Конспект НСД з малювання «Мій улюблений казковий герой» в старшій групі




Дата конвертації08.03.2020
Розмір6.77 Kb.
ТипТемочка

Ольга Османова
Конспект НСД з малювання «Мій улюблений казковий герой» в старшій групі

Конспект НОД по рисованию «Мой любимый сказочный герой» в старшей группе

Мета: Формувати і розширювати уявлення дітей про світ казок за допомогою засобів образотворчої діяльності. Вчити дітей передавати в малюнку епізоди з улюбленої казки. Розвивати уяву, творчість, дрібну моторику рук. Виховувати акуратність в роботі, вміння допомогти одноліткам.

Матеріал: Картинки з казок, аркуші паперу, простий олівець, кольорові олівці, стёрка, клейонки.

Попередня робота: Читання казок, перегляд мультфільмів, розглядання картинок до казок.

хід заняття

Діти стають півколом. Привітання:

Зібралися сьогодні знову.

Все для обіймання готові.

Будемо весело грати,

І один одному допомагати.

Вихователь: - Хлопці, ви любите казки? А які казки ви знаєте? (Федорина горі, Колобок, Три ведмеді, Маша і ведмідь, Айболить, Заюшкина хатинка, Крокодил Гена і Чебурашка)

Воспітатель-

Казка в гості до нас стукає

Казці скажімо «Заходь»

У казці може все трапиться,

Що ж буде попереду?

Казка по світу йде

Всіх нас за руку веде

Сказка- розумниця і прелесть-

З нами поряд живе.

Воспітатель- Давайте пограємо, перевіримо чи добре ви пам'ятаєте героїв казок?

Гра називається: «Ти мені - я тобі» Я буду кидати вам м'яч і називати тварина - героя, а ви будете відповідати в якій казці зустрічається цей герой. Наприклад: корова - казка «Крихітка - Хаврошечка.»

Коза- ...; Ведмідь. ; Вовк ...; і т.д.

Воспітатель- Молодці, добре знаєте казки. Пропоную вам проговорити чистоговорку про казкових героїв.

Он він - він - у мене дзвонить телефон

Ир - ир - ир - любить воду Мойдодир

Іл - мул - мул - крокодил сонце в небі проковтнув

Іт - ит - ит - Добрий лікар Айболить.

Воспітатель- Хлопці скажіть, а які бувають казкові герої за характером?

(позитивні і негативні)

Які герої найчастіше негативні в казці? А які позитивні?

Відповіді дітей.

Воспітатель- А, де живуть казки, і казкові герої? (У книзі)

Я сьогодні виявила нову книгу у себе на столі, не відкриваючи її, побачивши її привабливий зовнішній вигляд, вирішила, що прочитаю її вам.

Хочете я її вам прочитаю?

Давайте відкриємо ... ой дивіться, а книга порожня. Де листи? Де картинки, так тут записка.

У записці написано:

Пише вам Фея:.- Здрастуйте, шановні діти !.

У добрій казці я живу,

Веселою феєю там служу,

Казки дітворі я заводжу,

Книгу з картинками вам приношу.

Чарівник злий про це дізнався,

Книгу чарівну собі він забрав,

Фарби веселі з книги тієї стер

Ах, виявився чарівник хитрий.

Ось і залишилися порожніми сторінки.

Воспітатель- Хлопці, що ж нам робити? Сторінки все порожні картинок немає, героїв казкових теж немає. (Намалювати)

Ви пропонуєте намалювати? Добре давайте малювати, а кого малювати будемо? (відповіді дітей.)

Але перш ніж почнемо малювати, давайте розімніть свої пальчики.

.

Пальчикова гімнастика «Кошенята»

У кішечки нашої є десять кошенят

Зараз всі кошенята по парам стоять

Два товстих, два спритних,

Два довгих, два хитрих,

Два маленьких самих

І найкрасивіших.

Воспітатель- Давайте тепер з вами згадаємо, яких героїв ви будете малювати, кожен намалює того, хто йому більше подобається, звичайно, ж у нас буде на аркуші не тільки один герой, а й ситуація, казка в якій він знаходиться, ми намалюємо цілу ілюстрацію , згодні діти (та) На фланелеграфе розвішені картинки з уривками з казок. Звертайте на них увагу.

Роботи дітей-індивідуальний підхід.

Физкультминутка «Казка дасть нам відпочити»

(Діти повторюють описувані руху.)

Казка дасть нам відпочити.

Відпочинемо - і знову в дорогу!

Нам радить Мальвіна:

- Чи стане талія осикою,

Якщо будемо нахилятися

Вліво - вправо десять разів.

Ось Дюймовочки слова:

- Щоб була спина пряма,

Піднімайтеся на шкарпетки,

Немов тягнетеся до квіточок.

Раз два три чотири п'ять,

Повторіть-ка знову:

Раз два три чотири п'ять.

Червоної Шапочки рада:

- Якщо будеш стрибати, бігати,

Проживеш ти багато років.

Раз два три чотири п'ять.

Повторіть-ка знову:

Раз два три чотири п'ять.

Дала нам казка відпочити!

Відпочили?

Знову в путь!

Рефлексія. Виставка робіт Вихователь Яких красивих, яскравих казкових персонажів ви намалювали! Ото зрадіє Фея. Спасибо ребята за ваші малюнки!