Діана Смирнова
Конспект СОД тематичний дозвілля «Кішка з кошенятами» в першій молодшій групі
мета:
Систематизувати уявлення дітей про зовнішній вигляд кішки.
Програмні завдання:
освітні:
1. Закріпити уявлення дітей про зовнішній вигляд і частинах тіла кішки і кошенят;
2. Закріпити уявлення дітей про поняттях один і багато, про розмір велика-маленькі;
2. Продовжувати вчити дітей чітко вимовляти слова і фрази (муркоче, вуса, лапи, кігті, хвіст, вибирати правильність інтонації мови.
Розвиваючі:
1. Розвивати мислення, пам'ять і мову дітей.
2. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати.
виховні:
1. Виховувати комунікативні якості, вміння працювати і грати в колективі.
2. Виховувати бажання дбайливо, дбайливо ставитися до тварин, розвивати чуйність і доброту.
Методи і прийоми: введення в ігрову ситуацію, художнє слово, питання, повідомлення, спонукання до діалогу, показ презентації.
Попередня робота: бесіда по темі «Домашні тварини», розглядання картини «Мами і дітки», дидактичні ігри «Один-багато», «Великий-маленький», навчання релаксационной грі «Кошенята», пальчикова гра «Коготки», прослуховування аудіозапису «Пісня кішки »А. Санін.
Використовувані технології: Здоров'язберігаючих технологія, ігрова технологія, технологія співпраці, інформаційно-комунікативна технологія.
Хід заходу:
Вихователь: Хлопці, подивіться, хтось заплутав всі мої клубочки. (Вихователь показує заплутані клубочки). Здається, я знаю, хто це зробив. А ви знаєте, хто любить грати з клубочками?
Відповіді дітей.
Вихователь: Правильно, це кішка. Подивіться на неї, яка вона красива. А звуть її Мурка. Як ви думаєте, чому її так назвали? (Муркоче, нявкає). Вона дуже лагідна і любить муркотіти. Як кішечка муркоче?
Відповіді дітей.
Вихователь: У кішечки є голова, очі, ніс, вуса, вуха і красивий, пухнастий хвіст. (Слайди презентації) Хлопці, а що ми ще з вами забули назвати?
Відповіді дітей.
Вихователь: Правильно, лапки. А в лапках є подушечки (Слайд, а в подушечках є кігті. Навіщо вони потрібні? Давайте покажемо які кігтики у кішки.
Пальчикова гра «Коготки»
-Точіт кішка кігтики, (дряпає кігтиками коліна)
Дуже гострі вони.
А котячі лапочки (плавно виставляють вперед то одну ручку, то іншу)
М'які, як тапочки.
Вихователь: Коли кішка ходить, вона ховає кігтики в подушечки і тому ходить тихо-тихо. Покажіть, хлопці, як ходить кішка. (Діти встають і ходять на місці, імітуючи ходьбу кішки).
Сідайте на стільчики. Я вам розповім, що кішечка любить їсти. Вона любить хлебтати молочко, сметанку. Покажіть, як кішка п'є молоко. (Артикуляційна гімнастика) Що ще кішечка любить їсти?
Відповіді дітей: м'ясо, ковбаску, рибку.
Вихователь: Правильно. Читання вірша Маршака.
«Шість кошенят є хочуть.
Дай їм каші з молоком.
Нехай хлебтають мовою,
Тому що кішки
Чи не їдять з ложки »
А зараз ми з вами відпочинемо і пограємо. (Включаємо музику і діти виконують)
Физкультминутка «Кішка і кошенята»
-Як у нашій кішки
Підросли хлопці,
Підросли хлопці,
Пухнасті кошенята.
(Діти беруть руки на пояс, повертаються вправо, вліво, гладять себе по голові).
Спинки вигинають,
Хвостиком грають.
А у них на лапках гострі царапки.
(Діти сидячи на корточках, витягають спинку, показують кігтики)
Дуже люблять умиватися,
Лапкою вусики чесати,
І животик полизати.
Вляглися на бочок,
І згорнулися всі в клубок.
А потім прогнули спинки і залізли все в кошики.
Вихователь: Як звуть діток мами кішки?
Відповіді дітей.
Вихователь: Зараз я пропоную вам подивитися на кішку і кошеня. (Слайд) Чим вони відрізняються? (Кішка велика, а кошеня маленький)
Як ви думаєте, як буде нявкати кошеня? Покажіть.
Відповіді дітей: Мяу! (Звуконаслідування вимовляється на високих тонах).
А кішка як буде нявкати?
Відповіді дітей: Мяу! (Звуконаслідування вимовляється низьким голосом).
Вихователь: А скільки тут намальовано кошенят?
Відповіді дітей: Багато.
Вихователь: А кішечок?
Відповіді дітей: Одна.
Вихователь: Правильно. Кошенят багато, їм весело. Вони дуже люблять грати. А ви любите пограти? Давайте пограємо з вами
Ігрова вправа «Кошенята»
Діти-кошенята лягають клубочком на килимі, гра супроводжується віршем:
На килимі кошенята сплять
Мур мур! Мур-мур (Діти лягають на килим, згорнувшись клубочком.)
Прокидатися не хочуть!
Мур мур! Мур мур!
Вони сплять спина до спини
І муркочуть уві сні:
Мур мур! Мур мур!
Ось на спинку всі лягли
Мур мур! Мур мур! (Перевертаються на спинку і роблять обертальні рухи руками і ногами)
Розпустувалися все вони
Мур-мур мур-мур!
Ніжки вгору, і все підряд,
Всі муркочуть, пустують.
Мур мур! Мур мур!
Цілий день вони і грали і трішечки втомилися.
До нас у вікно місяць дивиться і кОТЯТКИ спати велить.
Наші лапки відпочивають і кошенята засипають. (Вихователь гладить дітей)
А тепер прокидаємося і в хлопців перетворюємося.
Діти стають в коло, плескають у долоні, вихователь промовляє вірш.
«Відпочили, пограли
І зовсім ми не втомилися
Скоро ми прийдемо знову,
Будемо разом ми грати »
Хлопці давайте згадаємо, про яких тварин ми сьогодні говорили?
Відповіді дітей.
Вихователь: Вам вони сподобалися? Правда, вони дуже кумедні. Тварин потрібно берегти, любити і піклуватися про них. Вони на добро відповідають добром.