• Ігор «І прекрасна, і сильна математики країна».
  • Хід заняття
  • Повідомлення мети заняття.
  • 4. Конкурс знавців «Що
  • Презентація «Що
  • Конкурс капітанів: «Найрозумніший».
  • 7. Підведення підсумків.
  • Конспект позакласного заходу з математики "Гра - І прекрасна, і сильна математики країна"




    Дата конвертації22.09.2017
    Розмір18.4 Kb.
    Типконспект

    5


    Позакласний захід з математики

    У 3 класі.

    Учитель: Воронова Н.Г.



    Ігор «І прекрасна, і сильна математики країна».


    ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА.

    Впевнене оволодіння дітьми навичками усних і письмових обчислень і початковими знаннями з математики є однією з основних задач початкового навчання математики.

    Кожен учень не тільки задає собі питання: «Навіщо треба вчити і знати математику?», А й намагається відповісти на поставлене запитання.

    Висновок такий: цей предмет потрібен для застосування знань у важливих життєвих ситуаціях. А щоб знати, потрібно докласти максимум зусиль для досягнення цілей і кожен учень повинен брати участь в цьому процесі.

    Заняття - гра вчить кожного учасника співпереживати; змушує зрозуміти, що відповідь кожного складається в командну перемогу, вчить логічно мислити, міркувати, узагальнювати, аналізувати матеріал.

    Робота в командах дисциплінує і змушує відповідати за роботу не тільки однієї людини, а всієї команди, змушує працювати згуртовано на результат.

    Однією з основних завдань початкового навчання математики є оволодіння учнями міцними навичками усних і письмових обчислень. А що інше, як не гра, сприяє кращому оволодінню обчислювальних навичок і засвоєнню початкових знань з математики.


    Цілі: розвивати пізнавальний інтерес до уроків математики; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, вміння спостерігати і порівнювати, міркувати і міркувати, аналізувати; виховувати спритність, кмітливість; прищеплювати любов до математики; формувати вміння працювати в групі, виховувати почуття взаємодопомоги.


    Обладнання: мультимедіа, комп'ютер, фішки, картки з завданнями, грамоти.








    Хід заняття:


    1. Організаційний момент.

    Діти заздалегідь діляться на команди, вибирають капітанів, придумують назву команди. Учасники гри сідають на свої місця.



    1. Повідомлення мети заняття.

    Сьогодні у нас заняття по математики. Гра по темі «Закріплення пройденого матеріалу». Вона пройде під девізом: «І прекрасна, і сильна математики країна!».

    Бажаю вам успіху. Кому ж вона посміхнеться? Це ми дізнаємося пізніше.


    1. Розминка.


    Перевіримо, чи готові команди до бою і проведемо невелику розминку. Кожен член команди може принести своїй команді «Успіх» (одиниця оцінки правильних відповідей), а разом ви можете показати успішний виступ.

    Хто перший підніме руку, той і відповідає. За правильну відповідь команда отримує бал.

    (Питання на слайдах. Завдання читає вчитель один раз.)


    Презентація «Розминка». (час на розминку 5 хвилин)


    1. Одна булочка коштує 7 копійок. Скільки можна купити

    булочок на 21 копійку? (3)

    2. Люстра коштує 24 рубля, а настільна лампа в 4 рази дешевше. Скільки рублів треба заплатити за 5 настільних ламп? (30 рублів)

    3. Один чоловік проходить за годину 5 км. Як далеко підуть 3 людини за 2 години, якщо будуть йти з такою ж швидкістю? (10)

    4. Учень задумав число, відняв від нього 200, залишилося 400. Яке число він задумав? (600)

    5. Скільки їх. Син з батьком, і дід з онуком? (троє)

    6. У Марини було 3 цілих яблука, дві половинки і чотири четвертинки. Скільки у неї було яблук? (5)

    7. Якщо на голову встане, рівно на 3 менше стане? (9)

    8. У кожного з 7 братів по 1 сестрі. Скільки дітей в сім'ї? (8)

    9. Дано числа: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9

    Що більше їх сума або твір? (сума; при множенні на 0, вийде 0)



    4. Конкурс знавців «Що? Де? Коли? »

    Питання на слайдах читає вчитель один раз. Командам дається час на роздуми і обговорення - 1 хвилина. Капітан вибирає гравця, який буде відповідати. За правильну відповідь 1 бал.

    Презентація «Що? Де? Коли? »(Час 10 хвилин)


    • У Древній Русі грошима служили срібні бруски - їх називали гривнями. Якщо річ коштувала менше, ніж весь брусок, то відрубували половину. Теж гроші!

    Як називалася відрубана частина срібного бруска?

    (Цю частину срібного бруска називали рублем. Звідси і пішло назва грошової одиниці - рубль.)


    Як називалися ці монети?

    (Такі монети називалися копійками. Звідси і пішла назва сучасної грошової одиниці - копійки.)


    • Ми дуже часто користуємося словом кілометр.

    Метр в перекладі з французької мови означає міра.

    Що означає в перекладі з французького слово кіло?

    (Кіло - тисяча.

