Конспект ООД по ГО «Мовний розвиток» в середній групі «Маша йде до школи»




Дата конвертації03.11.2019
Розмір8.64 Kb.
ТипТемочка

Патимат Дібірова
Конспект ООД по ГО «Мовний розвиток» в середній групі «Маша йде до школи»

«Маша йде до школи»

Мета. Розвиток мови дітей.

Завдання. Закріплювати складати пропозиції, розповідь по картинці; орієнтуватися в часі; ділити слова на склади; називати і розрізняти звуки російської мови, вміння висловлювати свою думку.

Розвивати мова, увагу, пам'ять, пізнавальний інтерес, творчі здібності.

Розширювати словник дітей.

Виховувати прагнення до знань, допомагати товаришу, виховувати у дітей доброту, чуйність і інтерес до рідної мови.

Інтеграція освітніх областей. Комунікація, соціалізація, музика, фізичний розвиток.

Обладнання: лялька Маша, аудіозапис, картки з голосними звуками, картки для ігор «Один-багато», «Четвертий зайвий», портфель, книга, ручка, альбом, фарби, ластик, зошит, олівець, точилка, м'яч.

Методи і прийоми:

- наочно - дієві (демонстрація, ілюстрація);

- словесні (пояснення, роз'яснення, розповідання);

- практичні (ігрові).

хід заняття

1. Вступна частина.

- Добрий день, хлопці! Сьогодні у нас буде незвичайне і цікаве заняття. До нас в гості прийде майбутня першокласниця. Послухайте запис і визначте з якого вона мультфільму.

(Звучить аудіозапис з мультфільму "Маші і ведмідь".)

- Хлопці, ви дізналися, звідки ця музика? Які серії про Машу ви дивилися? А давайте самі придумаємо нову серію про Машу і назвемо її, наприклад, так "Маша йде до школи".

- А ось і наша героїня. (Вихователь показує ляльку Машу). Яка вона за характером? (Весела, смішна, непосидюча, пустотлива, допитлива, цікава, добра, дружня)

2. Основна частина.

1) - Хлопці, як ви знаєте, Маша любить подорожувати. Вона подорожує по багатьом дитячим садам і зараз розповість про свої подорожі, а ви відгадаєте, в яких кімнатах дитячого садка або на вулиці вона побувала.

- Зайшла в кімнату, де діти засукувати рукави, намилюють руки, витираються. (Ванна)

- Позіхають, відпочивають, сплять (Спальня)

- Танцюють, співають, кружляють (Муз. Зал)

Була в дитячому саду, коли діти:

- приходять, вітаються ... (Коли це буває) (Вранці)

- обідають, дякують, лягають спати (Днем)

- одягаються, прощаються з дітьми і вихователем (Увечері)

2) - І ось одного разу, Маша вирішила, що їй вже пора йти в школу. Вона зібрала портфель. Давайте, подивимося, що вона в нього поклала. За - черги, будемо витягувати по - одному предмету з портфеля, називати його і описувати. Яка у предмета форма, колір, величина, з яких частин складається і яке призначення предмета.

Гра «Опиши предмет».

(Книга, ручка, альбом, фарби, ластик, зошит, олівець, точилка.)

- Як можна назвати всі ці предмети, одним словом? (Шкільні приналежності).

(Вихователь складає все в портфель).

3) - Взяла Маша портфель і вирушила в дорогу. А дорога йшла через ліси, через поля. , Ой, хлопці, а що було далі я не знаю. Але у мене є картинки, за якими ми зможемо визначити, як Маша дісталася до школи і що з нею сталося. Ось перша картинка. Хто на ній зображений? Складіть речення до цієї картинці.

(Вихователь показує першу картинку, діти складають пропозиції, з 2 і 3 аналогічно.)

- А тепер, складемо розповідь по цих картинок про те, як дівчинка дісталася до школи.

- Молодці! Ось така цікава і нова серія у нас вийшла.

4) - Але ж в школі потрібно володіти певними знаннями. Там багато діток, з ними потрібно вміти спілкуватися, знаходити спільну мову. І спілкуємося ми з вами за допомогою пропозицій, висловлюємо свої почуття і думки.

- Хлопці, а з чого ж складаються пропозиції? (Із слів).

- Порахуйте, скільки слів в наступному реченні? Сонце світить. (2) На дереві співають пташки. (4) Хмари пливуть по небу. (4)

Спробуйте придумати свою пропозицію, будь-яке.

