Конспект НСД з розвитку мовлення Тема: «Веселі завдання від Винтика и Шпунтика» (квест-гра)




Скачати 10.61 Kb.
Дата конвертації17.02.2020
Розмір10.61 Kb.
ТипТемочка

Ірина Іванова
Конспект НСД з розвитку мовлення «Веселі завдання від Винтика и Шпунтика» (квест-гра)

МБДОУ «Троїцький дитячий садок № 1« Джерельце »

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з розвитку мовлення

Тема: «Веселі завдання від Винтика и Шпунтика» (квест-гра)

підготовча група

виконала:

Вихователь першої кваліфікаційної категорії

Іванова Ірина Володимирівна

с. Троїцьке, 2019

Освітня область: «Мовний розвиток»

Тема: «Веселі завдання від Винтика и Шпунтика»

Вікова група: підготовча до школи

Мета: Розвиток лексико-граматичної будови мовлення по темі «Транспорт.

Види транспорту".

завдання:

1. Освітні:

• розширити знання дітей про транспорт, уточнити поняття про різні види транспорту: «наземний», «водний», «повітряний», «залізничний», а також назвах деяких професій в даній сфері;

• збагачувати і активізувати словниковий запас дітей по темі «Транспорт. Види транспорту"

• удосконалювати граматичний лад мови дітей;

• закріплювати вміння узгоджувати числівники з іменниками;

• узгодження іменників у родовому відмінку од. числа;

• закріплювати вміння утворювати відносні прикметники від іменників;

• закріплювати вміння утворювати множини іменників в називному і родовому відмінках;

• розвивати зв'язну мова через гру ТРИЗ

• Вчити правильно, будувати речення з причинно-наслідковим зв'язком.

2. Розвиваючі:

• розвивати мовну діяльність дітей;

• розвивати фонематичні сприйняття;

• розвивати психічні процеси: увага, зорове сприйняття, слухове сприйняття.

• розвиток логічного мислення.

3. Виховні:

• виховувати культуру спілкування, вміння вислуховувати відповіді товаришів;

• виховувати самостійність;

• виховувати навички співпраці, взаємодії;

Активізація словника: водний, повітряний, залізничний, наземний, металева, скляні, пластмасовий, шкіряні, залізна, їхати, летіти, плисти, управляти.

Попередня робота: Розгляд картинок про транспорт, повторення видів транспорту, професій, пов'язаних з транспортом; складання описового оповідання про різні види транспорту.

Обладнання: Презентація до заняття, лист з «Квіткового міста», п'ять різнокольорових конвертів із завданнями, предметні картинки із зображенням різних видів транспорту (наземний: автобус, поліцейська машина, велосипед, мотоцикл; залізничний: поїзд, трамвай, електричка; повітряний: літак, вертоліт, ракета, повітряна куля; водний: корабель, човен, підводний човен, водний мотоцикл); картки із зображенням дороги, моря, неба, залізничних колій, геометричні фігури для збору ракети, м'яч, запис музичної гри «Дивіться в небі літак ...», розмальовки «Транспорт».

хід заняття

організаційний момент

Діти заходять в групу і встають в коло

- Хлопці, я рада бачити вас усіх здоровими, веселими! Мені дуже хочеться, щоб такий настрій у вас зберігалося до самого вечора! А для цього ми повинні частіше посміхатися, допомагати один одному і звичайно ж побажати один одному гарного дня!

Здрастуй, сонечко - дружок, (руки вгору, «ліхтарики»)

Здрастуй, носик - п'ятачок (вказівним пальцем показуємо носик)

Привіт, губки (показуємо губки)

Привіт, зубки (показуємо зубки)

Губками «почмокал» ( «чмокати»)

Зубками «поклацати» ( «клацаємо»)

Ручки вгору підняли (піднімаємо ручки вгору)

І ними помахали (махаємо долоньками)

А тепер всі разом -

"Добридень!" - сказали (хором вітаємося)

Хлопці, подивіться:

Гості до нас прийшли сьогодні.

До них зараз ми повернемо

І все разом посміхнемося

І скажімо «Здрастуйте»

Діти сідають на стільчики.

Основна частина:

Сюрпризний момент:

- Хлопці я сьогодні по дорозі в дитячий сад зустріла листоноші, він передав мені лист, адресований нашій групі. Мені захотілося прочитати його разом з вами.

Хочете я його прочитаю?

Читаю: «Здрастуйте дорогі хлопці! Пишуть вам Винтик і Шпунтик з «Квіткового міста». Ми чули, що ви вже великі діти, багато знаєте і скоро збираєтеся в школу. Ми вирішили перевірити ваші знання і підготували для вас завдання. За кожне виконане завдання ви будете отримувати важливі деталі, а коли ви зберете всі деталі, то дізнаєтеся, що ми зараз будуємо ... А ще ми вам підготували сюрприз. Бажаємо успіхів!"

Ну що хлопці, хочете виконати завдання Винтика и Шпунтика? І дізнатися, що ж вони там будують? (Відповіді дітей).

1. Отже, перше завдання. (відкриваю конверт № 1)

Ви хлопці не ловіть гав,

Всі загадки відгадайте.

Після кожної правильної відповіді на слайді з'являється картинка

Що за диво - довгий будинок!

Пасажирів багато в ньому.

Носить взуття з гуми

І харчується бензином?

Діти: Автобус

Сміливо в небі пропливає,

Обганяючи птахів політ,

Людина ним керує.

