• Хід заняття
  • Конспект підсумкового заняття для дітей мовної підготовчої групи «Мешканці планети Земля»




    Дата конвертації09.05.2017
    Розмір9.24 Kb.
    ТипДень Землі. Сценарії, розваги. 22 квітня

    Світлана Ареф'єва
    Конспект підсумкового заняття для дітей мовної підготовчої групи «Мешканці планети Земля»

    Конспект заняття для дітей

    мовної підготовчої групи.

    Підсумкове заняття по темі:

    «Мешканці планети - Земля»

    Вихователь: Ареф'єва С. В.

    мета:

    1. Закріпити узагальнюючі поняття на теми: «Риби», «Птахи», «Звірі».

    2. Закріпити знання дітей про екосистемах.

    3. Закріпити знання дітей про будову тварин.

    4. Спонукати дітей до бережного ставлення до природи.

    5. Тренувати дітей: в освіті складних слів; іменників в зменшувально-пестливих значенні (риби); в освіті назв дитинчат (звірі); в узгодженні прикметників з іменниками (птиці).

    6. Закріплення основ грамоти - навички читання слів.

    7. Закріплення навичок мовного аналізу пропозиції з простим приводом і складання його до схеми.

    8. Закріплювати навичку складання розповіді за моделями про тварин.

    9. Закріплення практичних конструкторських умінь при складанні цілого з частин (кімнатні рослини).

    10. Розвивати пізнавальні процеси: пам'ять, увага, мислення, зорове і слухове увагу.

    11. Розвиток загальної та дрібної моторики, мовного і немовного дихання при обіграванні віршів з рухом.

    12. Розвивати особистісні якості дітей: вміння поводитися в колективі; розвивати витримку; заохочувати взаємодопомога.

    Розвиток у дітей інтеграційних якостей в областях:

    «Фізична культура», «Здоров'я», «Соціалізація», «Пізнання», «Комунікація».

    Попередня робота:

    1. Заняття по лексичним темам логопедії.

    2. Заняття з розвитку мовлення та грамоти.

    3. Заняття з ознайомлення з тваринним світом.

    4. Читання художньої та пізнавальної літератури.

    5. Заучування прислів'їв і приказок, відгадування загадок.

    6. Вправи пальчикової гімнастики і мови з рухом.

    7. Спостереження, екскурсії, бесіди.

    Матеріали для заняття: картинки із зображенням тварин (морський коник, качконіс, восьминіг, ведмідь, лірохвіст, снігур) і моделі-асоціації до картинок (6 шт.); м'яч; робочі листи (6 шт.) із завданням; схема пропозиції (на фланелеграф; картинки із середовищем проживання тварин (океан, ставок, ліс, пустеля, джунглі, Північ); розрізні картинки кімнатної рослини ( «узумбарские фіалка» - 9 частин) і зразок картинки; моделі будови: риб, птахів, звірів і 3 картинки з їх зображенням; мольберт, фланелеграф; 6 кулькових ручок; пісочний годинник на 3 хвилини; указка; піднос.

    Організація дітей:

    1. Стоячи біля столу (з моделями).

    2. На килимі в колі (з м'ячем).

    3. Сидячи за партами (з робочими листами).

    4. Сидячи півколом (у фланелеграфа).

    5. Физминутку, стоячи на килимі.

    6. Стоячи біля столу (з розрізними картинками).

    7. Сидячи півколом (біля мольберта).

    Хід заняття:

    Вихователь: - Хлопці, останнім часом ми з вами дуже багато говорили про мешканців нашої планети - планети Земля: про риб, птахів, звірів. Багато чому навчилися, дізналися багато цікавого. А хочете дізнатися, з чим ми будемо знайомитися далі?

    Діти:...

    Воспит .: - Для цього вам потрібно буде виконати кілька завдань. За правильно виконане завдання, я буду вам давати частину розрізний картинки. (Показати дітям частину розрізний картинки). І, якщо, ви будете уважні, то обов'язково зробите все правильно і зберете всі шматочки в одну картинку, і дізнаєтеся, з чим далі будемо знайомитися.

    1. (Діти стоять біля столу).

    Воспит .: - Я вам буду показувати картинки-загадки, а ви, по черзі, будете знаходити картинки-відгадки і пояснювати - чому ви їх вибрали.

    Слайд №1.

    Діти: (по черзі вибирають картинки-відгадки і кажуть свої пропозиції).

    Воспит .: (похвалити і віддати 1 частина розрізний картинки).

    2. (На килимі з м'ячем).

    Воспит .: - Переходимо до наступного завдання.

    а) Гра-вправа: «Назви дитинчат».

