• Хід освітньої діяльності
  • Конспект освітньої діяльності з фізичної культури Тема: «Ми фізкультурники»




    Скачати 10.84 Kb.
    Дата конвертації21.04.2019
    Розмір10.84 Kb.
    ТипТемочка

    Наталя Благих
    Конспект освітньої діяльності з фізичної культури «Ми фізкультурники»

    Конспект освітньої діяльності з фізичної культури

    Тема: «Ми фізкультурники» Підготувала: Інструктор з фізичної культури Благих Наталія Володимирівна

    2019 р Рубцовськ

    Мета: Навчити дітей різноманітно використати м'ячі за методом кругової тренування, удосконалювати навички бігу, різні види ходьби, закріплювати навички перестроювання в ланки. Розвивати у дітей потреби в активній рухової діяльності. Сприяти зміцненню здоров'я дошкільників засобами фізичної культури. Доставити дітям від спільно проведеного часу.

    завдання:

    • Сприяти збереженню і зміцненню здоров'я дошкільнят.

    • Відпрацьовувати вміння самостійної роботи для різних груп м'язів.

    • Розвивати і зміцнювати м'язи спини, рук, формувати правильну поставу і окомір.

    • Сприяти розвитку психофізичних якостей: сили, спритності, витривалості, координації рухів, орієнтування в просторі.

    • Розвивати творчість, самостійність, ініціативу в рухових діях, усвідомлене ставлення до них.

    • Воспітиватьвидержку, організованість, самостійність, почуття колективізму.

    Виховувати інтерес до фізичної культури, долучати до здорового способу життя, умінні слухати інструктора і діяти по команді.

    Місце проведення: фізкультурний зал.

    Інвентар: м'ячі за кількістю дітей, 1 футбольний м'яч, 3 фітбол м'яча, 3 набивних м'яча, 1 баскетбольне кільце, 1 лава, 14массажеров, орієнтири для станцій, свисток

    Методичні прийоми: практичні: - показ, муз. супровід, Сюрпризний момент, ігрові прийоми.

    словесні: - пояснення, пояснення, роз'яснення, похвала, заохочення.

    Хід освітньої діяльності

    1 Організаційний момент, початок освітньої діяльності

    Мета: Створення позитивних емоційних установок на спільну діяльність, сприйняття навчального матеріалу. Підготувати організм до майбутню роботу.

    Дане заняття я почну з привітання, запропоную детямотправіться на тренування. Для того, що б відправитися на тренування запропоную зробити розминку. Це дозволить налаштувати дітей на позитивні емоції і підготувати організм до майбутньої роботи.

    Діяльність дітей Діяльність педагога Примітка

    Під музику дітей входять в зал і будуються в одну шеренгу перед вихователем. Побудова, вітання.

    Відповіді дітей. Баскетбольний використовується в грі баскетбол.

    Футбольний, використовується в грі футбол.

    Фітбольний м'яч, використовується для занять у фітнесі і гімнастики.

    Волейбольний, використовується в грі волейбол.

    Масажний, для масажу рук і ніг.

    Діти в колоні по одному виконають руху повторюючи за інструктором.

    Діти беруть кожен собі м'яч з кошика.

    Діти перебудовуються в дві колони

    Діти розходяться вправо, вліво.

    Входимо в зал. - Ставай!

    - Здрастуйте, хлопці! Відгадайте загадку.

    Загадка: Б'єш його, а він не плаче

    Тільки вище, вище скаче. (М'яч)

    - Хто скаже мені, що це за м'яч - (показ баскетбольного м'яча)

    - Цей м'яч - (показ футбольного м'яча)

    - Цей великий м'яч - (показ фітбольного м'яча)

    - Цей м'яч - (показ волейбольного м'ячі)

    - А цей м'яч (показ масажного м'яча)

    Молодці. Всі м'ячі правильно назвали

    Сьогодні ми з вами будемо тренуватися з м'ячами.

    - Направо! В обхід по залу кроком руш!

    Інструктор показує вправи.

    Ходьба із завданням:

    • на носках «мишки»

    Руки вгору, спина пряма, долоні всередину 10с

    • на зовнішній стороні стопи «ведмедика»

    руки в сторони, з високим підніманням коліна

    • спортивною ходьбою

    Біг із завданням:

    • Легкий біг

    • Підскоки

    • Біг «змійкою»

    • Звичайний біг

    Ходьба з відновленням дихання.

    Йдемо по колу і беремо собі по одному м'ячу.

    -В дві колони через середину залу: -Марш!

    -На місці стій раз, два.

    -Колони, направо! На витягнуті руки вправо, вліво розімкніть!

    Діти охоче відгукуються на запропоновану діяльність. Інструктор ставить перед ними завдання: вирушаємо в спортивний комплекс «Для дошкільнят»

    -Руки на поясі 10с

    -Спіна пряма 10с

    - Марш! Руки зігнуті в ліктях.

    -Бегом- «Марш!» Стежити за дистанцією 10с

    -Дишім носом 30с

    -Руки в сторони - вдих, руки разом видих.

    30 сек.

    30 сек

    2 Основна частина освітній діяльності

    Мета: Закріпити раніше вивчений матеріал:

    Вправлятися в уменіібросаніе м'яча в кільце, розвивати окомір.

    Сформувати вміння передачі футбольного м'яча в трійках.

    Сприяти розвитку координації.

    Сформувати вміння орієнтуватися в просторі.

    Привести організм в стан близький до вихідного.

    Діти виконують русі разом з інструктором.

    Діти йдуть по колу кладуть м'ячі в кошик і будуються в одну шеренгу.

    Діти розраховуються на 1-4.

    Діти уважно слухають завдання і запам'ятовують, що потрібно робити на кожній станції.

