• Прикріплені файли
  • Конспект позакласного заняття в 4 класі «Чарівний світ театру» з презентацією




    Дата конвертації06.03.2020
    Розмір7.71 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Гунькина
    Конспект позакласного заняття в 4 класі «Чарівний світ театру» з презентацією

    Виконала: студентка 2-К курсу, спеціальність 44.02.05 Корекційна педагогіка в початковій освіті ГБПОУ РО «КонстПК»

    Гунькина Олена

    Тема заняття: «Чарівний світ театру»

    Форма: Виховна година

    мета:

    навчальна: ознайомити учнів з театральним мистецтвом;

    розвиваюча: розвивати кругозір, комунікативні вміння, уяву, увагу, пам'ять, естетичне почуття; навчити учнів бачити прекрасне, користуватися театральної лексикою.

    виховна: виховувати толерантність, відповідальність, ініціативність, сприяти розвитку класного колективу.

    Формування УУД: (дії)

    Пізнавальні УУД: відповідати на поставлені питання, порівнювати різні предмети і захоплення, представляти вивчену інформацію.

    Комунікативні УУД: проявляти доброзичливість, активність в спілкуванні, вміння з достатньою повнотою і точністю виражати свої думки.

    Регулятивні УУД: виділення і усвідомлення дітьми того, що вже засвоєно і що ще потрібно засвоїти, усвідомлення результатів виконаної роботи.

    Плановані результати:

    Особистісні: Формувати розуміння про значення театру.

    Пізнавальні УУД: Витягувати знання з різних джерел, представляти і зіставляти інформацію.

    Комунікативні УУД: організовувати взаємодію в малих групах

    Регулятивні УУД: визначати і формулювати мету, завдання уроку, оцінювати свою діяльність, її успішність

    Устаткування: презентація, конспект

    Хід заняття:

    I.Організація

    1. Привітання.

    Перевірка готовності до заняття

    - Здрастуйте, хлопці! Ми дуже раді бачити вас! Цей день ми проведемо разом. Нехай вам він принесе радість і багато нових цікавих вражень. Давайте дарувати одне одному! (Діти вітають)

    II. повідомлення теми

    Він був, він є і буде вічно

    Завжди готовий показати

    Все, що на світлі людяно.

    Тут все прекрасно - жести, маски,

    Костюми, музика, гра.

    Тут оживають наші казки

    І з ними світлий світ добра.

    - Про що цей вірш? (Про театр)

    Правильно, це тема нашого класного години.

    III. зміст

    - А що таке театр (відповіді дітей)

    Театр (грец. Слово, основне значення - місце для видовищ; видовищний вид мистецтва, що представляє собою синтез різних мистецтв - літератури, музики, хореографії, вокалу, образотворчого мистецтва.

    - Хлопці, хто-небудь знає історію виникнення театру?

    Місцем народження театру можна вважати Давню Грецію. Жіночі ролі виконувалися чоловіками. Актори носили маски, що зображували різних персонажів. Маски робили з дерева або з тканини, вимоченої в гіпсі. Маска одягалася цілком на голову разом із зачіскою і бородою. Маски висловлювали різні емоції: страх, скорбота, веселощі, гнів.

    Ось театр - чарівний будинок!

    Казку ти побачиш в ньому.

    Танці, музика і сміх

    - Вистава для всіх!

    Слово «театр» - грецького походження. У грецькій мові воно означало місце для видовища і саме видовище. Театральне мистецтво виникло дуже давно і розвивалося разом з життям самого людства.

    У 11 столітті на Русі з'явилися скоморохи - мандрівні актори, комедіанти. Вони влаштовували свої уявлення прямо на вулицях, площах, ярмарках. Розігрували маленькі смішні сценки власного твору, співали кумедні пісеньки, показували акробатичні номери. Великою популярністю користувалися вистави з ученим ведмедем - «ведмежа потіха».

    27 березня в Стародавній Греції проходили Великі Діонісії - свята на честь бога виноробства Діоніса. Вони супроводжувалися урочистою ходою і веселощами, було багато ряджених. А з 1961 року цей день, 27 березня, стали відзначати у всьому світі як Міжнародний день театру.

    - А які види театрів ви знаєте?

    - Існують безліч видів театру:

    Драматичний театр - в цьому театрі ставляться п'єси за творами письменників.

    Театр сатири - ставлять спектаклі, що висміюють вади і недоліки людей.

    Ляльковий театр - грають ляльки, якими керують актори-лялькарі.

    Театр юного глядача. ставляться постановки для дітей.

    Театр звірів -роль в виставі виконують звірі-кішки, собаки, і навіть слони

    Театр тіней - ляльок не видно, видно тільки їх тіні

    Театр пантоміми- актори створюють художній образ пластикою людського тіла, без використання слів.

    Театр опери та балету - в цьому театрі актори співають і танцюють. А музику до цих вистав пишуть композитори.

    Сьогодні ми згадаємо професії людей які працюють в театрі, а також дізнаємося багато нового і цікавого. А допоможуть нам в цьому загадки.

    -Давайте послухаємо першу загадку:

    1. Портрет запечатлит фотограф, Движенья нам підкаже (хореограф)

    (Відгадують)

    Хореограф стає тим чарівником, який робить музику, написану композитором, видимої. Мова хореографа складається не зі слів, а з власних фізичних зусиль. Своєю фантазією хореограф допомагає народитися образу. І пропонує артистам знайти характерні руху для героїв.

    2.- У всіх театрах всієї країни Роботи різні важливі.

    Але все ж, як тут не крутись А головна людина (артист (відгадують)

    -Це актори, які виконують свої ролі. Щоб стати актором, треба мати талант і багато вчитися. Він повинен мати хорошу пам'ять адже йому доводиться заучувати напам'ять довгі ролі. Актор повинен бути працьовитим, т. К репетирувати доводиться щодня. Хороший актор як чарівник: сьогодні він Сірий вовк, завтра Червона Шапочка, а ми навіть і підозрюємо, що це один і той же чоловік. Актор повинен вміти перевтілюватися в свого героя, адже йому належить все життя грати різні ролі: людей добрих і злих, старих і молодих, і навіть тварин.

    Він п'єсу вибирає, він ролі призначає,

    І підпорядковується йому будь-який актор Знайомтеся - це .... (Режисер) (відгадують)

    Режисер - головна особа в театрі, він підбирає артистів, допомагає їм правильно підібрати образ героя, тоді спектакль стає особливим, несхожим на інші.

    Щоб виглядало представленье цікавіше,

    На знак подяки лунали овації,

    Треба на сцені оформлення: будинок. дерева та інші ... (декорації)

    -А хто в театрі займається декораціями? (Художник -декоратор)

    - Слухаємо наступну загадку:

    Костюми в порядку Задоволені актори без міри

    За них відповідають вмілі .... (Костюмери)

    Був чоловік, а став актор: його перетворив .... (Гример)

    - Давайте подивимося відео Балет Лускунчик

    П І Чайковського Сцена Різдвяного

    IV. підсумок

    1. Оцінка діяльності дітей

    2. Підведення підсумків (змістовний аспект)

    -Сьогодні ми відкрили вам двері в чарівний світ театру.

    -Ми пізнали, тільки частина таємниць чарівного світу театру, насправді ще багато належить дізнатися про нього, а ось дізнатися чи пройти повз, кожна людина вирішує сам.

    - На цьому наш класний годину добігає кінця. До швидких зустрічей, хлопці!

    Прикріплені файли:

    volshebnyi-mir-teatr_cdjdg.pptx | 17542,1 КБ