• Хід заняття.
  • Прикріплені файли
  • Конспект ООД з презентацією в старшій групі дитячого садка. властивості повітря




    Дата конвертації03.01.2020
    Розмір9.34 Kb.
    ТипТемочка

    Римма Карагозян
    Конспект ООД з презентацією в старшій групі дитячого садка «Властивості повітря»

    Мета: формування уявлень про властивості повітря, про значення повітря в житті людини.

    завдання:

    А) освітні

    - формування уявлень про основні властивості повітря

    - формування початкових знань про роль повітря в житті людини

    - формування вміння робити висновки

    Б) розвиваючі

    - розвиток розумових операцій (порівняння, аналіз, синтез, узагальнення)

    - розвиток уваги

    В) виховні

    - виховання посидючості, акуратності при виконанні роботи

    - виховання вміння працювати в колективі, дружелюбності

    - формування основ екологічної культури

    Попередня робота: читання твори Н. Н. Носова «Пригоди Незнайка».

    Методи і прийоми роботи з дітьми:

    вступна ігрова ситуація, пояснення і показ дії, самостійне виконання дій, допомогу, вказівка, питання, обігрування, проблемна ситуація, робота з рісункамі- символами.

    Види дитячої діяльності: експериментальна, комунікативна, продуктивна, фізична.

    Матеріали та обладнання:

    мультимедійний проектор,

    посилка на адресу групи дітей,

    конверт із зображенням Знайки і його адресою,

    целофанові пакети на кожну дитину (досвід №1)

    аптекарські ваги, два однаково надутих кульки (досвід №2)

    стакан з водою і коктейльна трубочка на кожну дитину (досвід №3)

    ємність з водою, склянка, паперова серветка, пластилін (досвід №4)

    ємності з ароматами (досвід №5)

    Хід заняття.

    Організаційний момент.

    Діти вітаються з гостями.

    Пропоную дітям привітати один одного:

    «Зібралися всі діти в коло,

    Ти - мій друг і я - твій друг!

    Разом за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось! »(Діти здійснюють дії згідно з текстом).

    Мотивуюче початок.

    На екрані з'являється слайд з дзвіночком. Слайд №2.

    Вихователь: «Діти, нам хтось дзвонить»

    Відкривається наступний слайд (слайд №3): аудіо-відеозвернення Знайки до дітей «Здрастуйте, хлопці! Це я, Знайка. Я знаю, що ви допитливі і тому хочу похвалитися, що недавно прочитав дуже цікаву книгу. А називається вона «Досліди та експерименти». Я поспішив з нею в свою лабораторію. Ця книга допомогла мені в захоплюючій формі дізнатися багато цікавого про навколишні предмети. А ще я відправив вам посилку з цінним подарунком. До побачення, до зв'язку! »

    Листоноша вносить посилку. Вихователь з дітьми відкривають її, посилка порожня.

    Вихователь: Мабуть Знайка поспішав і забув покласти в посилку свій подарунок. Нічого страшного, надішле до наступного разу. А я хочу запросити вас в свою лабораторію. У ній ми спробуємо поекспериментувати так, як це робить академік Знайка в своїй лабораторії.

    Основна частина

    Вихователь: Діти, а ви знаєте, що таке лабораторія? (вислуховуються відповіді дітей). Так, це приміщення, в якому проводять досліди, ставлять експерименти, де є спеціальне обладнання.

    Є і правила поведінки: (вивішені на ширмі, що символізує лабораторію; оформлені у вигляді малюнків-символів):

    1. Устаткування використовувати тільки для проведення досвіду.

    2. Дотримуватися тишу.

    3. Не заважати працювати сусідам.

    4. Спочатку послухай і подивися, а потім повтори.

    А з чим ми будемо експериментувати ви скажете самі, отгадав загадку:

    «Все життя з ним живемо, а ні разу не бачили.» (Повітря)

    «Через ніс проходить в груди

    І зворотний тримає шлях.

    Він невидимий, і все ж

    Без нього ми жити не можемо ».

    (Повітря)

    Пропоную дітям пройти в імпровізовану лабораторію і зайняти місця для роботи.

    ДОСВІД 1. Передній. Повітря навколо нас (целофановий пакет)

    Щоб експериментувати з повітрям, треба переконатися, що він є, його треба зловити. Спробуємо це зробити долоньками. Не виходить. А якщо скористатися целофановим пакетом?

