Конспект ООД по пізнавальному розвитку «Чудо-дерево»




Дата конвертації09.10.2018
Розмір7.77 Kb.
ТипТемочка

Алена Абдрашитова
Конспект ООД по пізнавальному розвитку «Чудо-дерево»

Конспект ООД по пізнавальному розвитку «Чудо-дерево»

(старша група)

Цілі: Вчити досвідченим шляхом встановлювати вік дерева. Розширювати і уточнювати уявлення дітей про дерева. Поглиблювати уявлення про істотних характеристиках дерев'яних предметів, про властивості і якостях дерева.

Розвивати кмітливість, творчу уяву, асоціативне і діалектичне мислення, сенсорику, мова, дрібну моторику рук. Розвивати уміння активно і творчо застосовувати раніше засвоєні способи малювання пластиліном, використовуючи декорування.

Виховувати ціннісне ставлення до власної праці, праці інших людей і його результатами; виховувати самостійність.

Плановані результати на основі інтеграції освітніх областей:

«Пізнання»: аналізують предмет з точки зору його практичного використання і заданих умов, розвивають власний задум, експериментують, самостійно контролюють і оцінюють якість результату, використовують різні способи вирішення освітніх ситуацій.

«Комунікація»: вільно використовують пряму і непряму мову, вміють задавати питання і відповідати на них.

«Фізична культура» Активізація рухової активності.

«Музика» Придумують варіанти образних рухів в іграх.

«Безпека» Дотримуються техніку безпеки при роботі з деревом, під час рухомий гри, в роботі з пластиліном.

«Художня творчість» Виконують декоративну композицію способом налепа і рельєфу.

«Труд» Розвивають власний задум. Самостійно і своєчасно готують матеріали до заняття, без нагадування прибирають своє робоче місце.

«Соціалізація» Відчувають задоволення від досягнутих результатів, радіють успіхам однолітків.

Дидактичне забезпечення і матеріали:

Слайди з зображенням дерев рідного краю і видів лісів (змішаний ліс, хвойний і листяний ліси); музичний супровід; коробка з олівцем, насіння: шишки ялини, сосни, вільхи; жолуді, грона горобини; акваріум з водою, спиляти дерева на кожну дитину; заготовки схеми творчої роботи; підкладні клейонки, пластилін, серветки, декоративний матеріал: бісер, дрібні гудзики, паєтки, крупа (гречка, пшоно, манка)

хід:

1. Організаційний момент. Діти сидять півколом на килимі.

Вихователь: - Хлопці, сьогодні до нас на заняття прийшло багато гостей. Давайте з ними привітаємось. У мене для вас є незвичайна коробочка. Запитайте мене, а я буду відповідати «так» чи «ні» (Діти запитують і нарешті відгадують)

-На перший погляд це олівець! Але насправді хтось в костюмі олівця прийшов на заняття. Хто ж це? Звичайно, це дерево! Сідайте на стільці.

2. Д / гра «Добре - погано». Вихователь: - Скажіть, де живуть дерева? (В лісі) - А що таке ліс? (Місце, де ростуть дерева) - Подивіться на картинку, як називається це дерево? (слайди дерев: береза, липа, сосна, ялина та ін.) Що поганого в цьому дереві? Що хорошого? -А як називається цей ліс? (слайди листяного, хвойного та змішаного лісів)

3. Д / гра «Від якого дерева насіння?» -Подивіться, у мене в кошику знаходяться насіння від різних дерев (шишки сосни і ялини, жолуді, насіння клена, гроно горобини, шишки вільхи). Визначте, від якого дерева насіннячко?

4 Рухлива гра «Знайди своє дерево» Вибираються діти-дерева, а інші діти - насіння «літають» під музику, як тільки музика зупиняється, діти - насіння знаходять своє дерево. Гра повторюється 2-3 рази.

5. Досвід.