Що таке?

Діти: Літак

Дим пускає над водою

Будиночок з білою трубою.

Він пихкає майже, як чайник,

Капітан на ньому начальник.

Діти: Пароплав.

Братики в гості спорядилися,

Один за одного вчепилися,

І помчали в путь далекий

Лише залишили димок.

Діти: Поїзд.

На бабку схожий злегка,

Злітає вгору під хмари

Він без розбігу. У ньому пілот.

Звісно, ​​це.

Діти: Вертоліт.

Молодці хлопці, ви впоралися з першим завдання і отримуєте першу деталь.

Хлопці, а як можна назвати одним словом все відгадки до загадок? (Відповіді)

-Правильно: транспорт. Можливо це підказка до того, що будують наші друзі з «Квіткового міста»

Тепер нам пора виконати наступне завдання (відкриваю конверт № 2).

2. Хлопці, Винтик і його брат Шпунтик пропонують нам пограти в ігри.

Проходьте на килим і вставайте в коло. Перша гра «Один-багато». Тут написані слова. Нам з вами потрібно правильно відповісти на питання. Я вам буду кидати м'яч, а ви будите відповідати. Наприклад, я говорю - літак, а ви відповідаєте: один літак, багато - літаків. (Пароплав, паровоз, човен, вертоліт, автобус, велосипед, корабель).

Гра "Що з чого"

вихователь:

Колесо з гуми (яке) Гумове.

Кабіна з заліза (яка) Залізна.

Кермо з пластмаси (який) Пластмасовий.

Дверцята з металу (яка) Металева.

Вікна зі скла (які) Скляні.

Сидіння зі шкіри вони (які) Шкіряні.

Вихователь: Добре. Ось ми з вами виконали і друге завдання.

Діти проходять на стільчики.

3. Завдання. Гра «Плутанина».

Вихователь: Діти, подивіться на дошку, який тут безлад! Все переплутано! (На дошці картки із зображенням дороги, моря, неба, залізничних колій). Що ж будемо робити?

Діти: потрібно навести порядок.

Вихователь: Давайте визначимо кожному транспорту своє місце пересування. Згадаймо, які види транспорту ви знаєте?

Діти: Наземний, водний, повітряний, залізничний. (Діти по одному працюють біля дошки, розставляють картки в залежності від того, де цей транспорт рухається).

Діти: машина, автобус, вантажівка і т. Д. Їде по дорозі - це наземний транспорт.

Молодці, хлопці! Подивіться, який порядок ви навели! Все на своєму місці! І ми отримуємо ще одну деталь.

А тепер трохи відпочинемо і полетаем на літаку.

Физминутку. Дивіться в небі літак (музична гра)

Відпочили? Пора нам виконати таке завдання. (Відкриваю конверт)

4. Гра «Склади пропозицію».

Вихователь: Хлопці, в цьому конверті є набір слів. Але слова стоять не в правильному порядку. Потрібно слова поставити на свої місця так, щоб у нас вийшло правильна пропозиція. Чи готові впоратися з цим завданням?

Автомобіль, за, їхати, дорога.

Човен, річка, по, дерев'яна, плисти.

Магазин, близько, велосипед, зупинитися.

Пасажири, електричка, з, виходити.

В, літак, небо, летіти, високо.

Під'їхати, зупинка, до, трамвай.

Виїхати, з-під, міст автобус.

Молодці хлопці, які ви уважні. І у нас з вами залишився ще один конверт із завданням. (Відкриваю конверт)

5. Гра "Що без чого?"

Вихователь: Подивіться уважно, Винтик і Шпунтик підготували для нас предмети, але у кожного предмета не вистачає деталі. Потрібно визначити чого не вистачає. Подивіться на картинку, і послухайте як потрібно відповідати. Я кажу: «Човен без весла».

На слайді по черзі з'являються картинки

Відповіді дітей.

Діти: Літак без крила.

Діти: Вантажівка без кабіни.

Діти: Машина без колеса.

Діти: Вертоліт без гвинта.

Діти: Вантажівка без кузова.

Діти. Корабель без вітрила.

Вихователь. Молодці! Ось ми з вами правилися з останнім завданням. І отримуємо деталь!

Заключний момент:

Всі деталі прикріплюємо магнітами до фланелеграфу. Отже, діти, ми зібрали всі деталі. На що схожі ці деталі? (геометричні фігури)

Як же дізнатися, що будують Винтик і Шпунтик? (відповіді дітей)

Ну що ж, спробуємо викласти з геометричних фігур предмет (діти пробують зібрати ракету).

Що у нас вийшло? (Діти - ракета).

Вихователь: Правильно, це ракета. Ось ми і дізналися, що Винтик і Шпунтик будують ракету. Хлопці, а до якого виду транспорту можна віднести ракету? (Відповіді дітей).

Рефлексія. Хлопці, вам сподобалося наше заняття? Про що було наше заняття? Які види транспорту ви знаєте?

Яке завдання на ваш погляд було найскладнішим? Що вам запам'яталося найбільше?

Хлопці, ми виконали всі завдання, дізналися, що будують Винтик і Шпунтик. А ще хлопці вони вам передали ось такий сюрприз (розмальовки «Транспорт») Ви всі молодці. Велике вам спасибі за активну участь



Скачати 10.61 Kb.

Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Конспект НСД з розвитку мовлення Тема: «Веселі завдання від Винтика и Шпунтика» (квест-гра)

Скачати 10.61 Kb.