Конспект ООД по ФЕМП на тему: «Знайомство з числом 10»




Дата конвертації15.04.2019
Розмір7.53 Kb.
ТипТемочка

Ленара Яхина
Конспект ООД по ФЕМП «Знайомство з числом 10»

Муніципальне дошкільний навчальний заклад

Дитячий садок №45 «Журавлик» Фрунзенського району м Саратова

Конспект організованої освітньої діяльності

для дітей

старшої групи

по пізнавальному розвитку:

«Знайомство з числом 10».

підготувала:

Яхина Л. М.

Саратов, 2019

Яхина Ленара Марсовна вихователя, МДОУ Дитячий садок № 45 «Журавлик» Фрунзенського району м Саратова

Вік: старша група.

Тема: «Знайомство з числом 10».

Напрямок освіти і розвитку (освітня галузь): пізнавальний розвиток (математика)

Мета: Закріплення математичних знань і умінь за допомогою гри - подорожі.

завдання:

освітні:

- закріпити вміння рахувати в межах 9;

- познайомити з утворенням числа 10 на основі порівняння двох груп предметів, виражених числами 9 і 10;

- вправляти в умінні складати геометричні фігури з рахункових паличок, сприйняття завдання на слух, бачити і називати фігуру.

-упражнять в умінні вирішувати логічні завдання.

Розвиваючі: Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, мова, розумову активність.

Виховні: Виховувати інтерес до математики, посидючість, доброзичливість

Методи і прийоми: словесні, ігрові, наочно-демонстраційні, практичні.

Обладнання: Мультимедійний проектор, ноутбук, магнітофон, флеш-накопичувач.

Дидактичний матеріал:, 10 полуниць і 10 грибів, наочність «Геометричні фігури».

Роздатковий матеріал: по 10 полуниць і по 10 грибів на кожну дитину, рахункові палички.

Форма організації: індивідуальна, групова.

ЗМІСТ ООД

Діяльність вихователя Діяльність дітей

1. Організаційний етап.

Хлопці зверніть увагу, сьогодні до нас прийшли гості. Привітайтеся з ними.

-Хлопці, у нас сьогодні незвичайне заняття. Ви любите подорожувати?

-Тоді давайте візьмемося за руки, ходімо і подивимось, куди ж ми сьогодні вирушимо. (відео 1.17 хв).

2. мотиваційно спонукальний етап.

-Ви дізнаєтеся, хто це?

-Вірно! Це Міккі Маус і його друзі. Вони знають, що ми з вами займаємося математикою і просять вас їм допомогти вирішити цікаві завдання, а вони перевірять, чи все ви знаєте. А в кінці, вас чекає сюрприз! Отже, ви готові? Так, це Міккі Маус і його друзі.

Так, готові.

3. Актуалізація знань.

І ось перше завдання приготував для вас Міккі Маус. (ігрова зона-на паласі).

1. Подивіться, що нам приніс Міккі Маус?

2. Сідайте в коло на килим, візьміть з кошика по одній кульці.

3. Чим вони відрізняються?

4. У кого найменший куля? Вірно! У кого найбільший кулю? Молодці!

5. Що ми повинні зробити, щоб дізнатися, скільки кульок?

6. Давайте порахуємо разом. Всього 9 кульок.

7. А тепер нам порахує Артем?

8. Складіть кулі в кошик

Дуже добре! Міккі Маус дуже радий за нас, що ми впоралися.

А тепер я запрошую вас за столи.

Повітряні кульки

Вони відрізняються кольором і розміром

порахувати

Всього 9 кульок.

4. пошуково дослідний.

А наступне завдання для вас приготували Дональд Дак і Плуто. Вони вирішили зібрати для нас полуниці і гриби.

-Подивіться на дошку і скажіть скільки полуниць зірвав Плуто? Вважайте зліва направо про себе. Тепер давайте разом порахуємо.

На верхню смужку покладіть стільки полуниць, скільки у Плуто.

