• Хід організованою освітньої діяльності.
  • Конспект ООД по ФЕМП «Рахунок в межах 10 у прямому та зворотному порядку»




    Скачати 11.79 Kb.
    Дата конвертації20.06.2019
    Розмір11.79 Kb.
    ТипТемочка

    Людмила Петрівна Петрова
    Конспект ООД по ФЕМП «Рахунок в межах 10 у прямому та зворотному порядку»

    ООД по ФЕМП.

    Мета: Створити умови для вдосконалення у дітей навички рахунку в межах 10 у прямому та зворотному порядку;

    завдання:

    освітні:

    - закріплювати вміння дітей розуміти відносини між числами в числовому ряду;

    Розвиваючі:

    - розвивати дрібну моторику руки, створити умови для розвитку логічного мислення, кмітливості, уваги;

    - сприяти формуванню розумових операцій.

    виховні:

    - виховувати у дітей інтерес математичних понять.

    Хід організованою освітньої діяльності.

    I. Вступна частина.

    Організаційний момент.

    Вихователь: Доброго дня, хлопці!

    Подаруємо один одному чарівні посмішки!

    Вихователь: А тепер покажіть мені свої пальчики. Давайте подружимо їх (координація рухів і розвиток дрібної моторики, розвиток пам'яті).

    Дружать в нашій класі дівчата і хлопчики.

    Ми з тобою подружимо маленькі пальчики.

    1, 2, 3, 4, 5!

    Починаємо рахунок знову: 5; 4; 3; 2; 1;

    Дружно ми в колі стоїмо!

    Запрошую вас сісти за столи.

    II. Основна частина.

    Вихователь: Коли я прийшла вранці в дитячий сад, то біля дверей знайшла конверт. Давайте подивимося, що в ньому. (відкриває конверт). Незнайка пише, що він так і не навчився рахувати і з ним постійно відбуваються якісь історії. Він запитує: «А, ви хлопці любите математику, чи вмієте ви вважати ?.»

    Він приготував для вас цікаві завдання і хоче перевірити ваші знання.

    Ну що ж Незнайко, ми готові показати тобі наші знання! Згодні, хлопці?

    Завдання 1: «Числові ряди»

    Вихователь: Перед вами на тарілочки цифри все переплутані

    Ваше завдання: Розкласти все цифри по порядку

    Питання: Яка цифра стоїть між цифрами 9 і 8, 4 і 6 ?.

    Порахуй від 1 до5 ... 8 ... і назад!

    Виконаємо пальчиковую гімнастику.

    Ми - солдати,

    Ми - солдати,

    Бадьорим кроком ми йдемо.

    В нашу армію, хлопці,

    Просто так не потрапимо

    Завдання 2: «Складання і рішення задач»:

    Вихователь: Хлопці, послухайте задачу і вирішіть її.

    1. У хлопчика було 4 квітки, 3 він подарував мамі. Скільки залишилось?

    2. Діти на галявині знайшли 2 гриба, в лісі під ялинкою зірвали ще 3. Скільки всього грибів в кошику у дітей?

    Впоралися із завданням. Молодці!

    Гра: «Склади число 6» з різного набору посуду (чашка, блюдце, чайник, сковорода, ложка, каструля). Порахуй скільки вийшло? Число 6 відповідає цифрі 6

    Склади число 5 з іграшок ... .Собачка яка за рахунком?.

    Ну, а тепер физкультминутка!

    Ми станемо всі військовими, (Крокують на місці)

    Великими, здоровенними. (Руки витягнути вгору, опустити через строни)

    Будемо в Армії служити, будемо Батьківщину любити. Рухи повторюються.

    Сад і будинок свій охороняти, (Нахил вперед, дивимося в «бінокль»).

    Будемо світ ми захищати! (Крокують на місці).

    Завдання-гра: «Скажи навпаки»

    Вихователь: Гра проводиться з м'ячем. Я буду кидати м'яч називати слово, а ви повинні назвати протилежні за змістом т. Е слово навпаки).

