• Хід заняття
  • Конспект НСД з розвитку мовлення в 2-ій молодшій групі «Гра-драматизація за потешке« Сорока - ворона »




    Скачати 10.02 Kb.
    Дата конвертації04.09.2019
    Розмір10.02 Kb.
    ТипГава

    Юлія Горохова
    Конспект НСД з розвитку мовлення в 2-ій молодшій групі «Гра-драматизація за потешке« Сорока - ворона »

    мета:

    Пізнання - знайомство з новими словами, поповнення словникового запасу, розвиток пам'яті, уваги, дрібної моторики, збагатити емоційний, мовленнєвий і пізнавальний розвиток дітей новими враженнями, вдаючись до елементів драматизації. Вчити дітей уважно слухати, програвати потешку, повторювати слова разом з дорослими.

    Комунікація - сприяти вільному спілкуванню з однолітками і дорослими

    Соціалізація - викликати інтерес до Російської народної культури та побуту, до фольклору, виховувати почуття причетності до них.

    Художня творчість - Вчити дітей слухати Російську народну музику, відтворювати довільні рухи під неї.

    Конспект НОД по развитию речи во 2-ой младшей группе «Игра-драматизация по потешке «Сорока — ворона»

    матеріал:

    Елементи російського костюма і прикрас для вихователя (намиста, стрічки і т. П.). Предмети російського побуту (чавунець, дерев'яні чашечки, дерев'яні ложки).

    Додатковий матеріал:

    Елементи російського костюма для дітей. Диски із записами російських народних танцювальних мелодій ( «Світить місяць ...», «Калинка»). Елементи інтер'єру російської хати і предмети побуту (лавка, пічка, віник - «голічок», Балалаечка, гармонь розписні рушники).

    Попередня робота.

    1. заучувати потешек: «Сорока - ворона», «Ой Качи, Качи, Качи ...»

    2. Бесіда про птаха сороку.

    3. Розгляд зображення сороки, звертаємо увагу на особливості її зовнішнього вигляду.

    4. Екскурсія в міні музей, присвячений російської старовини.

    Хід заняття:

    Під мелодію російської народної пісні діти ошатні входять в зал.

    вихователь:

    - Хлопці, сьогодні в гості нас чекає Сорока- ворона. Ви хочете з нею познайомитися? -

    Відповідь дітей:

    -Хотов.

    вихователь:

    -А ви знаєте, хто така Сорока - ворона?

    Відповідь дітей:

    -Це птах.

    вихователь:

    -Правильно, - продовжує педагог. Сорока - ворона птах моторна. Вона багато літає, багато всього дізнається. Ось подивіться на це фото, так вона виглядає. Красива?

    Відповідь дітей:

    -Так, - кажуть діти.

    вихователь:

    -А хвіст - то який довгий! Про Сороку - ворону кажуть «Сорока прилетіла, новини на хвості принесла» (додаток - 1).

    -А тепер хлопці, давайте уявимо, як ми з вами підемо в гості до Сороке- вороні: Проводиться динамічна гра «Прогулянка», (додаток - 2).

    -А як же ми її будемо хвалити? (разом з дітьми проговорюється потешка «Сорока- ворона» - додаток - 3)

    Давайте підемо в гості до Сороки - вороні подивимося, що принесла на хвості. Наша доріжка буде чарівна, адже птах ця живе в казці (діти йдуть по нетрадиційного спортивного обладнання - «чарівної доріжці» під веселу народну музику). Вони підходять до російській хаті, де живе Сорока - ворона.

    (Виконує роль інший вихователь).

    вихователь:

    -Тук- тук (стукає! Тут живе Сорока - ворона? »

    Сорока - ворона зустрічає низьким поклоном гостей. На ній сарафан в російській стилі, на голові хустку з дзьобом (складений навпіл трикутник). На плечі накинутий розписного хустку з китицями, який візуально вимальовує крила, коли Сорока розводить в сторону руки.

    сорока:

    -Вхід, гості дорогі, располагайтесь, а я трохи подбайте. Адже гостей почастувати потрібно. Птах метушиться біля печі, а вихователь знайомить дітей з її будинком.

    вихователь:

    -Хлопці, подобається вам у Сороки? Зараз житло будинок. А раніше, за старих часів, називали хата. А ось, подивіться, стоїть стіл. Вони були дерев'яні дубові. Це лава. А раніше її називали лавкою. Повторимо це слово - лавка. Як затишно, спокійно в хаті Сороки - ворони. Тут варто прядка. Люди пряли на ній пряжу, а потім в'язали шкарпетки, рукавиці. А це що за диво коштує, де клопочеться Сорока - ворона?