-Скільки полуниць виклав Артем?

-Подивіться на дошку і скажіть, скільки грибів зірвав Дональд Дак? Вважайте про себе. Значить, скільки грибів ми повинні покласти на нижню смужку?

- Подивіться на верхню і нижню смужки. Що ми можемо сказати про кількість грибів і полуниць?

Раптом Плуто зірвали ще одну полуницю.

-Подивіться скільки стало полуниць? Давайте порахуємо разом. Пальчики приготували.

- Як вийшло 10 полуниць Алан?

- Скільки було?

- Чого вийшло більше?

- Скільки їх?

- Чого менше?

- Скільки їх?

- Яке число більше 9 або 10

- Яке менше 9 або 10?

- Як зробити, щоб їх стало порівну -по 10

додаю один гриб і з'ясовую ...

- Скільки стало грибів? Порахуй нам Соня.

- Як вийшло 10 грибів?

- Що ми тепер можемо сказати про кількість полуниць і грибів?

Вихователь робить висновок: Всього десять грибів і всього десять полуниць - а значить порівну зібрали Плуто і Дональд Дак. Молодці (Зібрати полуниці і гриби в тарілку) Діти вважають.

9

Полуниць і грибів порівну.

Зірвали ще 1 полуницю

9

полуниць

10

Грибов

9

Додати ще один гриб

Додали ще один гриб

Полуниць і грибів стало порівну

5. Физкультминутка. (відео- «ЧУДАРІКІ»)

Мінні Маус і Дейзі, побачивши, як ви втомилися, запрошують вас зробити розминку, разом з їх друзями-Чударікамі. Повторюють руху.

6. Практичний етап.

Ну що, хлопці відпочили? Пора братися за справу. Уявляєте, хлопці, Гуфі ніяк не може вирішити завдання. Давайте ми йому допоможемо вирішити їх.

Завдання.

-Якщо я розділю яблуко навпіл, скільки дітей я зможу пригостити?

-Скільки гостей я зможу пригостити, якщо розділю два яблука навпіл?

-Скільки гостей можна пригостити, якщо одну грушу розділити на чотири частини. ?

-Скільки носів у двох псів?

-Шість пролісків знайшов Вадим, а потім ще один. Ви дайте відповідь на питання, скільки пролісків він знайшов?

-Скільки крил у двох шпаків?

-Рослі дві верби, на кожній вербі по дві гілки, на кожній гілці по дві груші. Скільки всього груш?

Розумниці!

двох дітей

чотирьох гостей

чотирьох гостей

два носа

сім пролісків

чотири крила

Анітрохи. На вербі груші не ростуть.

І останнє завдання залишилося зробити від усього клубу Міккі Мауса.

У кого на руці прив'язана рожева стрічка підходять до столу з рожевими паличками, а у кого зелена стрічка, підходять до столу з зеленими паличками.

Нам залишилося навести порядок з геометричними фігурами. У вас на столі лежать рахункові палички. Побудуйте фігуру, у якої 3 кута і 3 боку (трикутник).

Побудуйте фігуру, у якої всі сторони рівні (квадрат)

Побудуйте фігуру, з трьох паличок. Що вийшло?

Побудуйте фігуру з 6 паличок? Яка фігура вийшла?

Вихователь виставляє фігури на дошці, потім перевіряють, чи всі фігури названі. Діти виставляють фігури з рахункових паличок і по черзі називають фігури, які у них вийшли,

7. Підсумок. Рефлексія.

Молодці, хлопці впоралися з усіма завданнями. Побували в гостях.

- Вам сподобалось?

- Що вам найбільше було цікавим?

- Які завдання вам здалися складними?

Міккі Маус і його друзі залишилися дуже задоволені вашими знаннями, тому дарують вам на пам'ять ось такі медальйони. І тепер вони прощаються з вами. Спасибі всім! Молодці! Відповіді дітей.