Лариса Безгодова
Конспект НСД з ручної праці з природного матеріалу в середній групі «Забавні ежата»
Види діяльності:
Ігрова, комунікативна, образотворча, конструювання з різного матеріалу.
Мета: Вчити дітей створювати вироби і складати образ тваринного, з частин з природного матеріалу.
завдання:
1. Розвивати у дітей самостійність і інтерес до конструювання
2. Продовжувати знайомити з різноманітним природним матеріалом і способами роботи з ним;
3. Продовжувати удосконалювати конструктивні навички та вміння: з'єднання частин за допомогою пластиліну, доповнювати зображення деталями;
4. Виховувати любов до природи, посидючість і терпіння виготовляти вироби акуратно.
5. Розвивати дрібну моторику пальців рук, творчість, фантазію дітей, художньо-естетичний смак, самостійність.
Попередня робота:
• розгляд ілюстрацій їжаків;
• відгадування загадок про їжаків;
• розглядання природного матеріалу (шишки, соснові голки) і експериментування з ним;
• виготовлення виробів за задумом у спільній з вихователем діяльності.
матеріал:
- Розкрилися соснові шишки (різних розмірів).
- Кленовий лист з оксамитового паперу (заздалегідь вирізаний вихователем, для оформлення вироби).
Або як варіант: Добре висушений кленовий лист і аркуш паперу формату А5.
- Маленькі шматочки пластиліну чорного, білого і коричневого кольору.
- Дощечки, серветки, стеки
- Клей ПВА
- Кисть для клею
Хід заняття:
Діти сидять півколом на килимі з вихователем.
Вихователь: Хлопці, відгадайте загадки.
Під соснами, під ялинками
Лежить мішок з голками.
Діти: (Їжак)
вихователь:
Ось голки і шпильки
Виповзають з-під лавки.
На мене вони дивляться,
Молока вони хочуть.
Діти: (Їжачок)
вихователь:
В клубок згорнеться,
Взяти не дається.
Діти: (Їжачок)
Вихователь: Які ви в мене молодці. Все вірно відгадали.
Вихователь: А тепер дітки послухайте, що ж це за тварина - їжак. Їжак - дика тварина, що живе в наших лісах. Мордочка у їжака маленька, з витягнутим носом, вся вкрита короткими сірими волосками. Чорні, як намистинки, очі здаються уважними і розумними! Лапи у їжачка короткі з маленькими кігтиками. На спині їжак носить колючі голки. А як же йому без голок? Адже вони рятують його від ворогів. Згорнеться їжачок в колючий клубок, наїжить свої гострі голки - спробуй-но, з'їж його.
Физминутку:
Жив в лісі колючий їжачок,
Був клубочком і без ніжок, (Обіймають себе за плечі)
Не вмів він плескати - Хлоп-хлоп-хлоп, (Грюкають в долоні).
Не вмів він тупати - Топ-топ-топ. (Виконують "топотушкі").
Не вмів він стрибати - стриб-стриб-стриб (Стрибають на двох ногах).
Тільки носом рухати - Шмиг-шусть-шусть
А хлопці в ліс прийшли,
Їжачка в лісі знайшли,
Навчили плескати - Хлоп-хлоп-хлоп, (Грюкають в долоні).
Навчили топати - Топ-топ-топ. (Виконують "топотушкі").
Навчили стрибати - стриб-стриб-стриб, (Стрибають на двох ногах).
Навчили бігати ... (Бігають на місці)
Вихователь: А тепер хлопці розсаджуються на свої місця. На столах у вас лежать шишечки і пластилін. Це і буде наш їжачок.
В першу черзі ми з вами зробимо їжакові голову. Катаємо з пластиліну кульку, потім формуємо з нього конус і ліпимо його основою до тупого кінця соснової шишки. Вістря конуса злегка загинаємо вгору, щоб вийшла кирпата мордочка у нашого їжака.
Де ж у їжачка буде носик? Покажіть. Скачаємо з коричневого пластиліну носик і приліпити.
Також зробимо чорні круглі очі.
Чого ще не вистачає? Правильно, вушок. Скачаємо з коричневого пластиліну 2 кругленьких вуха, приліпити.
А що ще є у їжака? Звичайно, лапи. А скільки їх? Правильно-4. Зараз катаємо 4 ковбаски, і у нас вийшов чудовий їжачок.
Хлопці, а що б наш їжачок опинився вдома, потрібно його посадити на кленовий листочок. (Діти приклеюють їжачка на кленовий листочок).
А, що ми ще можемо зробити для їжачка?
Вихователь вислуховує відповіді дітей.
Діти: Можна зробити яблуко, грибок.
Вихователь дає волю дитячої фантазії.
Вихователь: Подумайте і зробіть. (Діти роблять яблучка і грибочки і кріплять на голки їжачка).
Вихователь пропонує розглянути вироби. Хвалить дітей. Ось які гарні їжачки у нас вийшли.
