• Хід заняття.
  • Конспект НСД з художньої творчості в старшій групі «Берізки на галявині»




    Дата конвертації11.05.2017
    Розмір4.31 Kb.
    ТипБереза. Заняття, ігри, сценарії, проекти на тем

    алена аверина
    Конспект НСД з художньої творчості в старшій групі «Берізки на галявині»

    МЕТА: продовжувати закріплювати вміння зображати дерево різними прийомами малювання пензлем.

    ЗАВДАННЯ:

    • Закріплювати вміння малювати кінцем кисті стовбур берези і гілки.

    • Вчити малювати листя і квіти способом примакивания.

    • Розвивати почуття радості, насолоди від сприйняття творів живопису.

    • Викликати бажання створювати радісну світлу роботу.

    • Виховувати любов до роботи.

    МАТЕРІАЛ: репродукції картин Н. Ромадіна «Весняний ліс», А. Грицая «Березовий гай»; ілюстрації із зображенням берез навесні, березового гаю, квітучих кульбаб на лузі; текст російських народних пісень (збірка «Російські народні пісні»; (М., 1972); аудіозапис російської Агафонникова); два листа картону з натягнутою тонированной тканиною розміром 30 х 55 см; гуаш, акварель, рамки для робіт.

    ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: виставка репродукцій картин Н. Ромадіна «Весняний ліс», А. Грицая «Березовий гай», ілюстрацій із зображенням берез навесні, квітучого лугу з кульбабами. На двох мольбертах поміщений картон з натягнутою тканиною. Ліворуч і праворуч від мольбертів знаходяться стовбури з матеріалами для малювання.

    В: «Прийшла весна. Яскраво світить сонечко. Тепло. На деревах розпустилися листочки, зеленіє трава, зацвіли перші весняні квіти: мати-й-мачуха, кульбаби. Художник Н. Ромадіна навесні в лісі побачив чудову картину і намалював її: берізки немов розбіглися по галявині. Яскраве сонечко висвітлює дерева, траву, квіти.

    В: Світлу, радісну або темну, сумну картину написав художник? (Світле, радісне.)

    В: Як ви здогадалися, що він побачив берізки в сонячний, весняний день? (На стовбурах дерев, на листочках, на траві світяться сонячні зайчики.)

    В: На що схожі довгі гілки берези? (На зелені кіски).

    В: Якого кольору на картині стовбури берізок, листя, трава? (Стовбури білі з чорними смужками, листя, трава світло-зелені, темно-зелені).

    В: Інший художник, А. Грицай, побачив у лісі багато-багато беріз з білими тонкими стовбурами і написав картину «Березовий гай». Ліс, в якому ростуть одні берези, називається березовим гаєм.

    Хід заняття.

    У народі люблять березонька, співають про неї пісні.

    Березонька кучерява,

    Кучерява моложава ...

    А та густо-густо на березі лістьyo;

    Ой-ли, ой-люлі на березі лістьyo! »

    Вихователь пропонує намалювати картини «Берізки навесні» всім разом і прикрасити ними групу.

    В: «Яким кольором будете малювати стовбур, гілочки берези? (Стовбур білий з чорними смужками, гілочки - коричневі.)

    В: Як пензликом можна намалювати тонкі гілочки-косички? (Кінцем кисті).

    В: А листочки, травичку, кульбаби? »(Примакивание).

    Вихователь нагадує, що ствол треба малювати всім ворсом пензля, нагорі у берези стовбур тонкий, як гілка, гілки звисають, як кіски, що спочатку потрібно малювати стовбур, гілки, потім листя, траву, кульбаби. Розділяє дітей на дві підгрупи. Кожна підгрупа підходить до свого мольберта, і малюють всі діти, поруч, кожен одне або два дерева. Після закінчення роботи з'єднують дві картини, щоб вийшла «березовий гай». Вихователь пропонує помилуватися роботою, зазначає рівні, білі стовбури беріз, довгі гілочки-косички, яскраву, зелене листя на деревах, під березами густу траву з кульбабами. Хвалить всіх за дружну роботу.

    Діти виконують російський народний хоровод «У полі берізка стояла».