Конспект підсумкового заняття для старшої групи «Дорога до підготовчої групи»




Дата конвертації06.11.2018
Розмір6.52 Kb.
ТипТемочка

Наталія Діордіца
Конспект підсумкового заняття для старшої групи «Дорога до підготовчої групи»

Мета: узагальнення та закріплення знань у дітей старшої групи, з пройденого матеріалу за навчальний рік через організацію різних видів діяльності.

завдання:

- закріпити знання про цифри від 1 до 10;

- вміння орієнтуватися на аркуші паперу;

- закріпити вміння визначати кількість складів у слові.

- розвивати у дітей інтерес до самостійного вирішення пізнавальних і творчих завдань, логічне мислення, допитливість.

- виховувати в дітях бажання допомогти в біді, дружнє взаємовідношення між дітьми;

- розвивати орієнтування роботи в зошиті, навички безвідривного письма;

- вчити утворювати слова за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів;

- закріпити в активній мові дітей назви, послідовність днів тижня.

Форма роботи - фронтальна, індивідуальна, по столах.

Тип заняття - закріплення.

Етапи заняття:

1. Організаційний момент. Сюрпризний момент.

2. Мотивація - постановка мети і завдання перед дітьми.

3. Основний - безпосередня робота з дітьми.

4. Закріпляючий - висновки, підсумки, нагородження.

Використовувані методи:

Ігровий метод, наочний, словесний, заохочення. А так же пізнавальний метод (завдання, кмітливості, соціальний (форми роботи, емоційний (атмосфера під час роботи, інтерес до завдань, рефлексія (підсумки, висновки, бесіди з питань, контроль під час роботи (усний, фронтальний, перевірка один у одного, заохочення).

ХІД:

вихователь

Хлопці, ми з вами цілий рік ходили в садок, підросли і багато чому навчилися. Уже восени ви перейдете в підготовчу групу. Хочете? Зараз ми дізнаємося, чи готові ви до переходу в підготовчу групу.

Подивіться, у мене в руках схема-карта. На ній намальовано три дороги:

Перша - веде в болото. Ходімо туди? (немає).

Друга - веде в ліс до Баби-Яги. Підемо цим шляхом? (немає).

Третя дорога - веде до підготовчої групи. Вирушаємо в дорогу? (та).

Значить куди нам треба йти? Направо, наліво або прямо?

Хочу вас попередити, що на шляху зустрічаються перешкоди, ми повинні їх подолати. Перш, ніж ми почнемо виконувати завдання, давайте згадаємо правила:

Поважай чуже мненье

Для гарного спілкування.

Якщо піднята рука -

Значить, всі мовчать поки.

Ось і перше з них: «Назви ласкаво». Вихователь, кидає м'яч дитині, а він називає своє ім'я ласкаво.

Далі «Поділ на склади». Діти ділять свої імена на склади ударами, а діти по старше за допомогою долоні і підборіддя.

Молодці! Правильно виконали завдання і подолали першу перешкоду.

Хлопці, а зараз друга перешкода - робота в зошиті.

Давайте перед роботою в зошитах разомнём наші пальці

Пальчикова гімнастика «замок»

На дверях висить замок (ритмічні сполучення пальців рук в замок,

Хто відкрити його б зміг?

Потягнули (руки тягнуться в сторони,

Покрутили (кругові рухи пальців від себе,

Постукали (підстави долонь стукають один об одного)

І відкрили (розімкнули пальці).

Діти працюють в зошитах (знайти в якій позиції звук, показати на схемі; складають схему пропозицій).

Молодці, ось ми і подолали друга перешкода!

Фіз. хвилинка «Дві жаби»

На болоті дві подружки,

Дві зелені жаби,

(Руки на поясі, напівприсідання вправо-вліво.)

Вранці рано вмивалися,

Рушником розтиралися.

(Виконувати руху відповідно до тексту.)

Ніжками тупотіли,

Ручками плескали.

Вправо нахилялися,

Вліво нахилялися.

Ось здоров'я в чому секрет,

(Ходьба на місці.)

Ну, що ж хлопці, а ось і третя перешкода.

Гра «Назви скоріше».

Вихователь задає питання типу: Який день тижня сьогодні?

Який день тижня був вчора?

Скільки робочих днів у тижні?

Назви день тижня після середовища.

Якою буде завтра день тижня?

Назви день тижня між середовищем і п'ятницею.

Якою цифрою можна позначити вівторок?

Назви вихідні?

Наступне завдання. Четверте перешкода. І так хлопці давайте тепер поговоримо про звуках і буквах. Чим же відрізняються букви від звуків?

На які дві групи діляться всі звуки російської мови? На голосні і приголосні.

-Як вимовляються голосні звуки? Легко, вільно, співаються, тягнуться.

-Давайте назвемо їх. А, О, У, І,

-А як ми вимовляємо приголосні звуки? Вони вимовляються насилу.

Назвіть їх Б В Г Д Ж З і т. Д.

-А зараз приготуйте ваші вушка, уважно слухайте слова, визначте, який звук повторюється у всіх словах?

Р - рак, гора, спека, веселка, жираф, раковина, парад, радість.

П - перець, чобіт, пальто, хустку, капуста, півень

В - Ваза, мімоза, береза, гроза, зубний, музика

М - Морква, лампа, сом, машина, лимон, будинок

З - Соска, насос, стілець, велосипед, намиста, стакан

Діти називають слова на названий звук.

Фіз. хвилинка «Теремок»

А ось і наше наступне перешкоду (п'яте).

Хлопці подивіться, хтось переплутав всі цифри. Треба відновити ряд (2 дітей виходять до дошки, виставляють цифри по порядку). Поки діти працюють біля дошки, інші грають з вихователем в гру «Сусіди числа».

Молодці, ви добре справляєтеся, ось і залишилося останні шість завдання. Робота в зошитах.

1. За допомогою знаків більше, менше, дорівнює порівняти цифри.

2. Порахувати і написати потрібну цифру.

Молодці хлопці! Ось ми всі разом і пройшли всі перешкоди, впоралися з усіма завданнями. Ви дуже багато знаєте, ми переконалися сьогодні в цьому.

підсумок:

-Що вам найбільше сподобалося?

- Що було особливо важко?

Який настрій у вас від нашої подорожі в підготовчу групу? Я вам пропоную підійти і наклеїти наклейку до вибраного вами смайлику.