    Діти стоять по колу. Вихователь в колі. Кидаючи м'яч дитині, вихователь називає тварин (зебра, слон, білий ведмідь, морж, лось, борсук). Діти називають дитинчат цих тварин.

    Воспит .: (узагальнює) - Діти, кого я вам зараз називала?

    Діти: - Звірів.

    б) Гра-вправа: «Назви ласкаво»

    І. П. теж. Вихователь називає мешканців річок і морів (риб). Діти називають риб ласкаво.

    Воспит .: (узагальнює). - Окунь, щука, скат, мурена, морський їжак, йорж - хто ж це такі?

    Діти: - Морські та річкові мешканці.

    в) Гра-вправа: «Назви ознака».

    І. П. теж. Вихователь називає птахів (страус, колібрі, пінгвін, сова, снігур, дятел). Діти підбирають прикметники до слова.

    Слайд №2.

    Воспит .: (узагальнює). - Кого я вам зараз називала?

    Діти: - Птахів, пернатих мешканців.

    Воспит .: (похвалити і віддати 3 частини розрізних картинок).

    3. (Діти сидять за партами).

    Воспит .: - Перед вами листи із завданням. Це завдання ми буде виконувати на час. Подивіться уважно, силуети яких тварин ви бачите?

    Слайд №3 і 4.

    Діти: - Акула, сом, лисиця, пінгвін, мавпа, верблюд.

    Воспит .: - Внизу листа букви в клітинах. В одній з рядків заховано назва однієї тварини (у кожної дитини своє слово). Вам потрібно закреслити зайві літери і тоді ви дізнаєтеся назву своєї тварини.

    Завдання всім зрозуміло? Увага! Я перевертаю пісочний годинник. Починайте.

    Воспит .: (Через 3 хвилини. Похвалити і віддати ще 1 частина розрізний картинки).

    4. (Діти у фланелеграфа).

    Воспит .: - Хлопці, запам'ятайте назву своїх тварин. Ми переходимо до фланелеграфу, де у нас таке завдання. Ви бачите схему пропозиції. Зі скількох слів воно складається? Чи є маленьке слово в реченні? Як воно називається?

    Діти: (відповідають на питання).

    Воспит .: - Слухайте уважно завдання. Кожному з вас потрібно буде скласти пропозицію про своє тварину, про те, де воно живе. Першим словом в реченні буде ваша тварина.

    - Наприклад: - Я придумала пропозицію про вовка: «Вовк живе в лісі». (Показати за схемою на фланелеграфе).

    Слайд №5.

    Воспит .: - А тут (на фланелеграфе) картинки- підказки: середовище проживання тварин (ліс, річка, океан, Північний полюс і т. Д).

    Діти: (По черзі говорять свої пропозиції).

    Воспит .: (Похвалити і віддати частину розрізний картинки).

    5. (На паласі - діти стоять у колі).

    «Физкультминутка»

    - Підемо, як страус по савані, (Діти йдуть по колу, зображуючи страуса)

    Поворуши, як сом вусами, (Діти зображують пальчиками

    ворушіння вусів)

    Смішним пінгвіном пробіжимо, (Біжать по колу, зображуючи пінгвінів)

    Орлом величезним пролетимо, (Діти махають руками, зображуючи орла)

    Випустимо, як кит фонтан (Руками показати фонтан - від низу до верху

    зі звуком: ш-ш-ш)

    І повернемося до групи до нас. (Присісти).

    6. (Сидячи на стільчиках біля мольберта)

    Воспит .: - Ми з вами згадали мешканців нашої планети: риб, птахів, звірів. А тепер давайте розповімо про кого-небудь з них за допомогою моделей.

    Воспит. пропонує з 3-х (перевернутих картинок) вибрати одну (або риби, або птаха, або звірі). Вихователь ставить обрану картинку на складальне полотно і виставляє до неї моделі будови тваринного і місця існування.

    Діти розповідають (за допомогою указки) про цю тварину.

    Слайд №6 і 7.

    Воспит .: (Хвалить і віддає ще одну частину розрізний картинки).

    7. (Стоячи біля столу)

    Воспит .: - Ну ось і ви зібрали всі деталі розрізний картинки. А тепер спробуйте її зібрати.

    Діти збирають.

    Слайд №8.

    Воспит .: - Що ж у вас вийшло? (У вихователя зразок картинки кімнатної рослини - «узумбарские фіалки».

    Діти: (відповідають).

    Воспит .: - Правильно. Ми з вами почнемо знайомитися з кімнатними рослинами. Дізнаємося про них багато цікавого і розкриємо деякі їхні таємниці.

    Сьогодні ви були молодці! Все добре постаралися. Всім дякую!




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект підсумкового заняття для дітей мовної підготовчої групи «Мешканці планети Земля»