    Довгий - короткий; широкий - вузький;

    Великий маленький; довше - коротше;

    Високий низький; ранок-ніч;

    Ширше - вже;

    Добре! Все правильно виконали завдання.

    III. Заключна частина.

    Вихователь: Складні завдання придумав для нас Незнайка але, незважаючи на це, ви відмінно впоралися. А тепер можна пограти!

    ООД по ФЕМП.

    Мета: Створити умови для вдосконалення у дітей навички рахунку в межах 10 у прямому та зворотному порядку;

    завдання:

    освітні:

    - закріплювати вміння дітей розуміти відносини між числами в числовому ряду;

    Розвиваючі:

    - розвивати дрібну моторику руки, створити умови для розвитку логічного мислення, кмітливості, уваги;

    - сприяти формуванню розумових операцій.

    виховні:

    - виховувати у дітей інтерес математичних понять.

    Хід організованою освітньої діяльності.

    I. Вступна частина.

    Організаційний момент.

    Вихователь: Доброго дня, хлопці!

    Подаруємо один одному чарівні посмішки!

    Вихователь: А тепер покажіть мені свої пальчики. Давайте подружимо їх (координація рухів і розвиток дрібної моторики, розвиток пам'яті).

    Дружать в нашій класі дівчата і хлопчики.

    Ми з тобою подружимо маленькі пальчики.

    1, 2, 3, 4, 5!

    Починаємо рахунок знову: 5; 4; 3; 2; 1;

    Дружно ми в колі стоїмо!

    Запрошую вас сісти за столи.

    II. Основна частина.

    Вихователь: Коли я прийшла вранці в дитячий сад, то біля дверей знайшла конверт. Давайте подивимося, що в ньому. (відкриває конверт). Незнайка пише, що він так і не навчився рахувати і з ним постійно відбуваються якісь історії. Він запитує: «А, ви хлопці любите математику, чи вмієте ви вважати ?.»

    Він приготував для вас цікаві завдання і хоче перевірити ваші знання.

    Ну що ж Незнайко, ми готові показати тобі наші знання! Згодні, хлопці?

    Завдання 1: «Числові ряди»

    Вихователь: Перед вами на тарілочки цифри все переплутані

    Ваше завдання: Розкласти все цифри по порядку

    Питання: Яка цифра стоїть між цифрами 9 і 8, 4 і 6 ?.

    Порахуй від 1 до5 ... 8 ... і назад!

    Виконаємо пальчиковую гімнастику.

    Ми - солдати,

    Ми - солдати,

    Бадьорим кроком ми йдемо.

    В нашу армію, хлопці,

    Просто так не потрапимо

    Завдання 2: «Складання і рішення задач»:

    Вихователь: Хлопці, послухайте задачу і вирішіть її.

    1. У хлопчика було 4 квітки, 3 він подарував мамі. Скільки залишилось?

    2. Діти на галявині знайшли 2 гриба, в лісі під ялинкою зірвали ще 3. Скільки всього грибів в кошику у дітей?

    Впоралися із завданням. Молодці!

    Гра: «Склади число 6» з різного набору посуду (чашка, блюдце, чайник, сковорода, ложка, каструля). Порахуй скільки вийшло? Число 6 відповідає цифрі 6

    Склади число 5 з іграшок ... .Собачка яка за рахунком?.

    Ну, а тепер физкультминутка!

    Ми станемо всі військовими, (Крокують на місці)

    Великими, здоровенними. (Руки витягнути вгору, опустити через строни)

    Будемо в Армії служити, будемо Батьківщину любити. Рухи повторюються.

    Сад і будинок свій охороняти, (Нахил вперед, дивимося в «бінокль»).

    Будемо світ ми захищати! (Крокують на місці).

    Завдання-гра: «Скажи навпаки»

    Вихователь: Гра проводиться з м'ячем. Я буду кидати м'яч називати слово, а ви повинні назвати протилежні за змістом т. Е слово навпаки).

    Довгий - короткий; широкий - вузький;

    Великий маленький; довше - коротше;

    Високий низький; ранок-ніч;

    Ширше - вже;

    Добре! Все правильно виконали завдання.

