• Хід ЗАНЯТТЯ
  • Конспект по експериментально - пізнавальному розвитку в другій молодшій групі: «В гості до сонечка»




    Дата конвертації12.11.2019
    Розмір7.82 Kb.
    ТипТемочка

    Наталія Міхеєва
    Конспект по експериментально - пізнавальному розвитку в другій молодшій групі: «В гості до сонечка»

    Конспект по експериментально - пізнавальному розвитку в другій молодшій групі:гості до сонечка".

    Мета: розширити знання дітей про навколишній світ через дослідно експериментальну діяльність.

    завдання:

    1. Розвивати пізнавальний інтерес в процесі дослідницької діяльності;

    2. Розвивати уміння встановлювати причинно-наслідковий залежність, і робити висновки;

    3. Підтримувати у дітей кмітливість, самостійність, оцінне ставлення до світу;

    4. Сприяти накопиченню уявлень про властивості світла (проходить, не проходить через предмети; може змінювати світ і яскравість);

    5. Виховувати дружні стосунки при дитячо - дорослому взаємодії.

    Хід ЗАНЯТТЯ:

    1. Організаційний момент:

    Вихователь: Доброе утро, всім хто прокинувся,

    Доброго ранку, хто посміхнувся.

    Очки відкрийте і подивіться:

    Дружно, один одному, зараз посміхніться.

    Вихователь: Сьогодні ми з вами вирушимо в гості в «У чарівну країну», хочете дізнатися до кого?

    Діти: Так.

    Вихователь: Для цього необхідно відгадати загадку, слухайте уважно:

    До чого сяє яскраво,

    Щедро дарує всім подарунки:

    Теплоту, добро і світло

    Мільйони довгих років.

    Вранці вугільної в віконце,

    У небі радісне.

    Діти: Сонце!

    2. Основна частина.

    Вихователь: Молодці! Відгадали. Але щоб туди потрапити я прочитаю заклинання (чарівні слова) Готові?

    Діти: Так.

    Вихователь: Сонце в гості нас заповіт.

    Гріє всіх, привіт нам шле.

    По стежці, по доріжці,

    Поспішили наші ніжки.

    Вихователь: Ось ми і в «Чарівній країні». Дивно, але чомусь нас сонечко не зустрічає. Де ж воно?

    Діти: Воно не виспалися, образилося і так далі.

    Вихователь: Подивіться, ось же наше сонечко. Але якесь воно сумне. Як ви думаєте, чому йому сумно (варіанти відповідей)

    Діти: Ні променів.

    Вихователь: Правильно. Без променів воно не дотягнеться до нас, до тварин, до птахів, до рослин, щоб всіх зігріти своїм теплом. Що ж робити?

    Діти. Йому потрібні промені!

    Вихователь: Ви маєте рацію, я пропоную йому допомогти. Сідайте за стіл. (Діти сідають). Візьміть кожен своє сонце, покладіть перед собою і з паличок Кюїзенера зробіть йому промені.

    Ось так: вихователь кладе макет сонця перед собою і дивиться, щоб всі діти зробили те ж саме. Тепер необхідно взяти паличку і прикласти її до сонця. Потім візьмемо таку паличку і зробимо те ж саме і так по колу.

    Вихователь: Хлопці, які ви молодці, ви все впоралися з цим завданням. Як ви думаєте ми допомогли сонечку?

    Діти: Так.

    Чути голос сонечка:

    Привіт вам сонячний, друзі!

    Вас дуже раде бачити я.

    Як тільки ви мені допомогли,

    Всі відразу засяяло!

    З ранку я прокидаюся,

    Потім всім людям посміхнулося,

    І вирішило я, що, без зарядки жити не можна.

