• Хід заняття
  • Конспект освітньої діяльності по догляду за рослинами в куточку природи в середній групі




    Дата конвертації10.03.2019
    Розмір4.7 Kb.
    ТипТемочка

    Залесова Ольга
    Конспект освітньої діяльності по догляду за рослинами в куточку природи в середній групі

    Мета: організувати колективну діяльність дітей в природі за допомогою догляду за кімнатними рослинами в куточку природи.

    завдання:

    Виховні: виховувати у дітей бажання працювати; дбайливе і дбайливе ставлення до природи; позитивне ставлення до протилежної статі

    Навчальні: продовжувати вчити доглядати за кімнатними рослинами;

    Розвиваючі: розвивати у дітей спостережливість і допитливість; почуття емпатії; формувати відповідальне ставлення до дорученої завданням (вміння і бажання доводити справу до кінця, прагнення зробити його добре)

    Форма організації: спільний з вихователем колективна праця.

    Словникова робота: пальма, фіалка, традесканція, хлорофітум, калу, фікус.

    Пульверизатори

    Матеріали та обладнання: Іграшка лялька-фея, тазик з водою, ганчірочки, фартухи, пензлики, лійки, пульверизатори, палички для розпушування. Кімнатні рослини: пальма, фіалка, традесканція, хлорофітум, калу, фікус.

    Попередня робота: підготовка обладнання, спостереження за роботою вихователя, розглядання картинок рослин.

    Хід заняття:

    Етапи Діяльність вихователя Діяльність дітей Методичні прийоми і вказівки

    Вступна

    частина Показую ляльку, розповідаю історію. Хлопці, до нас в гості прийшла Фея квітів. Але, подивіться, вона чомусь сумна. Фея розповіла мені, що все її помічники-ельфи, раптом Сидять півколом на стільчиках. Слухають. мотивація

    захворіли. І нікому доглядати за квітами. -Хлопці, вам шкода фею? -А для чого взагалі, потрібні кімнатні рослини? -Хто може сказати, що значить доглядати за квітами? Правильно, рослині потрібне світло, тепло, необхідно рихлити ґрунт, щоб квітка «дихав», поливати і протирати або обприскувати листя. -А що станеться з рослинами, якщо за ними не доглядати? - Може бути, ми з вами допоможемо феї? - Не журися, Фея, ми допоможемо тобі і врятуємо рослини! Що нам для цього знадобиться? Бесіда. Допомагаю з відповідями. Відповідають на питання. Відповідають -вони зів'януть, загинуть -так -розповідає що потрібно для догляду за рослинами

    Основна

    частина Приступимо! Для чого нам фартухи? - З чого почнемо? -Правильно, розпушування грунту. Потім полив. - Нам потрібно розподілити обов'язки. Як ви думаєте, хто буде носити воду, а хто поливати і рихлити? Правильно - хлопчики носять воду. А чому? - Але спочатку, підійдіть до мене ближче і подивіться, як я буду це робити? Показую Діти спостерігають за моїми діями, потім працюють самостійно. -надевают фартухи Відповідають. розподіляють обов'язки Дивляться Показ

    - Тепер нам потрібно привести в порядок листя. - Для кожної рослини - різний догляд. Як ви думаєте, ганчірочки для яких рослин? Чому? - За яким рослиною будемо доглядати пензликом? Чому? - Для якої рослини пульверизатор? - Дивіться, ось так ми будемо протирати мокрою ганчіркою листя у фікуса. Подивіться, листя у фікуса, які? Правильно - великі, великі. Беремо мокру ганчірку на столі і розправляємо на долоні. Лист однією рукою підтримуємо знизу, а інший - протираємо лист зверху, потім знизу. Ось так. - З листя у фіалки пил змахуємо обережно сухим пензликом. Скажіть мені хлопці, у фіалки листя якої форми? Молодці - круглі. - Традесканцію ми будемо обприскувати, тому що листочки у неї якісь? Правильно - маленькі, дрібні. - Все всім зрозуміло? Тоді починаємо роботу з порятунку наших рослин. - Не забудьте, хлопці, що ганчірочки ми віджимаємо добре. Спостерігаю. Коли все зробили пропоную сісти на стільчики. Відповідають Дивляться. Повторюють. Дивляться. Відповідають. Самостійна робота. В ході роботи змінюються.

    Висновок Ось які ви у мене все молодці! Як намагалися, дружно працювали, весь пил прибрали з рослин, подивіться, Фея дякує вам, і зараз Сідають на стільчики, слухають.

    піде і все розповість, які у нас в групі хороші, добрі хлопці, як вони дружно працюють! - Вам сподобалося працювати? Що найбільше? - Тепер нам потрібно прибрати все за собою. Повісимо ганчірочки сушитися на батарею, приберемо пензлика в коробку, фартушки - в шафку, наповнимо лійки водою. -розповідає кому, що сподобалося -убірают




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект освітньої діяльності по догляду за рослинами в куточку природи в середній групі