Конспект по казці: «по щучому велінню» за допомогою мнемотабліце




Дата конвертації21.02.2020
Розмір3.7 Kb.
ТипТемочка

Юлія Куц
Конспект заняття за казкою «По щучому велінню» за допомогою мнемотабліци

Мета: Розвивати пізнавальний інтерес старших дошкільників за допомогою художньої літератури.

Завдання: -Вчити дітей складати описовий розповідь, використовуючи мнемотабліцу.

-розвивати творчі здібності дітей, уяву;

- виховувати любов до російських народних казок.

Попередня робота: читання російської народної казки «по щучому велінню»

Хід заняття: Ви все за руки візьміться, і один одному посміхніться.

- сьогодні з вами відправимося в казкову подорож.

Якщо казка в двері стукає,

Ти скоріше її впусти,

Тому що казка - птах,

Трохи спугнешь і не знайти.

Вношу чарівний мішечок. В якому захований елемент казки «піч». Давайте спробуємо з вами відгадати що там, але не за допомогою очей, а за допомогою рук. Зараз я дам помацати кільком хлопцям, а вони повинні назвати, що всередині мішечка. Діти намагаються вгадати що всередині мішечка.

-Вірно, це піч. А з якою вона казки?

- а як ви здогадалися що в мішечку була піч? (відповіді дітей: що вона довга і у неї є труба).

-Тепер, хлопці, сідаємо на стільчики, давайте складемо описовий розповідь по опорним картинкам з казки «по щучому велінню».

-наша грубка з собою привезла загадки, зараз ми з вами їх відгадає.

Уплітаючи калачі,

Їхав хлопець на печі.

Прокотився по селу

І одружився на царівні.

(Ємеля)

Ємеля чарівну рибу зловив,

І багато бажань їй загадав.

Залишив хвостату хлопець у воді,

Виконала риба бажання все.

(Щука)

На ній за дровами,

На ній же - до царя!

Про що я, хлопці,

Зараз говорю? ...

(Піч)

Немає у них ні рук, ні ніг,

Але Ємеля з ними суворий:

Він морозною взимку

Їх відправив за водою.

(Відра)

По кожному правильної відповіді показую картинку.

-Хлопці м и с вами відгадали всі загадки, чи всі відповіді по казці про Емеле. А яких героїв ви можете ще згадати. (царя, принцесу, сестер)

Пальчикова гра:

Рибки плавали, пірнали

І гралися на воді.

(Руки вперед, хвилеподібні рухи вгору, вниз долонями обох рук)

Те зімкнуться, розімкнуться,

(Долоньки рук притиснути, розвести в сторони)

Те зариються в піску

(Кисті рук вниз, кругові рухи кистями рук)

- ну ось ми з вами трохи відпочили, тепер пропоную згадати казку і намалювати її самі.

У дітей на столах вже лежати приготовані і розкреслені листи.

-що ми з вами намалюємо першим (відповіді дітей? Правильно, як Ємеля зловив щуку, малюємо.

Що ми можемо намалювати в другому квадраті (діти пропонують свої варіанти?

Спільно з дітьми ми малюємо всю таблицю послідовно за казкою. Якщо у дітей виникають труднощі, допомагаю.

-молодци, хлопці, ви добре пам'ятаєте казку. Вам сподобалося складати казку? А що вам здалося найскладнішим? А що було найцікавішим? (відповіді дітей)