    Дійсно, 1 км - 1000 м, 1 кг - 1000 г.)


    • Відомо, що 10 одиниць складають десяток, 10 десятків - сотню, 10 сотень - тисячу. Ми бачимо, що число 10 грає велику роль.

    Чому саме число 10, а не інше?

    (Тому що на наших руках 10 пальців. Справа в тому, що одним з перших «апаратів» для рахунку, який найбільш часто використовував стародавня людина, були руки.)


    • У відомій казці «Піди туди - не знаю куди, принеси те - не знаю що» цар послав стрілка Андрія «за тридев'ять земель».

    Тридев'ять - скільки це?

    (Тридев'ять - це 27.

    Справа в тому, що в Стародавній Русі вважали за дев'яткам:

    тридев'ять - це 9 x 3 = 27)


    • Яке найулюбленіше число в казках?

    У стародавніх греків воно вважалося щасливим, його вважали магічним. Ну, а в далекі - далекі часи, коли люди насилу вчилися рахувати, це число означало «все».

    (Це число 3.)


    • Мовою древньої Індії це число «сунья».

    Араби перевели це слово на свою мову, і стало воно називатися «Сифре».

    Чи не правда, нагадує щось. «Сифре» - цифра.

    А яке це число?

    ( «Сифре», тобто цифра позначає число 0.)


    1. Конкурс капітанів: «Найрозумніший».

    Капітани по одному протягом 1 хвилини повинні відповісти на питання. За кожну правильну відповідь 1 бал. Учитель один раз читає питання. Питання дублюються на слайдах.


    1. У Маші 3 монети по 50 копійок, чи вистачить у неї грошей на лінійку за 1 рубль 20 копійок? (та)

    2. Сліпими або зрячими народжуються зайчата? (зрячими)

    3. Дві колгоспниці йшли в місто, по дорозі зустріли ще 5 колгоспниць. Скільки всього людей йшло в місто? (2)

    4. Число 27 помножити на 1 і твір збільшити на 23. Скільки вийде? (50)

    5. Назвіть число, яке без залишку ділиться на 3 і 4. (12, 24)

    6.Які знаки треба поставити між 6 і 2, щоб вийшло число більше 2, але менше 6? (:, -)

    7. Скільки буде потрібно копійок, щоб набрати ними 5 рублів? (500 копійок)

    8. Скільки ніг у павука? (8)

    9. Скільки метрів в 1 кілометрі? (1000 метрів)

    10. У кого вуха на ногах? (у коника)

    11. На яке число треба помножити 500, щоб отримати 500? (1)

    12. Двоє грали в шахи 2 години. Скільки грав кожен? (2 години)

    13. Хлопчик в одному напрямку пробіг 60 метрів, а в зворотному 95 метрів. На якій відстані він виявився від початку шляху? (35 метрів)

    14. Висить сито не руками світо ... (павутина)

    15. Мене просять, мене чекають, а прийду - ховатися почнуть ... (дощ)

    1. Скільки метрів в половині кілометра? (500)

    17. Дитинча не народилася, а відданий на виховання. Хто він? (зозуленя)

    18. На яке число треба помножити 600, щоб отримати 0?

    19. сам не бере і воронам не дає. Хто це? (лякало)

    20. Гусак важить 8 кілограмів. Скільки він буде важити, якщо постане на одну лапу? (8 кг)

    21. Куди зайцю бігти зручніше: з гори або в гору? (на гору)

    22. Пара коней пробігла 20 км. Скільки пробігла кожна коня? (20 км)

    23. Де раніше починає танути сніг: в лісі або в місті? (в місті)

    1. Аукціон завдань.

    Команда вибирає одну задачу на 10 балів, 20 балів або 30 балів. Всі члени команди повинні повністю записати завдання в зошиті коротко і вирішити їх. Тоді команда отримує зароблене кількість балів. Час 8 хвилин. Перевірка.


    1 завдання - 1 бал

    Хлопці розчищали від снігу доріжки біля школи. Хлопчиків було 24, а дівчаток в три рази менше. Скільки дівчаток розчищало доріжки?


    2 завдання - 2 бали

    -Змінити питання завдання, щоб завдання вирішувалася двома діями. Виріши отримані завдання.


    Хлопці розчищали від снігу доріжки біля школи. Хлопчиків було 24, а дівчаток в три рази менше. Скільки всього дітей розчищало доріжки?


    Хлопці розчищали від снігу доріжки біля школи. Хлопчиків було 24, а дівчаток в три рази менше. На скільки більше було хлопчиків, ніж дівчаток?


    а) хлопчики 24

    дівчинки -? в 3 рази менше}? (24: 3) + 24 = 32

    б hello_html_m5dc57864.gif ) Хлопчики 24

    дівчинки -? в 3 рази менше на? б.

    24 - (24: 3) = 16



    3 завдання - 3 бали

    24 літри фруктового соку розлили в шість банок порівну. Скільки треба таких банок, щоб розлити 16 літрів соку?


    7. Підведення підсумків. Нагородження переможців.







    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект позакласного заходу з математики "Гра - І прекрасна, і сильна математики країна"