олімпійського комплексу (вихователь показує план проект дітям, який включає в себе Льодовий стадіон, Гірськолижний базу, Лижний центр, Майданчик з трамплінами та Трасу для санного спорту.

8. Гра «Будуємо спортивні споруди» з «Логічних блоків Дьенеша» Завдання дітей, працюючи в парах, з блоків Дьенеша, за схемами, викласти спортивні споруди.

- Хлопці, ви молодці, побудували спортивні споруди, де цілий рік можна буде тренуватися спортсменам.

9. Підсумок. Рефлексія: - Хлопці, де ми сьогодні побували? (Ми побували на «Незвичайною Олімпіаді»). Що було незвичайного на нашій Олімпіаді? Що вам сподобалося на «Незвичайною Олімпіаді? (Відповіді дітей) В які ігри ми грали? (Ми грали в ігри: «Слово на долоньці», гру на увагу «Зимові ігри зі Смішарики»; гру «Підбери піктограму і назви вид спорту»; гру на розвиток мислення, зорової уваги «Четвертий зайвий»; гру з кольоровими рахунковими паличками Кюїзенера «Побудуй команду спортсменів зі зростання»; гру - розкажи вірші руками: «Юні спортсмени», гру «Будуємо спортивні споруди» з «Логічних блоків Дьенеша»)

Ви допомогли звірам - спортсменам, і вони вирішили подарувати вам пам'ятні медалі.Але медалі, теж незвичайні. Якщо вам сподобалося наше заняття і вас гарний настрій, візьміть медаль з посмішкою, а якщо заняття не сподобалося і настрій сумне, візьміть медаль з сумом (якщо дитина вибрав сумну медаль, запитати у нього - чому він сумує).

Знову за руки візьмемося, І один одному посміхнемось. Ми не будемо засмучуватися, Що вже пора прощатися.



Скачати 12.42 Kb.