    Діти по команді проходять до своїх станцій. Виконують завдання.

    Виконують завдання.

    Діти сідають на стільчики.

    Сидячи на стільчиках відновлюємо дихання.

    Діти розбігаються по залу.

    Діти позбулися стрічки сідають на стільчики.

    Діти беруть масажери і роблять самомасаж, повторюючи за інструктором.

    Ми вже з вами трохи розігрілися.

    Інструктор показує вправи

    Комплекс ОРУ з м'ячами.

    1. І. П. - осн. ст.

    1-4 - перекати м'яча долоньками вправо, 1-4 теж вліво

    Спина пряма, тягнемося високо вгору 6р

    2. І. П. - осн. ст.

    1-2- руки витягнуті в перед, поворот тулуба вправо.

    3-4 - поворот тулуба вліво

    Спина пряма м'яч в обох руках 6р

    3. І. П. - осн. ст.

    1-4 піднятися на носки, підняти м'яч вгору подивитися на нього.

    Спина пряма, витягнута як вгору 6р

    4 І. П. - уз. ст., нахили

    1 нахилиться вниз, покласти м'яч на підлогу

    2 повернутися в І.П.

    3 нахилиться вниз, взяти м'яч

    4 повернутися в І.П.

    Спина пряма повільно коліна не згинаємо 8р.

    5 І. П. - ш. ст. перекати-з правої ноги на ліву, руки витягнуті в перед м'яч в

    обох руках

    Руки прямі, спина пряма. М'яч перекочуємо з боку в бік. 6р

    6 І. П. - осн. ст., перекати з п'яти на носок

    1 нахил вперед, встати на п'ятки

    2 І. П.

    3 прогнуться тому, встати на шкарпетки

    4 І. П.

    Ноги прямі, прогинається вперед, назад. 4р

    7 І. П. - ш. ст., руки на поясі, м'яч тримаємо колінами

    - присідаємо, руки витягуємо вперед

    Спина рівна, п'яти від підлоги не відриваємо 20р

    8 І. П. - осн. ст. руки довільно, м'яч тримаємо ногами в низу.

    -стрибки на двох ногах з м`ячем.

    Спина пряма, вищого не підстрибуємо 20р

    Вправи на відновлення дихання.

    Руки вгору - вдих,

    руки вниз - видох30с

    - Розминка закінчена і ми переходимо до тренування.

    -Направо! В одну колону кроком Марш! Кладемо м'ячі в кошик і будуємося в одну шеренгу.

    -Хлопці, подивіться, тут знаходяться чотири види секцій. Їх називають станціями.

    Секція №1 «Баскетбольний» - тут тренуються баскетболісти.

    Секція №2 «Гімнастична» - тут тренуються гімнасти.

    Секція №3 «Важка атлетика» - тут тренуються атлети

    Секція №4 «Футбольна» - тут тренуються футболістів.

    Ми всі потренуємося на всіх цих станціях, але для початку нам треба розбитися на 4 команди.

    -Увага на 1,2,3,4 розподілись!

    1 колонна- йдуть на секцію баскетболістів: кидають м'яч в кільце по черзі.

    2 колона - йдуть на секцію важка атлетика: сідають на фітбол відривають ноги від підлоги і утримують рівновагу.

    3 колона - йде на секцію футболістів: беруть набивної м'яч йдуть по лавці і присідають 2 рази.

    4 колона - йдуть на секцію гіснастов: стоять в маленькому колі, виконують передачу м'яча один одному ногами роблять пас.

    -По моїм сигналом проходимо кожен до своєї станції.

    - Направо! До своїх станцій кроком Марш!

    - Почали!

    -Стоп! Молодці. Поклали інвентар на місце кожної станції. Вишикувалися в колонах.

    За моєю командою пересуваємося по колу один за одним до наступної станції поскок.

    -Марш!

    - Увага! Приготувалися виконувати завдання на ваших станціях.

    - Почали!

    За моєю командою пересуваємося по колу один за одним і сідаємо на стільчики.

    -Марш!

    - Ви все впоралися з важкими завданнями.

    Відновлення дихання.

    - Ми добре потренувалися, а зараз прийшов час рухомий гри: «Ми веселі хлопці».

    «Ловишка» біжить за тікають намагається осалить гравців.

    Відновлення дихання.

    - Хлопці, а ви слишітекак хтось плаче.

    Інструктор приносить масажери. Встаємо в коло і кожен собі бере по тренажеру.

    Виконуємо загально -розвивати вправи з м'ячами.

    Діти виконують завдання із задоволенням, у них є мотивація - розігріти свій організм до майбутньої роботи

    З поставленим завданням діти справляються.

    Коли діти перебудовуються в одну шеренгу, вихователь розставляє інвентар з обладнанням по станціях.

    Діти виконують самостійно завдання в кожній секції. З поставленим завданням діти справляються.

    Вказівним пальці прикриваємо праву ніздрю -Робиться лівої ніздрів вдих і навпаки.

    За сигналом 1-2-3 лови.

    3рази -30 сек.

    Після кожної гри змінюється «ловишка» і відновлення дихання.

    1 хв.

    3. Заключна частина освітньої діяльності

    Мета: Оцінка ступеня досягнення поставлених цілей по засвоєнню загальноосвітнього характеру

    Діти стають в одну шеренгу.

    Діти отримують медальки. -Хлопці, ви такі молодці, так сьогодні старалися і були найсильнішими, спритними і умілими. Мені дуже сподобалося з вами тренуватися! Я приготувала вам медальки.

    - Ліворуч! У групу кроком Руш! 60с.

    Вихователь допомагає роздати медальки.



    Скачати 10.84 Kb.