Конспект: «Подорож колобка»




Дата конвертації22.05.2018
Розмір7.16 Kb.
ТипТемочка

Тетяна Рассказова
Конспект заняття «Подорож колобка»

Спільна безпосередня освітня діяльність дітей раннього віку з батьками «Подорож колобка»

Мета: - продовжувати знайомити дітей з геометричними фігурами (круг, квадрат, закріплювати вміння розрізняти колір (жовтий, синій, розмір (великий, маленький);

-розвивати навик чергування при викладанні геометричних фігур, дотик, координацію рухів, увагу;

- виховувати доброзичливе ставлення один одному, бажання допомагати оточуючим

Словникова робота: блоки, коло, квадрат, круглий, котиться, великий, маленький, синій, жовтий.

- Матеріал: на кожну дитину тарілочка з блоками Дьенеша жовтий коло великий і маленький, жовтий квадрат, інша тарілочка з синіми колами (великий і маленький, доріжка з картону, картки з альбому, чарівний мішечок. Казкові персонажі: колобок, заєць, лисиця.

Хід.

1. Організаційна частина.

Батьки і діти запрошуються в групу.

-Здравствуйте, товариші дорослі і діти.

Добрий день тобі сказали,

Добрий день відповів ти.

Як дві ниточки зв'язали доброти і теплоти.

- Я вам загадаю загадку і ви здогадаєтеся хто до нас прийде в гості.

Жілі- були дід та баба

На галявинки біля річки

І любили дуже, дуже

На сметані .... (Колобки).

З'являється іграшка колобок.

Баба тісто замісила,

Колобок вона зліпила,

У піч його поставила,

Там його залишила.

Вийшов він рум'ян, пригожий

І на сонечко схожий.

-Ось який колобок вийшов. Він хоче з усіма познайомиться.

(Вихователь передає колобка дорослому, діти і дорослі зраджують його по коло, називають свої імена).

- Колобок круглий, сам по долоньках котиться. Він запрошує всіх за стіл. (Батьки і діти сідають).

2. Основна частина.

Гра на розвиток уваги.

- Колобок хоче з вами пограти, дізнатися які ви уважні. Я підніму жовтий круг і ви будете плескати. Підніму синій коло - ви будете йти. Чи згодні (Так)

Логічні блоки Дьенеша.

Колобок: Молодці, все добре грали і я хочу подарувати вам чарівні фігурки, які називаються блоками (роздає блоки на двох тарілочках кожній дитині).

Вихователь: Спасибі тобі, колобок. Хлоп'ята, що це? (вихователь дістає з тарілочки великий жовтий круг).

-Візьміть і ви великий жовтий круг, як у мене. Батьки допомагайте знайти великий жовтий круг.

-Обведем коло пальчиком, ось який круглий, немає куточків. Скажіть «коло». Покатайте по столу коло. Котиться коло (так).

- Візьміть доріжку, доріжка довга, покотився коло по доріжці довжиною. Довго котиться коло по довгій доріжці.

- Складіть доріжку навпіл. Стала доріжка коротка. Покотився коло по короткій доріжці. Коло котиться, а коротка доріжка закінчилася.

-Діти, яка була у нас доріжка спочатку? (довга).

-А коли ми її склали? (коротка).

-Ой, а куди це наш колобок покотився (по доріжці на підлозі - покотився колобок, його наздоганяє заєць-бибабо).

- Здрастуй, зайка. Відпусти ласка, нашого колобка.

Заєць: - Добрий день, так і бути відпущу, якщо моє завдання виконайте.

- Хлопці, допоможемо колобку (та).

- Ми постараємося, говори своє завдання.

Заєць: - Нехай діти візьмуть маленькі жовті кола і покажуть їх мені.

- Маша, якого кольору у тебе гурток (жовтого).

- Тарас, а у тебе коло таким же кольором як у Маші (та).

Заєць: - Молодці, як швидко ви впоралися. Задамка я завдання важче. Нехай діти заховають в своїх долоньках маленькі жовті кола, а дорослі- великі жовті кола.

- Семен, жовтий кружок якого розміру ти заховав? (маленький).

- А якого розміру жовтий гурток у мами? (великий).

(Дорослі та діти виконують завдання. Заєць відпускає колобка).

Колобок: - Спасибі хлопці, за допомогу. Я хочу подарувати вам ще фігурки. (роздає дітям).

- Хто знає яка це фігура? (квадрат).

Якого кольору квадрат у Тараса (жовтого).

-У квадрата є куточки. Обведемо пальчиками всі сторони. Спробуйте прокатати квадрат по столу. Виходить? (немає).

-НЕ виходить, заважають куточки. Коло котиться, квадрат немає. Покладіть коло на квадрат, дорослі допомагайте. Ось куточки, вони не сховалися.

Колобок: - А у мене немає куточків, я схожий на коло, тому так швидко вмію котитися.

Физминутку.

Колобок всіх запрошує в коло. Під ритмічну музику діти танцюють.

Гра «Що в мішечку?»

- Ой хлопці, поки ми танцювали колобок пропав.

Виходить лисиця (дорослий).

Лисиця: - Добрий день, хлопці! Це я колобка зловила. Який він гарний, підсмажений.

-Лісічка-Сестричка, віддай нам будь ласка, колобка.

Лисиця: - Віддам, якщо дізнаєтеся, що у мене в мішку лежить.

Пропонує дістати на дотик коло, квадрат.

(Діти по черзі дістають фігури, називають форму, колір).

Лисиця: - Молодці, так і бути поверну вам колобка.

- Дякую, а ми з дітьми подаруємо тобі красиві намиста.

Гра «Виклади намиста»

(За схемою з альбому)

Вихователь: - Хлопці, проходите разом з батьками за столи, сідайте за зручніше. Ой, хлопці, дивіться, а намистини все розсипалися, допоможіть їх зібрати, і ми подаруємо їх лисиці, а дорослі допоможуть вам.

(Діти разом з батьками виконують завдання. Лиса проходить біля столів, хвалить кожну дитину, забирає в кошик роботи.)

Лисиця: - От спасибі! Тепер я буду в лісі найкрасивіша. Піду, всім лісовим жителям здамся. До побачення!

Колобок: - Ой, та мені пора. Загрався я з вами, а мене бабуся з дідусем чекають, хвилюються. До побачення!

3. Підсумок

-Понравілось вам з колобком грати?

-Що найбільше сподобалося Маші? Тарасу? (діти по черзі висловлюють свої враження).

-Що нам подарував колобок? (блоки, фігурки).

-Який форми були блоки? (коло, квадрат).

Якого розміру (великі і маленькі).

-Якого кольору? (жовті і сині).

-Що потрібно робити якщо хтось поруч потрапляє в біду? (допомагати, приходити на допомогу).

-Кому ми допомагали (колобку).

-Від кого ми його врятували? (зайця і лисиці).

-Молодци хлопці і товариші дорослі. А зараз пора прощатися. До побачення!