Конспект ООД по здоровьесбереженія «Улюблена і здорова їжа»




Скачати 10.44 Kb.
Дата конвертації08.12.2018
Розмір10.44 Kb.
ТипТемочка

майя Маноенкова
Конспект ООД по здоровьесбереженія «Улюблена і здорова їжа». Театралізована гра-видовище «Вітамінна родина»

СЦЕНАРІЙ ООД

ПО здоровьесбереженія

ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ВІКУ:

«ЛЮБИМАЯ І ЗДОРОВА ЇЖА»

МЕТА: виховувати у дітей інтерес до здорового харчування, розуміння того, що від якості їжі залежить здоров'я.

ЗАВДАННЯ:

• виховувати вміння розрізняти здорову і шкідливу їжу;

• переконати дітей, що їжа повинна бути не тільки смачною, але й корисною;

• допомогти дітям зрозуміти, що здоров'я залежить від правильного харчування.

хід ЗАНЯТТЯ

ВСТУПНА ЧАСТИНА. Запропонуйте дітям назвати їх улюблену їжу, назвіть, що любите самі.

ПИТАННЯ: «Чи можна харчуватися тільки тим, що ти любиш?».

В процесі обговорення діти діляться один з одним своїми побажаннями про те, якими продуктами вони хочуть харчуватися. Нехай будуть названі різні варіанти. Організуйте обговорення отриманих рішень. Наприклад, що буде якщо харчуватися одними солодощами?

ОСНОВНА ЧАСТИНА. Зверніть увагу на те, скільки різних продуктів міститься в деяких названих стравах: смачний салат складається з овочів і сметани; котлети зроблені з м'яса (курки, риби). Підведіть дітей до думки про те, що організму людини потрібні різні продукти. Особливо корисні сирі овочі і фрукти: у того, хто їх постійно вживає, як правило, буває Хороше, бадьорий настрій, гладка шкіра, гарна фігура. А ось цукерки, шоколад, морозиво, особливо в великих кількостях, безумовно, шкідливі для здоров'я. Можна згадати випадок з життя: хтось відчув себе погано після того, ка з'їв великий шматок торта з кремом ... Зрозуміло, не варто повністю відмовлятися від солодкого. Однак необхідно вживати різноманітну їжу, щоб бути міцним, здоровим і швидко рости.

Прочитайте вірш Юліана Тувіма «Овочі»:

Господиня одного разу з базару прийшла,

Господиня з базару додому принесла:

Картоплю, капусту, моркву, горох, петрушку і буряк, Ох.

Ось овочі суперечка завели на столі -

Хто краще, смачніше і потрібніший на землі:

Картопля? Капуста? Морквина? Горох? Петрушка і буряк? Ох.

Господиня тим часом ножик взяла

І ножиком цим кришити початку:

Картоплю, капусту, моркву, горох, петрушку і буряк, Ох.

Накриті кришкою в задушливому горщику

Кипіли, кипіли в крутому окропі:

Картопля? Капуста? Морквина? Горох? Петрушка і буряк? Ох.

І суп овочевий виявився непоганий!

Задайте дітям питання: «Корисний чи суп зварила господиня?», «Чому?».

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. Згадайте дітям такі загадки про корисні продукти.

Червона дівиця,

Кам'яне серце. (Вишня)

Був дитина -

Чи не знав плівок,

Став старим -

Сто пелюшок на ньому. (Капуста)

Т зелен і густий -

На грядці виріс кущ.

Почали щипати -

Стали плакати і ридати. (Зелена цибуля)

жовтий Антошка

Крутиться на ніжці.

Де сонце стоїть,

Туди він і дивиться. (Соняшник)

Додаткові рекомендації. Для розвитку інтересу до вивчення теми корисно сходити з дітьми на харчоблок, подивитися, як готується їжа; до медичної сестри, щоб вона також розповіла дітям про зв'язок між харчуванням і здоров'я людини, про те, яку їжу називають здоровою і чому, а яку - шкідливою.

У вільний час увечері або на прогулянці можна пограти з дітьми в гру «Корисна і шкідлива їжа».

Ігрова завдання: правильно розкласти предметні картинки із зображенням продуктів харчування в залежності від користі / шкоди для організму.

Ігрові дії: під зелену картку покласти картинки з корисною їжею, а під червону - з шкідливою.

Правила гри: бути уважним, в разі помилки виправлення не допускаються, вірне рішення ігровий завдання заохочується значком.

Устаткування для гри: картки зеленого і червоного кольорів, предметні картинки із зображенням продуктів харчування (торт, лимонад, копчена ковбаса, цукерки, чорний хліб, каша, молоко, сік, овочі, фрукти та ін.).

У розмовах з дітьми корисно запитати у них, чому людині так необхідна їжа. Разом з тим доречний і розмова про переїданні. Таке теж трапляється з дошкільнятами. Допомогти в бесіді допоможе поезія. Наприклад, перед початком цієї розмови можна прочитати дітям англійську пісеньку (в перекладі С. Я. Маршака) «Робін-Бобін»:

Робін Бобін

Сяк-так

підкріпився

натщесерце:

З'їв теляти вранці рано,

Двох овечок і барана,

З'їв корову цілком

І прилавок з м'ясником,

Сотню жайворонків в тесті

І коня з возом разом,

П'ять церков і дзвіниць, -

Та ще й незадоволений.

