• Хід заняття.
  • Прикріплені файли
  • Конспект НСД з конструювання в підготовчій групі. Освітня галузь - «Пізнавальний розвиток».




    Дата конвертації24.12.2019
    Розмір5.77 Kb.
    ТипТемочка

    Еліна Савіних
    Конспект НСД з конструювання в підготовчій групі. Освітня галузь «Пізнавальний розвиток»

    Тема: "Відновлення стародавнього міста".

    Мета: розвивати у дітей пізнавальний інтерес до навколишнього світу через конструктивну діяльність.

    Програмне зміст:

    Виховувати самостійність, цілеспрямованість у вирішенні практичних і інтелектуальних завдань, бажання працювати в колективі відповідно до загального задуму.

    Розвивати фантазію, творчість, комбинаторное і конструктивне мислення, уяву, увагу, зорову пам'ять, просторові уявлення.

    Продовжувати вчити дітей складати схему побудови (вид спереду) за допомогою трафарету.

    Закріплювати вміння відбирати потрібні для будівель деталі, орієнтуючись на фотографії, споруджувати будівлі, об'єднані спільною темою. Формувати навички правильного користування трафаретом для зображення схеми.

    Устаткування.

    - набір будівельних деталей по числу дітей

    - фотографії будівель

    - папір, трафарети, прості олівці

    - площа для побудови міста, обгороджена «фортечною стіною»

    - фурнітура для прикраси міста (рослини, конячки, чоловічки)

    - відеопрезентація на тему «Давні поселення»

    - офтальмологічна Физминутку

    - аудіозапис музики

    Хід заняття.

    Діти, нещодавно ми з вами почали читати і розглядати книгу про стародавніх містах Сьогодні я пропоную вам невелику відеопрезентацію про древніх містах і фортецях (діти дивляться презентацію). Якщо порівняти наш сучасний Ставрополь і древнє місто, на зразок цього (звертаю увагу на слайд). Чим вони відрізняються? (Стародавні міста були набагато менше, будівлі були інші за розміром і формою, не було чітких вулиць, не було транспорту і т. Д.). Чому вони були невеликого розміру? (Все будівництво велося вручну, не було техніки. Не було можливості подорожувати, переймати досвід в інших країнах. Велике місто важко захистити від загарбників). Як і чим був захищений стародавнє місто? (Кріпаками стінами, ровом, земляним валом).

    Давайте розглянемо кріпосні стіни на нашому макеті (вноситься макет). Стіни були масивні, міцні. Як ви думаєте, навіщо в стіні побудовані вежі? (В баштах, на їх відкритих майданчиках чергували дозорні, які охороняли місто). Вежі в містах були різні - дозорні, сторожові, закриті, відкриті. Відкриті вежі будувалися для метальних машин.

    Що зазвичай будували в центрі міста? (Храм, каплицю, церква, замок). А які споруди розташовувалися навколо храму? (Житлові будинки, арки, вежі, дзвіниці, мости через річку, оглядові майданчики і т. Д.). Як можна потрапити в місто, якщо воно оточене фортечною стіною? (Через ворота, які ретельно охоронялися і закривалися). Тут ворота зруйновані.

    Я хочу повернутися до нашої цікавою книзі. Дочитавши її до кінця я дізналася, що археологи недавно знайшли зруйнований древній місто. У ньому нічого не залишилося, крім кріпосних стін, ось як у нас. Після довгої роботи археологи, архітектори, будівельники повернули колишній вигляд будівель. Ось фотографії цих будівель (звертаю увагу на дошку, де розташовані фотографії). Чи не стати нам зараз архітекторами і будівельниками, щоб відновити стародавнє місто! Якими якостями повинні володіти люди цих професій? (Уважним, спостережливим, повинен бачити прекрасне, повинен розуміти красу і доносити її іншим, повинен володіти фантазією і уявою, щоб щось придумати). Я згодна з вами. Для того, щоб виконати важку і захоплюючу роботу по відновленню міста, я пропоную вам гімнастику для очей, щоб ваші очі були уважними і пильними. (Проводиться гімнастика для очей на великому екрані).

    Приступаємо до першого етапу нашої роботи. Виберіть будь-яку фотографію, розгляньте її уважно. Пошукайте в коробках деталі конструктора, потрібні для відтворення споруди. Займайте вільне місце, приступайте до будівництва (діти будують споруду по фотографії). Будівлі вийшли дуже красиві!

    Але будь-яка будівля не вічне, воно коли-небудь зруйнується. А якщо є докладне креслення будівлі, то його легко буде відновити.

    Тому переходимо до другого етапу нашої роботи - складання схеми споруди за допомогою трафарету. Ваші креслення ми передамо в архів, нехай вони зберігаються там і в паперовому та в електронному варіанті. (Діти самостійно креслять вид спереду, вихователь здійснює індивідуальну роботу).

    Коли велика частина дітей закінчить складання схем:

    - Переходимо до завершального етапу - будівництво міста. Покладіть деталі в коробку і по пам'яті або за схемою побудуйте свою будівлю на макеті. Не забудьте дати назву своїй споруді.

    -Місто готовий! Микита, як називається твоя споруда? Для чого вона потрібна? (Питаю всіх дітей) Як же наше місто назвемо? (Діти пропонують варіанти, вибираємо назву міста).

    Молодці, маленькі архітектори і будівельники! Стародавнє місто (назва) відновлений! Давайте біля нього сфотографуємося! А фотографії та розповідь про наше місто ми відішлемо в книгу літописі старих міст.

    Прикріплені файли:

    1-drevnie-poselenija_se2rn.pptx | 6010,8 КБ | Завантажено: 9



    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД з конструювання в підготовчій групі. Освітня галузь - «Пізнавальний розвиток».