    III. Заключна частина.

    Вихователь: Складні завдання придумав для нас Незнайка але, незважаючи на це, ви відмінно впоралися. А тепер можна пограти!

    ООД по ФЕМП.

    Мета: Створити умови для вдосконалення у дітей навички рахунку в межах 10 у прямому та зворотному порядку;

    завдання:

    освітні:

    - закріплювати вміння дітей розуміти відносини між числами в числовому ряду;

    Розвиваючі:

    - розвивати дрібну моторику руки, створити умови для розвитку логічного мислення, кмітливості, уваги;

    - сприяти формуванню розумових операцій.

    виховні:

    - виховувати у дітей інтерес математичних понять.

    Хід організованою освітньої діяльності.

    I. Вступна частина.

    Організаційний момент.

    Вихователь: Доброго дня, хлопці!

    Подаруємо один одному чарівні посмішки!

    Вихователь: А тепер покажіть мені свої пальчики. Давайте подружимо їх (координація рухів і розвиток дрібної моторики, розвиток пам'яті).

    Дружать в нашій класі дівчата і хлопчики.

    Ми з тобою подружимо маленькі пальчики.

    1, 2, 3, 4, 5!

    Починаємо рахунок знову: 5; 4; 3; 2; 1;

    Дружно ми в колі стоїмо!

    Запрошую вас сісти за столи.

    II. Основна частина.

    Вихователь: Коли я прийшла вранці в дитячий сад, то біля дверей знайшла конверт. Давайте подивимося, що в ньому. (відкриває конверт). Незнайка пише, що він так і не навчився рахувати і з ним постійно відбуваються якісь історії. Він запитує: «А, ви хлопці любите математику, чи вмієте ви вважати ?.»

    Він приготував для вас цікаві завдання і хоче перевірити ваші знання.

    Ну що ж Незнайко, ми готові показати тобі наші знання! Згодні, хлопці?

    Завдання 1: «Числові ряди»

    Вихователь: Перед вами на тарілочки цифри все переплутані

    Ваше завдання: Розкласти все цифри по порядку

    Питання: Яка цифра стоїть між цифрами 9 і 8, 4 і 6 ?.

    Порахуй від 1 до5 ... 8 ... і назад!

    Виконаємо пальчиковую гімнастику.

    Ми - солдати,

    Ми - солдати,

    Бадьорим кроком ми йдемо.

    В нашу армію, хлопці,

    Просто так не потрапимо

    Завдання 2: «Складання і рішення задач»:

    Вихователь: Хлопці, послухайте задачу і вирішіть її.

    1. У хлопчика було 4 квітки, 3 він подарував мамі. Скільки залишилось?

    2. Діти на галявині знайшли 2 гриба, в лісі під ялинкою зірвали ще 3. Скільки всього грибів в кошику у дітей?

    Впоралися із завданням. Молодці!

    Гра: «Склади число 6» з різного набору посуду (чашка, блюдце, чайник, сковорода, ложка, каструля). Порахуй скільки вийшло? Число 6 відповідає цифрі 6

    Склади число 5 з іграшок ... .Собачка яка за рахунком?.

    Ну, а тепер физкультминутка!

    Ми станемо всі військовими, (Крокують на місці)

    Великими, здоровенними. (Руки витягнути вгору, опустити через строни)

    Будемо в Армії служити, будемо Батьківщину любити. Рухи повторюються.

    Сад і будинок свій охороняти, (Нахил вперед, дивимося в «бінокль»).

    Будемо світ ми захищати! (Крокують на місці).

    Завдання-гра: «Скажи навпаки»

    Вихователь: Гра проводиться з м'ячем. Я буду кидати м'яч називати слово, а ви повинні назвати протилежні за змістом т. Е слово навпаки).

    Довгий - короткий; широкий - вузький;

    Великий маленький; довше - коротше;

    Високий низький; ранок-ніч;

    Ширше - вже;

    Добре! Все правильно виконали завдання.

    III. Заключна частина.

    Вихователь: Складні завдання придумав для нас Незнайка але, незважаючи на це, ви відмінно впоралися. А тепер можна пограти!



    Скачати 11.79 Kb.