Ця весела пісенька добре сприймається дітьми, вони сміються, повторюють окремі рядки. Потрібно тільки проявити належний такт по відношенню до дітей, які люблять надмірно поїсти і бесіду з ними вести індивідуально, щоб інші не стали їх піддражнювати.

Для збереження інтересу до даної теми можна провести театралізовану гру-видовище.

Театралізована гра-ВИДОВИЩЕ

«ВІТАМІННА СІМ'Я»

МЕТА: через видовищна вистава, використовуючи стендова тип лялькового театру, познайомити дітей з найбільш корисними лісовими та садовими ягодами.

ЗАВДАННЯ: виховувати усвідомлене ставлення до необхідності вживати в їжу ягоди і фрукти.

МАТЕРІАЛ: набір барвистих картинок з символічним зображенням ягід, пір року.

Ігрове ДІЯ:

Вихователь (стоїть перед дітьми біля стенду):

У дитячий сад, де наші діти

Дуже весело живуть,

Теплим сонечком налиті,

Свіжим дощиком вмиті,

В гості ягоди йдуть ...

Весни чарівний куточок

В саду для нас відкрився ...

Вихователь виставляє на стенд картинку, що символізує весну: «І перший гість з'явився!».

Вихователь виставляє картинку з полуницею:

Найпершою дозріваю,

Діток смачно пригощаю!

Тут зі мною ще подружка,

Круглощёкая товстуха.

Я солодка, прекрасна,

Полуниця ананасна!

Вихователь поміщає на стенд картинку з лісовою суницею:

Я лісова суниця,

Серед рідні я невеличка,

Але корисніше, ніж полуничка!

Ягоди весняні, як ви гарні,

Чекають вас з нетерпінням

Наші малюки!

Всі картинки прибираються.

Знову ми підемо гуляти -

Літо червоне зустрічати.

Вихователь поміщає на стенд картинку, на якій намальовано літо:

Нехай будуть личка у вас

Веселим вранці раннім,

Як ягоди рум'яні!

Вихователь ставить картинку з чорною смородиною:

Що за ягода прийшла,

Як горошина кругла?

Так, зовсім, зовсім кругла,

І чорна, і так мала.

Вихователь пропонує дітям назвати ягоду:

Вітамінний її сік

Всіх корисніше і смачніше.

Ягода чарівна,

Сама цілюща!

Чорна смородина!

На стенді з'являється нова картинка:

На гілочці-гойдалці

Гойдається, гойдається,

Ягодою-малиною

Солодкої називається.

Пригощає Петю, Зіну,

Галю, наточити і Ніну,

А поки малина зріє,

Треба ягоди сушити:

Адже взимку вона зуміє

Від застуди нас лікувати!

Так малинка-медсестричка

Допомагає лікарям!

Вітаміни і ліки

Подарувала малюкам!

Вихователь поміщає на стенд ще одну картинку:

Зустрітися - це слива!

Т скромна, і мовчазна.

Все соромилася і дрімала,

Поки з гілки не впала!

Вся в тривозі і в турботі,

Чи буде смачна в компоті?

Вихователь прибирає всі картинки і ставить нову, що символізує осінь:

Ось і осінь дивиться в сад ...

Зустрічі з нею кожен радий.

Помилуйся, подивись-но!

Дозріває обліпиха!

На стенді з'являється ще одна картинка:

З золотистим оком

І запашним соком.

І корисна, і красива,

Дасть здоров'я вам і сили.

Вихователь демонструє нову картину:

Це ось горобина

У красненькой косинці.

Трохи гірчить, як то кажуть,

Але для варення стане в нагоді.

Можна ягоду сушити,

Щоб хворих взимку лікувати.

Вихователь замінює все осінні картинки зимовим пейзажем:

Сніг літає за вікном,

Ягід немає в саду порожньому ...

Сніг для ягід - не біда,

Ми попросимо їх сюди.

У добрих банках, за склом

Дихають ягоди теплом ...

Вихователь поміщає на стенд картинки, на яких намальовані різні банки з варенням, компотами:

Вони взимку для діток

Зберігають літо,

І зберігають вони нам всю

Вітамін сім'ю!

Ось вишня в цукрі, на диво!

Ось маринована слива!

І полуниця є на льоду,

І смородина в меду ...

Виноградний сік хороший -

Немов влітку сонце п'єш.

Нехай зима йде сюди

Білими снігами,

Наші ягоди завжди

Дружать з малюками!

Примітка: театралізовану сценку можуть розіграти двоє педагогів. Вони стають з двох сторін стенду т представляють ягоди по черзі (дітям молодшого дошкільного віку).

Діти старшого дошкільного віку можуть самостійно провести гру або розіграти за ролями цілий спектакль, показавши його молодшим групам і батькам. Доцільно після цієї театралізованої гри організувати бесіду «Вітаміни», узагальнюючу отримані знання дітей про ягодах.



Скачати 10.44 Kb.