Конспект організованої освітньої діяльності з розвитку мовлення Тема: «півнячі сімейка»




Дата конвертації12.06.2019
Розмір3.64 Kb.
ТипТемочка

Світлана Іванова
Конспект організованої освітньої діяльності з розвитку мовлення «півнячі сімейка»

мета:

Ознайомити дітей з курячим сімейством (іграшки) - півник, курочка і курчата; з особливостями їх зовнішнього вигляду: півник великий, на голові у нього червоний гребінець, борідка, гарний хвіст, крвлья, ноги. Курочка велика, у неї є ноги, крила, а хвіст поменше, ніж у півня. Півень - тато, курка - мама, у них є дітки маленькі, пухнасті. Всі кричать по різному (півень - кукуріку, курка - ко-ко-ко, курча - пі-пі-пі). Дізнаватися звуки, які вони видають, наслідувати їх. Вчити співвідносити іграшку із зображенням на картині. Розвивати у дітей уміння чути вихователя, наслідувати словами, звукосполучення і рухам. Виховувати інтерес до курячого сімейства і добре ставлення до них.

засоби:

Картинка «Півник з сім'єю», набір іграшок - півник, курочка, курча.

способи:

Ігровий прийом, розгляд, питання і відповіді дітей, обстеження, промовляння хором і індивідуально, Сюрпризний момент (спів півня) - запис, розглядання картини.

мотивація:

Поява півника.

рефлексія:

Гра «Курочка і курчата»

хід заняття

Звертаю увагу дітей на будиночок. Давайте подивимося, хто там живе.

- Так ось він сам іде, ку-ку-рі-ку співає

- Хто це? Як він співає? (хорові і індивідуальні відповіді дітей)

- подивіться, який він гарний, великий (промовляння дітей)

- Як кричить півник?

- А ось який гарний червоний гребінець, борідка (показую дітям)

Обстежую руками.

Півник, півник, червоний гребінець

Маслина голівонька, шовкова бородушка

Що ти рано встаєш, голосисто співаєш

Діткам спати не даєш? (обігрування)

- Півник рано встав, як про н закричав? (відповіді дітей)

- У півника є крила.

- А це що у півника? (хвіст)

- Подивіться, як важливо ходить півник на своїх лапах, де у півника лапи?

- Давайте ми з вами будемо півниками.

- поплескав крилами, і високо будемо піднімати ногу

- Молодці! Ось які важливі у нас півники.

- А це хто до нас в гості прийшов? (відповіді дітей)

- Курочка поменше півня. У неї теж є крила і маленький хвіст.

- Курочка кличе своїх курчат ко-ко-ко

- Як вона їх кличе? (хорові і індивідуальні відповіді дітей)

- Давайте допоможемо курочку покликати своїх ципляток. (імітація руху)

- Який він маленький, пухнастий, жовтенький.

- Як пищать курчатка? Пі-пі-пі (відповіді дітей)

- Як курчатка клюють зернятка? (імітація рухів)

- півник зрадів, що у нього вся родина разом. І заспівав!

Спів півня (запис)

Діти слухають.

Звертаю увагу на картину.

Пропоную дітям дізнатися і показати на картині півня, курочку, курчати.

Гра «Курочка і курчата»




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект організованої освітньої діяльності з розвитку мовлення Тема: «півнячі сімейка»