    Відповідь дітей: грубка.

    вихователь:

    -Вірно. А для чого вона потрібна

    Відповідь дітей:

    Піч дає тепло. На ній готують їжу, печуть пиріжки.

    вихователь:

    -Так, - каже вихователь, - але не тільки пиріжки пекли в печі, а й кашу, і щі варили.

    Сорока ворона виймає з печі піднос з бубликами і калачами. Подає вихователю, примовляючи - «Ось угощайтесь, гості дорогі, бараночка. Вони гаряченькі, щойно з печі. Педагог приймає піднос, читає разом з Сорокою - вороною потешку:

    «Ай, Качи - Качи - Качи!

    Ось бублика, калачі!

    З пилу, з жару з печі,

    Всі рум'яні гарячі.

    Вже дуже гарячі. Ми поставимо їх остудити, потім почастувати.

    вихователь:

    А зараз, будь ласка, розкажи нам, Сорока - ворона, де ти була, що бачила? Хлопці, попросимо Сороку - ворону все разом ».

    Сорока - ворона! Де була?

    Сорока ворона:

    - Далеко!

    По полю літала, зерна збирала,

    Грубку топила, кашу варила,

    Дітей скликала, кашею пригощала »...

    Потешка переривається. Сорока з печі дістає чавунець з кашею, запрошує всіх за стіл: «Прошу за стіл, гості дорогі!»

    Вихователь допомагає дітям сісти за стіл і знову повторює: «Сорока- - ворона! Де була? »Сорока - ворона підхоплює:

    "Де була? Де була? Далеко!

    По полю літала, зерна збирала,

    Грубку топила, кашу варила,

    Дітей скликала, кашею пригощала! »

    Сорока - ворона продовжує, роздаючи частування. Вона разом зі словами розкладає понарошку кашу в заздалегідь приготовлену посуд. Діти понарошку їдять кашу.

    Цим дала в чашечці, цим - в плошечку,

    Цим - в поварёжечке, цим на ложечці.

    А цього весь масленічек!

    вихователь:

    -Хлопці, смачна чи каша?

    -Нам сподобалася твоя каша, Сорока - ворона. Діти, подякуємо господиню. Що ти ще хочеш? Потанцювати для хлопців? Ну, добре, давай з тобою потанцюємо. Діти танцюють разом з Сорокою під мелодію російської народної пісні «Світить місяць». Сорока - ворона здивовано: «І танцювати дітки вміють, і потішки знають. А нам пора додому. До побачення, Сорока- ворона!.

    Сорока ворона:

    Приходьте ще, гості дорогі! Чекати вас буду. Візьміть гостинці - мої бараночки з пилу, з жару з печі, вони вже охололи. Будете чай пити з моїми гостинцями.

    Вихователь: Давайте хлопці попрощаємося з гостинною господинею, Дякую, дорога, сорока - ворона! Ми ще обов'язково прийдемо до тебе в гості! Дякую за гостинці! (Бере блюдо з печеними виробами). А тепер підемо хлопці в групу, пригощатися смачними бубликами. Під музику діти виходять з "будиночка Сороки - Ворони".

    ДОДАТОК 1

    сорока

    ДОДАТОК 2

    Динамічна гра «Прогулянка»

    вихователь:

    - Діти, давайте прогуляємося по осінньому лісі.

    Під слова: «шур, шур.» Діти труть долоні одна об одну.

    - Так ми йдемо по осіннім листям.

    - А тепер прогуляємося по калюжах.

    Під слова: «шльоп, шльоп» - плескають долонями про коліна.

    - Асейчас наша доріжка з каменю.

    Під слова: «топ, топ» - тупають ногами по підлозі.

    Додаток - 3

    Сорока - ворона! Де була? - Далеко!

    По полю літала, зерна збирала,

    Грубку топила, кашу варила,

    Дітей скликала, кашею пригощала »...

    Цим дала в чашечці, цим - в плошечку,

    Цим - в поварёжечке, цим на ложечці.

    А цього весь масленічек!



    Скачати 10.02 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД з розвитку мовлення в 2-ій молодшій групі «Гра-драматизація за потешке« Сорока - ворона »

    Скачати 10.02 Kb.