Конспект освітнього заходу по мовному розвитку для дітей старшого дошкільного віку з ТНР «Космос»




Дата конвертації21.12.2019
Розмір6.38 Kb.
ТипТемочка

Никора Світлана
Конспект освітнього заходу по мовному розвитку для дітей старшого дошкільного віку з ТНР «Космос»

Конспект безпосередньо - освітньої діяльності

по мовному розвитку для дітей старшого дошкільного віку

«Подорож в космос»

Мета: створювати умови для розвитку пізнавального інтересу дітей, здатності вирішувати проблемні ситуації.

завдання:

- Актуалізувати уявлення дітей про космос

- Розвивати розумову активність

- Розвивати інтерес до пізнання навколишнього світу, допитливість, уяву

- Розширювати словниковий запас по даній темі, вміння знаходити і підбирати споріднені слова

- Виховувати почуття колективізму

- Виховувати почуття гордості за нашу батьківщину і повагу до професії космонавта

Методи і прийоми:

- Наочний

- Дослідницький

- Ігровий

- Словесний: коментар, пояснення

- Мнемотехника

Види діяльності: пізнавально - дослідницька, комунікативна, ігрова, рухова.

Матеріали: медіаінструменти, відеоролик, презентація, мнемотабліци, підноси з борошном, невеликі м'ячики, набір геометричних фігур.

Хід заняття.

Встали в коло, взялись за руки: «Давайте побажаємо один одному доброго дня і веселого настрою!»

Зібралися всі діти в коло

Я твій друг і ти мій друг

Міцніше за руки візьмемося

І один одному посміхнемось!

Вихователь: Пропоную вам, хлопці, відгадати загадку:

океан бездонний

океан безмежний

Безповітряний, темний і надзвичайний

У ньому живуть всесвіти, зірки

І комети

Є й населені може бути планети.

(Космос)

Слайд № 1

-Діти, чому ми говоримо сьогодні про космос?

Слайд № 2

- Що ви ще знаєте про Юрія Гагаріна? (Він відкрив дорогу в космос для всього світу)

- Яким повинен бути космонавт? (Сильним, відважним, витривалим, міцним, які знають, спритним, мужнім)

- Ви хотіли б відправитися в космічну подорож?

- Але що б відправитися в космос, що для цього потрібно? (Статтю космонавтом і побудувати ракету)

-Космонавти, перш ніж відправитися в космос, проходять спеціальну підготовку. Ви готові пройти таку підготовку?

Тепер ми з вами команда, яка повинна відправитися в космічну подорож і успішно пройти підготовку. ГОТОВІ!

-Але що б у нас все добре вийшло, зробимо пальчиковую гімнастику

Раз два три чотири п'ять

У космос полетів загін

Командир в бінокль дивиться

Що він бачить попереду

Місяць, сонце, планети

Супутники, комети!

- За кожну правильну відповідь ми отримуємо зірочку. Вперед!

Назвіть першу жінку космонавта?

слайд №3

Назвіть, хто з космонавтів першим вийшов у відкритий космос?

слайд №4

-Хто ще побував у космосі крім людей?

слайд №5

Прочитайте вірш про космонавта. (Підказка мнемотехніка)

У темному небі зірки світять

Космонавт летить в ракеті

День летить і ніч летить

І на землю вниз дивиться

Бачить він весь земну кулю

Земну кулю, наш рідний дім.

Гра «Назви зайве слово»

1. Супутник, супутник, Пушник, супутник

2. Астроном, астроном, гастроном, астроном

-Зашіфрованная картинка (розішли інопланетян в космічні кораблі)

-Діти на чому ми підем в подорож? (Минають за столи і викладають з геометричних фігур ракету)

-Ну і останнє випробування Силова підготовка. Стали, все підтягнулися.

Физминутку

Будемо дуже ми намагатися

Дружно спортом займатися (ривки)

Бігати швидко, немов вітер (біжать по колу)

Плавати краще за всіх на світі (ривки руками)

Присідати і знову вставати

І гантелі піднімати

Станом сильними (руки на поясі)

І всіх візьмуть в космонавти (марширують на місці)

-Все завдання ми з вами виконали, пройшли підготовку успішно. Тепер можна вирушати в космос.

-Стали в коло, ведемо відлік 5,4,3,2,1 Пуск.

слайд №6

-В ракеті космонавти відчувають невагомість. Чому? (Ні земного тяжіння)

Звучить космічна музика

Діти зображують невагомість.

А зараз ми займемо свої крісла, пристебніть і подивимося в ілюмінатор (перегляд відеоролика)

Слайд № 7

-Що ми зараз бачимо?

-Скільки всього планет?

-Давайте їх назвемо:

Один-Меркурій

Два - Венера

Три - Земля

Чотири - Марс

П'ять - Юпітер

Шість - Сатурн

Сім - Уран за ним Нептун

Він восьмим йде за рахунком

А за ним уже потім

І дев'ята планета

Під назву Плутон.

слайд №8

-Річчя далі.

Що ми бачимо? (Сузір'я малої і великої ведмедиці)

Найяскравіша зірка як називається? (Полярна). Які ще ви знаєте сузір'я?

слайд №9

-А зараз ми з вами бачимо Місяць

-Родственние слова (примісячитися, місячний і т. Д.)

-Що ви знаєте про місяць?

(Місяць є супутником Землі)

-Поверхня місяця покрита дрібним піском і пилом. Вся поверхня Місяця покрита великими і маленькими заглибленнями - кратери. Місячні кратери - це сліди від ударів комет з космосу.

А зараз ми з вами уявимо, що це місячний грунт. (Борошно на підносі) Я вам дам м'ячики - це комети і метеорити. Вони падають на поверхню і утворюються кратери!

Займаємо свої місця. Нам пора повертатися на Землю. Закрили очі, ведемо відлік 5,4,3,2,1. Ми з вами приземлилися. Нас все тут зустрічають. У космосі багато зірок, і у нас з вами то - ж є зірочки. Із зірок багато сузір'їв, але немає сузір'я ДРУЖБА. Давайте виправимо це становище, з наших зірок зробимо сузір'я. Стають у коло, показують сузір'я і кажуть:

Всі ми дружні хлопці

Ми хлопці дошкільнята

Нікого не ображаємо

Як піклуватися, ми знаємо,

Нікого в біді не кинемо

Чи не віднімемо, а будемо просити Тебе.

Щоб усім було добре

Було радісно, ​​світло!

Рефлексія.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект освітнього заходу по мовному розвитку для дітей старшого дошкільного віку з ТНР «Космос»