Вихователь: -А чи знаєте ви, хлопці, як визначити скільки років дереву? Подивіться, це у мене спіл дерева. Що таке спіл? Спіл-це шматочок дерева, отриманий в процесі розпилу дерева на частини. Якщо подивитися на нього уважно, то можна побачити кола або ще їх називають кільця, по цих кільцях і визначають вік дерева, скільки кілець, стільки і років дереву. Так скільки ж років нашому дереву? (Діти вважають)

- А тепер вирушимо в нашу лабораторію, де ми будемо експериментувати. Займайте кожен своє робоче місце за столом. Перед вами спиляти візьміть їх в руки.

- Порахуйте кільця на своїх спилах і скажіть, скільки років вашому дереву. (Відповіді дітей)

- Який спіл на дотик? (твердий, гладкий, міцний) Тому з дерева роблять що? (меблі)

-Як перевірити міцність? Зламати або зім'яти спробуйте. Не виходить? Значить, спіл міцний. Тому з дерева виготовляють (предмети побуту: ложки, тарілки і т. Д.)

-А тепер прикладіть спіл до щоки. Що ви відчуваєте? (тепло) це говорить про те, що дерево утримує тепло і не пропускає холод. Тому з дерева будують що? (будинку)

-А тепер понюхайте. Що ви відчуваєте? (приємно пахне) Тому дерево використовують в медицині, у вигляді ефірних масел використовують в сауні, в лазні. (Пропоную понюхати шматочок вати з краплею ефірного масла сосни)

-Тепер подивіться як я опущу свій спіл в воду, що з ним відбувається? (плаває, тому що легкий) Тому будують суду, дерев'яні іграшки і т. д.

6. Психогимнастика. Вихователь: -Хлопці, ми стільки говоримо про дерево, пропоную вам відчути себе деревами. Виходьте на килим. (Звучить музика, діти імпровізують)

Вихователь: - Повіяв вітерець, розлетілися насіння, і потрапили в землю (діти трохи пробігають і сідають на килим). Насіння, що ви відчуваєте? (Відповіді дітей). Насіння, чого ви хочете? (Відповіді дітей). Ви маленьке, зморщене насіннячко. Зараз я вас поллю, а сонечко вас погріє своїми променями. Ось уже з насіння з'явилися корінці. Куди вони ростуть? (Вниз, глибше в землю). А ось і перші сходи - тягнуться паростки. Куди? В землю? (Ні, до сонечка). Зростає наше дерево все вище і вище (Діти встають). А ось і перші листочки зашелестіли. Що ви, дерева відчуваєте? Чому радієте? (Відповіді дітей). Знову подув вітерець і вже нове насіння розлетілися на свої місця. (Діти сідають)

7. Практична частина. Вихователь: - Крім меблів, судів і предметів побуту люди використовують дерево в мистецтві. Ви коли-небудь бачили картини, написані на спилі дерева? Подивіться, як оригінально вони виглядають. (Показати зразки). Тепер я запрошую вас в творчу майстерню, де ви зможете самі побувати в ролі майстра і виготовити таку картинку власними руками. Займайте свої робочі місця. Перед вами спіл дерева і пластилін. Будемо малювати пластиліном «Дерево». Спочатку потрібно зробити фон по пори року. Яка пора року нагадує блакитний, рожевий фон? (зима) А салатовий, блакитний? Правильно, весна. Зелений, жовтий це літо. (помаранчевий, бежевий, жовтий) - осінь. Зробіть фон, потім візьміть пластилін кольору дерева (коричневий або зелений) і пальчиками втирайте, вийдуть стовбур і гілки. Вийде малюнок пластиліном. Можете працювати за схемою (виставити послідовно заготовки) Не забудьте в кінці прикрасити свою роботу бісером, крупою, камінчиками або паєтками за своїм бажанням.

8. Підведення підсумків.

Вихователь: - Подивіться на нашу виставку! Ви чудово впоралися, молодці. Які оригінальні вироби! Це може стати відмінним подарунком. Тепер попрощаємося з гостями кожен по-своєму (діти вигадують якомога попрощатися: жестами, словесно).

література:

Синицина Е. І. Розумні заняття та ігри. -, 2002.