    (Ловимо повітря целофановими пакетами)

    Де ми ловили повітря? Поруч з собою. Але ж ми його не бачимо, ми бачимо один одного, предмети.

    Висновок: повітря прозорий, невидимий.

    (Кожен висновок оформляється в малюнок-символ і вивішується на магнітну дошку)

    ДОСВІД 2. Демонстраційний. Чи має повітря вагу? (ваги, кульки повітряні).

    Зважуємо дві кульки (повинні важити однаково, потім один проколюємо і спостерігаємо зміни.

    Висновок: має вагу.

    ДОСВІД 3. Передній. Повітря всередині нас; він легше води (склянки з водою, коктейльні трубочки).

    Дуємо в трубочку, опущену в воду. Бульбашки - це і є повітря. Він легший за воду, тому спливає.

    Висновок: легше води.

    Це повітря ми видихнули з себе. Повітрям ми дихаємо. Спробуйте вдихнути і затримати дихання, поки я буду рахувати до п'яти. Ви відчули, як це важко - не дихати?

    Висновок: повітря необхідний людині для життя.

    ПРОБЛЕМНА СИТУАЦІЯ: як перевірити, чи є повітря в склянці?

    (Перевернути його догори дном, опустити в воду і потихеньку нахиляти, будуть виходити бульбашки)

    Висновок: повітря є скрізь, де є порожнеча.

    Фізкультхвилинки «Повітря - невидимка»

    Повітря-невидимка, руки вгорі праворуч-ліворуч

    Виходь гуляти! «Звуть»

    Повітря-невидимка, руки вгорі праворуч-ліворуч

    Як тебе зловити? хлопки руками в різних місцях

    Якщо швидко-швидко в поле втечу, біжать на місці

    Чистого-пречистого повітря знайду! потирають руки

    Якщо разом з дідусем по лісі піду, кроки на місці

    Самого корисного повітря знайду! руки навхрест до плечей

    Якщо разом з татом в гори я піду, тягнуться вгору на носочках

    Самого кристального повітря знайду! «Ліхтарики»

    ДОСВІД 4. Демонстраційний. Повітря теж займає місце (стакан з водою, серветка, шматок пластиліну).

    За допомогою повітря можна показувати фокуси. Ось один з них.

    (Вихователь демонструє досвід: опускає стакан в воду догори дном, на якому приклеєна серветка, результат обговорює з дітьми.)

    Серветка залишилася сухою, тому що стакан заповнений повітрям.

    Висновок: повітря займає місце.

    ДОСВІД 5. Повітря переносить запахи (ємності з м'якоттю апельсина, з часником)

    Підніміться, будь ласка, і підійдіть до мене. Я прошу вас закрити очі і подихати, роблячи глибокий вдих і видих. Скажіть, що ви відчули? (нічого) А тепер? (Вихователь по черзі проносить повз дітей ємність з подрібненим часником) Так, ви відчули аромат, що йде від часнику. Допоміг у цьому повітря. Висновок: повітря не пахне, але переносить запахи.

    Як би ароматно не пахло навколо нас, дихати хочеться чистим, свіжим повітрям. Але, на жаль, люди дуже сильно його забруднюють (показ слайдів №5 - дим з труб, слайдів №6, 7 - вихлопні гази від працюючих машин і прагнення людей захиститися від них).

    Повітряна оболонка Землі занадто мала, її треба берегти (слайд №8 - фото Землі з космосу, на якому видно вузька повітряна оболонка).

    Висновок: людині потрібен чисте повітря, його необхідно берегти.

    Рефлексія.

    Хлопці, я, здається, здогадалася, що за цінний подарунок Знайка надіслав нам! А ви? Ну звичайно ж ПОВІТРЯ. Давайте перевіримо чи не помилилися ми. Знімаємо по черзі символи, що позначають властивості повітря, озвучуємо їх, перевіряємо на відповідність того, що є всередині посилки (складаємо символи в неї).

    Друзі, а ви знаєте, що повітрям можна малювати? Як називається така техніка малювання? (кляксографія)

    Я пропоную зробити сюрприз Знайка: намалювати картини і відправити йому поштою. У мене навіть є конверт для цього. Діти виконують малюнки в техніці кляксографія.

    Вихователь: Як тільки наші малюнки висохнуть, покладемо їх у конверт, і я віднесу його на пошту. Впевнена, він буде радий.

    Прикріплені файли:

    38469_7uosg.pptx | 2832,93 КБ