    Вихователь: Так, хлопці. Ми змогли допомогти сонечку і підняти йому настрій. Але ж ми як і воно теж любимо робити зарядку. Виходьте з-за столу, зарухалися стільчики. Раз, два, три на зарядку поспішає:

    Ось як сонечко встає,

    Вище, вище, вище. (Підняти руки вгору. Потягнутися)

    До ночі сонечко зайде

    Нижче, нижче, нижче. (Присісти навпочіпки. Руки опустити на підлогу)

    Добре Добре,

    Сонечко сміється. (Посміхаються)

    А під сонечком нам

    Весело живеться. (Ляскати в долоні. Посміхатися)

    Вихователь: Хлопці, ви такі дружні. Як ви думаєте у сонечка є друзі.

    Діти: Так, ні, не знаємо.

    Вихователь: У сонечка багато друзів. Але ми познайомимося лише з деякими з них. Підходьте до столу. Подивіться як тут багато різних картинок.

    Діти: Діти називають їх, можуть бути хорові, безладні відповіді.

    Вихователь: Друзі сонечка це все те, що світить. А що може світити, як сонечко?

    Діти: (спочатку усну відповідь).

    Вихователь: Виберіть, тільки ті картинки, на яких зображені -предмети, які можуть світити, як сонечко.

    Діти: Піднімають і називають (лампа, ліхтарик, місяць, свічка, фари і т. Д.). Вихователь слухає відповідь і забирає картинку, вішає на магнітну дошку.

    Вихователь: Ви знаєте, що сонечко, як і ми дуже любить казки. Сідайте на килимок я зараз вам розповім одну дуже цікаву казку.

    Жило-було сонце. Воно було щедре і дарувало всім свої золоті промені, висвітлюючи всі кругом. І ось одного разу у нього був день народження, а ви все знаєте, що Дня народження без подарунків не буває. Але що подарувати сонця, адже воно так далеко і так високо? І тоді, жителі казкового лісу, вирішили подарувати йому свої посмішки, що б вийшов цілий Мільйон посмішок. Сонечко дякувала всіх від душі. Але так як в Сонячному царстві, було своє свято то воно пішло додому раніше і на Казковий ліс швидко опустилася темрява. Тисячі світлячків спурхнули в височінь і знову стало світло. Так сонце відзначило своє день народження.

    Вихователь: Вам сподобалася казка?

    Діти: Так.

    Вихователь: Скажіть, навіщо світлячки висвітлили всі кругом?

    Діти: Що б було ясно, видно і т. Д.

    Вихователь: У який час доби на вулиці світло, а темно?

    Діти: Днем, вночі.

    Вихователь: А коли на вулиці темно, що ми робимо вдома, щоб там стало ясно?

    Діти: Включаємо світло. Щоб відчути, як ми жили б без сонячного світла, нам потрібно опинитися в повній темряві. Для гри береться щільне покривало, діти сідають на підлогу і накриваються покривалом. Що вони при цьому бачать? Настає день, покривало забирається, і сонячне світло допомагає дітям розрізняти предмети. Чому діти не могли бачити, адже у них є очі? Людина бачить тоді, коли у нього є світло. Якби не було світла, то очі були б не потрібні нам.

    Вихователь: Ну що ж в гостях добре, а вдома краще. Давайте подякуємо сонечко за гостинність, скажімо йому спасибі і до побачення. А тепер знову вимовляємо чарівне заклинання:

    До сонця в гості ми ходили,

    Пограли, Повеселившись.

    Багато нового дізналися,

    У дитячий сад почали збиратися.

    По стежці, по доріжці,

    Поспішили наші ніжки.

    Вихователь: Ось ми і повернулися назад. Вам сподобалося в гостях у сонця? Що найбільше сподобалося? (Відповіді дітей).

    Хлопці, кому сподобалося наше подорож підійдіть до сонечка і подаруйте йому ще один промінчик. А сонечко передало вам ось такі сюрпризи розмальовки. До побачення.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект по експериментально - пізнавальному розвитку в другій молодшій групі: «В гості до сонечка»