Конспект педагогічного заходу з дітьми (педагогічна знахідка)




Дата конвертації31.05.2019
Розмір6.02 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Дарина Дьоміна
Конспект педагогічного заходу з дітьми (педагогічна знахідка)

Нетрадиційне малювання на тему «Зима» в підготовчій до школи групі

Мета: вчити дітей передавати в малюнку характерні особливості зимової природи.

завдання:

- продовжувати знайомство з прийомами нетрадиційної техніки малювання і способом зображення з використанням різних матеріалів (зубна паста);

- удосконалювати раніше придбані образотворчі навички;

- вчити дітей бачити і розуміти прекрасне, радіти красі природи, навколишнього світу.

матеріали:

- клейонка;

- синій картон;

- біла зубна паста;

- біла, чорна, жовта, світло-зелена і темно-зелена гуаш;

- кисті;

- стакан для води;

- серветки.

хід заняття

(звучать звуки природи взимку)

- Здрастуйте, хлопці! Я дуже рада вас бачити. Мені сьогодні прямо на руки незвичайна сніжинка впала, а на ній загадка. Відгадайте: «Білим пледом ліс укритий, і ведмідь у барлозі спить. Сніг, як біла облямівка. Хто господарював? (зима) Ви помітили, як стало красиво на вулиці: випало багато снігу і все навколо перетворилося в снігову казку! Зима - чудова пора року. Взимку все покрито снігом: дахи будинків, земля, дерева, все в білому вбранні з інею і пухнастого снігу. Зима-зима запрошує нас в картинну галерею. Ну як, приймаємо запрошення? Ласкаво просимо. (підходимо до картин). Подивіться на ці картини (ілюстрації із зображенням зимового пейзажу).

- До якого часу року відносяться ці картини? (Зимі)

- Що ви знаєте про зиму? Скажіть, яка вона? (Холодна, сніжна, біла, морозна, хуртовинну, білосніжна, срібляста).

- Який сніг в лісі? (Сніг в лісі пухнастий, білий, м'який).

- Коли йдемо по снігу, що з ним відбувається? (Сніг під ногами хрумтить, блищить).

- Молодці хлопці, в зимовому лісі багато дерев? Які вони? (Взимку всі дерева стоять голі, і тільки ялинки такі ж зелені, вони і взимку не змінили свій колір).

- Як красива зимова природа. Все кругом мерехтить як в казці! Сьогодні ми з вами створимо свої зимові картини! Але у нас буде незвичайне малювання. Подивіться, які матеріали лежать у вас на столах, серед них є і незвичайний матеріал, давайте всі матеріали перерахуємо (діти перераховують матеріали у них на столах). Хлопці, виявляється, за допомогою зубної пасти теж можна малювати! Зараз ми дізнаємося, як. Вихователь пропонує дітям зайняти місця за столами. Перед початком роботи визначає, як будемо працювати із зубною пастою, які фарби краще всього використовувати для зображення зимового пейзажу і, уточнює, де ялинки буде здаватися темніше, а де світліше, попереду або на дальньому плані малюнка, як передати особливості зими.

Практична частина.

1. - Одного разу в казковому королівстві "образотворчого мистецтва", в студену ніч, прокидалася місяць. (Видавлюємо невелика кількість однотонної зубної пасти на картон і круговими рухами пальцем утворюємо лик місяця по наростанню).

2. - На небі повний місяць

На землю дивиться мовчазно.

Мені здається часом вона,

Як фея казково красива.

У цю ніч холодна, білосніжна місяць був особливо чарівна.

3. - Помилуватися такою красою прилетіла сніжна хмаринка.

Хмара на місяць дивилася -

Все товстіла і товстіла.

А потім на радість нам

Голосно лопнула по швах.

(Зубний пастою з тюбика малюємо хмаринку. Потім пальчиками або губкою хмаринку перетворюємо в пластівці снігу).

Фізкультурна хвилинка. Вправа «Сніг»

Рада снігу дітвора. (плескають у долоні)

Сніг на гілках, на доріжках, (піднімають руки вгору, опускають вниз)

На носах і на долоньках. (доторкаються до носа, показують долоньки)

Дихальна гімнастика:

Полетіли, закружляли крижані зірки.

Кружляють сніжинки в повітрі морозному.

Падають на землю мереживні зірки.

Ось одна впала на твою долоньку.

Ой, не тай, сніжинка, почекай трошки (Діти представляють на долоньці сніжинку і дмуть)

4. - Пішов сніг, сніжинок ставало все більше і більше, поки вони не заповнили все навколо.

Опівнічний сніг,

Він не поспішав.

Він повільно кружляв,

Він всю землю запорошив,

Кружляючи у темряві іскрився.

(Наносимо тон зубної пасти на весь лист, як би прихлопувати пальчиками по поверхні. При необхідності додаємо пасти).

5. - Пластівці білі летять, тихо падають, кружляють.

Стало все кругом біло, і заметів намело.

(Пальчиком прорисовуємо замети.)

6. - Росла ялинка в лісі на горі,

У неї голки взимку в сріблі.

7. - Хмара снігу накидала,

Немає зовсім тепер шляху,

Ні проїхати, ні пройти!

У сніговій пухової постелі

Тонуть сосни, тонуть їли.

Всім в снігу тепліше стало,

Сніг для всіх як ковдру!

(Малюємо їли різними способами. Додаємо ялинки далеко.)

8. - Сталося диво! Снігопад! (Додаємо зубною пастою сніжок на ялинки.)

9. - Тепер додамо об'ємності нашому зимового пейзажу. Додали білосніжних заметів, краще використовувати білу гуаш. Відтінити їли зеленою фарбою темнішого тону. (Діти малюють, звучить музика, вихователь коригує дії дітей)

- Ось таке чудо у нас вийшло! Передаючи сніжинку розкажіть, що вам сподобалося, що ви дізналися нового, чого навчилися, а вона все передасть ЗИМУШКА-зими.

Конспект педагогического мероприятия с детьми (педагогическая находка)