5) - Ми вже знаємо, що пропозиції складаються зі слів. А з чого складаються слова? Розкажіть Маші. (З звуків).

- На які дві групи діляться всі звуки російської мови? (На приголосні і голосні).

- Як вимовляються голосні звуки? (Легко, вільно, співаються, тягнуться). А приголосні? (чи не тягнуться, що не співаються)

- Давайте назвемо голосні звуки: А, О, У, І, И, Е

- Які бувають приголосні звуки? (Тверді та м'які).

Пограємо в гру "Ти мені - я тобі". Я "кидаю" вам твердий звук, ви мені назад "м'який". (Вихователь кидає дитині м'яч і говорить твердий звук, дитина назад кидаючи, говорить м'який звук.)

6) - Молодці! Тепер Маша вміє рахувати слова в реченні і розрізняти звуки. Але, хлопці, нам ще потрібно навчити нашу майбутню ученицю ділити слова на склади. Покажемо, як це робиться? Давайте будемо називати шкільне приладдя і вважати в них склади. Приготуйте для цього руки, будемо прохлопивать.

Зошит, олівець, лінійка, підручник, ластик, альбом, фарби, пензлик ...

7) - Засумувала Маша. Ох, як багато всього вона ще не знає! Вона думала, що зібрала портфель і можна вирушати в школу, а виявляється потрібно багато чого знати і вміти. Впало у Маші настрій. Давайте зробимо так, щоб Маша знову була весела. Станьте в коло, візьміться за руки.

Физкультминутка "Якщо є хороший друг ..."

Настрій впало,

Справа валиться з рук ...

Але ще не все пропало,

Якщо є хороший друг.

Зі справою впораємося удвох,

З полегшенням зітхнемо -

настрій піднімемо

І від пилу отряхнём!

(Стоять обличчям один до одного, руки вгору.

"Кидають" вниз руки ...

Загрожують вказівним пальчиком.

Плескають у долоні.

Беруться за руки.

Зітхають.

Піднімають зчеплені руки вгору.

"Обтрушувати" від пилу, посміхаються один одному).

8) - Тепер настрій у всіх буде гарний.

- Ви вже знаєте, що Маша велика пустунка і любить різні ігри. І вам пропонує гру "Навпаки" (З м'ячем). Я називаю слово, а ви протилежне.

Радісний - сумний, сумний

Світлішати - темніти

Сухий - мокрий

Тиша - шум

Часто рідко

Ясний - похмурий

Мерзнути - зігріватися

Поганий - хороший

Темний - світлий

Хоробрий - боягузливий

Високий низький

Легкий - важкий

Тихо - голосно

Широкий - вузький

Холодний - гарячий і т. Д.

9) - Ой, хлопці, подивіться, нам передали великий лист. Що ж в ньому? Цікаво ... Так це ж лист від Ведмедики! Він надіслав нам завдання, напевно, хоче перевірити, впораємося ми чи ні. Ми постараємось?

- Отже, перше завдання. Приготуйте ваші вушка, уважно слухайте слова, визначте, який звук повторюється у всіх словах? Назвіть його.

Куля, шум, шишка, машина, шепіт, Чебурашка.

Рак, гора, спека, веселка, жираф, раковина, парад, радість.

Липа, лід, лист, олень, волосінь, віз, галявина.

10) Друге завдання. Гра «Один - багато».

- Візьміть по одній картці, нікому не показуйте. Я показую картку з одним предметом. А ви повинні називати як буде багато (куля - куль, будинок - будинків, курча - курчат, ігла- голок, мишка- мишки, пальто - пальто, карандаш- олівців і т. Д.)

11) - Молодці! Ще одне завдання. Вам потрібно знайти зайвий предмет.

Гра "Четвертий зайвий".

12) - Які важкі завдання Мишка нам придумав. Ось ще одне. Перед вами картинка з цифрами, їх вам потрібно з'єднати один по одному (від 1 і до 10 і 20) Що на ній зображено дізнаєтеся після з'єднання цифр.

3. Заключна частина. - Молодці, я напишу відповідь Мишкові, що ви з усіма завданнями впоралися. А які завдання вам сподобалися найбільше?

- Бачите, скільки всього потрібно знати і вміти, щоб піти в школу. Як ви думаєте, тепер Машу візьмуть в 1 клас? З 1 вересня, вона, як і ви, піде в школу і буде вчитися на п'ятірки і четвірки.