• Хід заняття.
  • Конспект спільної діяльності з дітьми середньої групи «Конкурс« Спілкування з тваринами »




    Дата конвертації13.06.2019
    Розмір8.93 Kb.
    ТипТемочка

    Платонова Галина
    Конспект спільної діяльності з дітьми середньої групи. Конкурс «Спілкування з тваринами»

    Санкт-Петербурзьке

    Державна установа

    «Центр« Альмус »

    Невський район

    Спільна діяльність з дітьми

    Конкурс «Спілкування з тваринами»

    середньої групи №3

    Вихователь: Платонова Г. В.

    травень

    2019

    Мета: навчити правильно спілкуватися з тваринами в місті.

    завдання:

    освітні

    -Вчити спілкуванню з домашніми

    -упражнять в правильному наклеюванні їх.

    Розвиваючі

    -розвивати уяву, мова.

    виховують

    - виховувати уважне ставлення дітей при спілкуванні з тваринами.

    -виховувати самостійність і ініціативу.

    Попередня робота:

    -заучіваніе вірші.

    -використання загадок

    -інтеграція різних видів діяльності

    Види діяльності:

    пізнавальна-дослідницька

    -Творчі

    -навчально

    -освітній

    ...

    У занятті використані технології:

    -інформаційно-комунікативні

    -здоров'я зберігаючі

    -Ігровий

    -інноваційний

    Наочність: мініплакати,

    устаткування:

    -монітор, електронний носій

    - магнітна дошка

    -веревка, ложки, ємності з водою.

    Роздатковий матеріал:

    -сюжетние картинки

    -контур тварин

    Хід заняття.

    1. Орг. момент.

    -Ми розсілися по місцях і привіталися з гостями.

    Сьогодні наше заняття буде проходити не зовсім звичайно. Ви будете і займатися за столами і бігати і відповідати на питання. Для цього ми поділимося на дві команди і за кожну перемогу команда отримує жетон. В кінці ми підведемо підсумки і нагородимо переможців.

    2. Тема.

    -А поговоримо ми сьогодні про тварин. Як уже не раз зазначалося, що тварини діляться на дві групи: домашні і дикі. Чим ці дві групи відрізняються одна від одної?

    Чому саме ці тварини стали домашніми ми дізнаємося з мультфільму.

    Перегляд мультфільму.

    3. Конкурс загадок (при правильній відповіді вивішується картинка з твариною)

    1. Мордочка вусата,

    Шубка смугаста,

    Часто умивається,

    А з водою не знається. (Кішка)

    2. Сама строката,

    Їсть зелене,

    Дає біле. (Курка)

    3. Посеред двору

    Варто копиця:

    Спереду вила,

    Позаду - мітла. (корова)

    4. Заплелися густі трави,

    Закучерявилися луки,

    Та й сам я весь кучерявий,

    Навіть завитком роги. (баран)

    5. З бородою народиться,

    Так ніхто цьому не дивується. (козел)

    6. Є роги, а не баран,

    Хвіст свічкою, а не білка,

    Чи не корова, а молоко дає. (коза)

    7. З господарем дружить,

    Будинок стереже,

    Живе під ґанком,

    Хвіст колечком. (собака)

    9. Хто має п'ятачок,

    Чи не затиснутий в кулачок?

    На ногах його копитця.

    Їсть і п'є він з коритця. (свиня)

    10. Не орач, що не коваль, що не тесля,

    А перший на селі працівник. (Кінь)

    4.-Ви правильно все впоралися, але сьогодні ми поговоримо тільки про тих домашніх тварин, які живуть з нами в місті. І наступне завдання-це знайти в плутанині саме таких тварин.

    (кожній команді видається картинка, на якій переплутані силуети тварин).

    5. Бесіда.

    Правила безпечного спілкування з собакою.

    Собака стала першою твариною, яке було одомашнена людиною. Ще в давні часи собаки допомагали пасти худобу. Коли виникала необхідність, вони починали гавкати і навіть іноді рятували життя людини. Згодом чоловік вивів різні породи собак. Зараз стало модним тримати вдома собаку для охорони майна. Люди не замислюючись заводять собак бійцівських порід. Це дуже велика відповідальність. Часто собаку беруть в будинок, не подумавши про те, що їй потрібен догляд: її необхідно годувати, вигулювати, розчісувати і так далі. Нерідко, погравши небагато, викидають на вулицю, поповнюючи ряди бродячих собак. Ми бачили багато фільмів про дружбу людини з собакою. У цих фільмах собаки добрі і обов'язково люблять дітей. Але в житті не все буває так добре, як в кіно. Чому ж люди звертаються до лікаря з укусами собак? Все тому, що ці люди не знають правила спілкування з тваринами.

