Конспект НСД з розвитку мовлення в групі компенсує спрямованості




Дата конвертації03.11.2019
Розмір6.31 Kb.
ТипТемочка

Олена Новікова
Конспект НСД «Рання весна. Мамине свято »з розвитку мовлення в групі компенсує спрямованості

Тема: «Рання весна. Мамине свято. »

Освітня область: мовленнєвий розвиток.

Вік: підготовча до школи група (6-7 років)

Мета: створити умови для розвитку і вдосконалення лексичного складу мови і граматичної будови мови, розвитку зв'язного мовлення і мовленнєвого спілкування.

завдання:

Корекційно-освітня: Активізувати та актуалізувати словник по темі «Рання весна. Мамине свято. ». Поповнити експресивний словник префіксальних дієслів. Удосконалювати граматичну будову мови (освіта однокореневих слів, утворення іменників з зменшувальними та збільшувальними суфіксами) .Совершенствовать навик звукового аналізу та синтезу. Удосконалювати навик аналізу пропозицій. Автоматизувати правильну вимову і диференціація звуків С-, -сь -, - з-, -зь -, - ш-, -ж-.

Корекційно-розвиваюча: розвивати зв'язне мовлення, загальні мовні навички, артикуляционную і тонку моторику, координацію мови з рухом.

Корекційно-виховна: виховувати навик співпраці, активності, ініціативності. Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.

Методи і прийоми:

наочні: наочний матеріал (зображення дівчинки поливає квіти, заготовки весняних квітів з паперу, зображення проліска;

словесні: використання художнього слова, навідні запитання, бесіда;

практичні: показ способів дії.

Хід освітньої діяльності:

Організаційний етап (4 хв.):

Педагог підходить до групи дітей із закритою картинкою в руках.

-Як ви думаєте, що може бути зображено на цій картинці?

- Що це може бути?

Далі загадує загадку:

-У нього великі зелені стебла, довгі вузькі листя і білосніжні квітки з 4-х овальних пелюсток. Він розпускається на проталінках в лісі. Це перша весняна квітка. Як він називається?

-Як ви думаєте, для чого потрібні квіти?

- Що вони дають людям?

-В яких ситуаціях дарують квіти?

-Який весняне свято на цьому тижні?

-Кому б ви подарували квіти (Діти вступають в діалог, відповідають на питання, пропонують свої версії).

-Але, на жаль, у нас тільки одна квітка, та й той намальований. А вас багато. Як же бути (Висловлюють свої припущення, пропонують різні варіанти.)

Основна частина (17 хв)

-Хлопці, але не тільки ви хотіли б подарувати своїм мамам букет

кольорів. Дівчинка Катя теж хоче скласти букет з перших весняних квітів і подарувати його мамі.

Вправа: «Що робить дівчинка?»:

-Рассмотріте уважно картинки і розкажіть, що робить Катя (-Катя переливає воду з відра в глечик.

-Катя наливає воду з глечика в вазу.

-Катя поставила квіти у вазу і доливає воду.

-Катя поливає первоцвіти.).

-А для чого вона їх поставила в вазу?

-Які схожі слова були в ваших пропозиціях (переливає, наливає, доливає, поливає).

-Правильно. Всі вони утворені від слова -літь- (це слова однієї «сімейки»).

Вправа «Склади схему»:

-Повторити пропозицію, яке ви склали по цій картинці.

-Скільки слів у реченні?

-Виложіте його схему.

Гра з м'ячем «Сімейка слів»:

-Ви вже сьогодні утворювали слова від слова-літь-. Але в цій сімейці слів є ще безліч таких-же. (Логопед прокатує м'яч по столу і задає питання):

-Як називається процес зволоження землі в горщиках з кімнатними рослинами (поливання)

-З чого ви поливаєте кімнатні рослини (з лійки)

-Як називається сильний дощ (злива)

- Який це дощ? (Проливний).

Яку велику сімейку слів вам вдалося зібрати!

Рухоме вправу «Квітка розпустилася»:

-Хлопці, поки ми з вами збирали сімейку слів, квіти у вазі у Каті повеселішали, набралися сил, піднялися, випростались. Покажіть за допомогою своїх рук (тіла) як квіти піднялися, вирівнялися ...

Вправа «ловишка»:

-Продовжуємо гру зі словами (логопед бере м'яч середнього розміру і називає слова).

-Ручей! Назви його ласкаво (струмочок).

-А якщо він був великим, як би ти його назвав (ручьіще).

-Сосулька? Якби вона була маленька, як би ти її назвав? (Сосулечка).

-А велику? (Сосуліще).

(Так само за аналогією проводиться освіту від слів -льдіна-, -проталіна-.)

-Хлопці, нагадайте будь ласка, яка найголовніша прикмета весни, без якої не буде танути сніг, не з'являться проталини, не з'являться бурульки, які не побіжать струмки? (яскраве сонце).

Робота в зошиті №1:

-Звичайно ж! Відкрийте зошити, що ви бачите (це сонце).

-Зверніть увагу, яким чином потрібно виконувати штрихування (по спіралі, по колу).

-Карандаш якого кольору вам для цього знадобиться?

-Чому (тому, що весняне сонце називають золотим).

-Хлопці, поки ми з вами малювали яскраве весняне сонце, сталося диво! Опустіть руки в пальчиковий басейн. Що ви намацали? Діставайте (діти дістають заготовки весняних квіток з паперу).

Конспект НОД «Ранняя весна. Мамин праздник» по развитию речи в группе компенсирующей направленности

-Але що ж сталося з квітами?

-Що потрібно зробити? Приступайте (Надувають головки тюльпанів, з'єднують деталі квіток.)

Заключний етап (2 хв)

-Ми сьогодні відмінно пограли!

-Що ж ви розповісте своїм друзям?

-Яка гра вам запам'яталася найбільше?

-В яку гру вам ще хотілося б пограти, чим зайнятися?

-А зараз, ви можете скласти зі своїх квітів величезний букет, поставте їх у вазу. А ввечері ваші мами ними милуватимуться (Організація переходу до іншого виду діяльності).