Конспект ООД для дітей другої групи раннього віку «Пливе, пливе кораблик»




Дата конвертації23.02.2020
Розмір5.16 Kb.
ТипТемочка

Ольга Александрова
Конспект ООД для дітей другої групи раннього віку «Пливе, пливе кораблик»

мета:

Формувати художньо-творчі здібності дітей молодшого дошкільного віку за допомогою використання нетрадиційної техніки малювання.

завдання:

Вчити дітей малювати вказівним пальчиком;

Закріпити вміння ритмічно наносити точки на всю поверхню предмета і вміння користуватися пензлем;

Формувати навички акуратної роботи;

Викликати у дітей радість від роботи з фарбами.

Інтеграція освітніх областей:

Фізичний розвиток, соціально - комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо - естетичний розвиток.

Матеріали та обладнання:

Альбомні листи, виготовлені з кольорового паперу кораблі, склянки з водою, гуаш, серветки.

хід заняття

Вихователь і діти стоять близько мольберта.

Вихователь: Зараз на вулиці весна. Сонечко пригріває. Які зміни в природі відбуваються навесні? Відповіді дітей.

Вихователь: Коли тане сніг, виходять струмочки. Ми з вами знаємо, що по потічка можна пускати кораблики. Пам'ятайте, як ми пускали кораблики?

Діти: Так.

Вихователь: Давайте з вами зробимо картинку про весняні струмочки і прикрасимо нею групу. Подивіться, як у мене вийде кораблик.

Вихователь звертає увагу дітей на мольберт, де послідовно показує етапи роботи по створенню кораблика.

Вихователь: Корабель складається з корпусу і вітрил (показує вирізаний з кольорового паперу кораблик). Якими кольорами у мене кораблики? Відповіді дітей.

Вихователь: Я приклеїла кораблики на аркуші паперу. Можна тепер прикрасити кораблик і додати хвилі.

Вихователь: Зараз я вам покажу, як зробити кораблик таким красивим. Малювати я буду пальчиками. Спочатку Вмочимо вказівний пальчик. Який пальчик?

Діти: Вказівний.

Вихователь: А які кольори я використовувала для прикраси цього кораблика?

Діти: Коричневий, чорний і жовтий.

Вихователь: занурюють пальчик у фарбу жовтого кольору, і буду ставити цятки по всьому кораблику. Пальчик більше не малює, фарба закінчилася. Ще фарби наберу і знову малюю, так-так-так-так-так. Я закінчила прикрашати вітрила і мені потрібно прімакнуть про серветку пальчик, ось так.

Вихователь: Тепер пензлем буду малювати хвилі, Який колір фарби я буду використовувати?

Діти: Синій.

Вихователь: Правильно. Я беру кисть, занурюю в воду і набираю фарбу синього кольору. Малюю хвилі внизу, під корабликом.

Вихователь: Перш, ніж ми приступимо до роботи, розімніть наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Човник»

Дві долоні я притисну

І по річці попливу.

Долоні з'єднати човником.

Дві долоні, дітвора, -

Це човник моя.

Водять складеними руками вліво-вправо.

Вітрила я підніму.

Синім морем попливу.

Піднімають вгору випрямлені долоні.

А зі мною по хвилях

Пливуть рибки тут і там.

Хвилеподібні рухи обома долонями.

Діти сідають за столи. Індивідуальна робота з дітьми.

Вихователь: Хто закінчив, прімакніте пальчик про серветку і підходите до мене.

Физкультминутка

Давайте пограємо. Встаньте так, щоб нікому не заважати.

Вправа «Ми тупотимо ногами»

побігли ніжки

За рівної доріжці,

Ляскай веселіше,

Свої ручки не шкодуй,

Топай веселіше свої ніжки не шкодуй

Топ, топ, ще раз

Відпочинемо ми зараз.

Вихователь: Пограли трошки, а тепер ваші кораблі підсохли, подивимося на них. Гарні вийшли вам кораблики, ми оформимо ними нашу роздягальню.

Підемо мити руки і на прогулянку милуватися сонечком. А ввечері батькам покажемо, які гарні кораблики ми намалювали.

Конспект ООД для детей второй группы раннего возраста «Плывет, плывет кораблик»