    - Не варто пильно дивитися в очі собаці і посміхатися.

    - Не можна показувати свій страх і хвилювання. Собака це відчуває.

    - Не можна тікати від собаки. Вона може побігти як за втікає дичиною.

    - Чи не Прикормлюємо чужих собак і не чіпайте її під час їди.

    - Не робіть різких рухів, спілкуючись з собакою чи господарем собаки.

    - Не чіпайте цуценят і не відбирайте те, з чим собака грає.

    Що ж робити, якщо собака збирається напасти? Виявляється все просто, треба расвесті в сторони руки і показати собаці, що ви її не боїтеся. Або твердо дати якусь команду «Фу!»,! Стояти! »Або« Сидіти! »

    Якщо ж ви вирішили познайомитися з собакою, то покажіть їй відкриту долоню і вона зрозуміє, що ви для неї не є небезпечними.

    Чи не так безпечні кішки? Собака - господиня двору, а кішка - господиня будинку. Не слід забувати, що коти - далекі родичі тигрів. Тому дуже небезпечно тягнути кота за хвіст, а також гладити незнайомих кішок. Якщо коту не сподобалися, то він може прокусити руку або роздряпати особа. Відомі випадки, коли кішки позбавляли людини очі. Вона може занести в рану інфекцію. Ваші кішки і собаки можуть багато терпіти від вас, але і у них є межа терпіння.

    Деякі хвороби тварини немов носять в собі, хоча самі в загальному -то не хворіють або хворіють непомітно. Але заразитися від них людина може. І звичайно, не тільки в тому випадку, якщо його вкусять. Наприклад, таку неприємну хворобу, як стригучий лишай, можна отримати, якщо просто погладити заражену кішку. Якщо не помити руки після спілкування з тваринами, можна заразитися паразитичними черв'яками. Вони бувають різні - глисти, ехінококки. Але всі вони шкідливі для людини, тому що живуть у нього всередині і в загальному - то, можна сказати, потихеньку його їдять. Якщо незнайома собака або кішка тебе вкусила, треба відразу ж звертатися до лікаря. Після огляду він пояснить, що треба робити - може бути потрібне щеплення. До лікаря можна обробити рану - промити її струменем води, а краї змастити йодом.

    6. Физкультминутка-рухливі конкурси.

    -А тепер ми трохи подвигаемся. Команди встали, гравці один за одним.

    а) Перший конкурс собачий. Треба добігти до стільця з тазом, взяти яблуко в зуби і принести його своїй команді.

    б) Тепер ми спробуємо бути кішками, які люблять де-небудь лазити. Спробуємо пройтися по мотузці.

    В) І нарешті третій конкурс. Вода необхідна всім тваринам і зараз ми добудемо для них воду. (перенесення води в ложці)

    7. Творчий конкурс. Дитина читає вірш.

    Я йду, дражню собак!

    Те мову їм покажу,

    Кулаком їм погрожу,

    Те Маню їх ковбасою,

    Те кидаю каменем. ой!

    Коли я звернувся до навколо -

    Їх так багато стало раптом!

    Все і гавкають, і гарчать,

    Вкусити мене хочуть!

    Як мені страшно! Допоможіть!

    Від собак скоріше врятуйте!

    Ах, навіщо їх ображав,

    Як же я не розумів,

    Що собак дражнити не можна

    Рятуйте ж, друзі!

    Що ж не так в цьому вірші?

    Кожна команда зараз отримує картинку і намагається скласти розповідь, а ми з гостями послухаємо, який розповідь краще.

    Підведення підсумків цього конкурсу.

    8. Всі ви знаєте, що і люди, які працюють в нашому Центрі теж мають і люблять своїх вихованців. Зараз я покажу вам фотографії, а ви здогадайтеся чия це кішка або собака.

    9. Підведення підсумків.

    -Ми з вами сьогодні говорили про безпечну поведінку з тваринами. Хто може повторити, чого не можна робити при спілкуванні з собакою чи кішкою.

    -У нашому конкурсі перемогла команда ....




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект спільної діяльності з дітьми середньої групи «Конкурс« Спілкування з тваринами »