Конспект НСД з дітьми з ОВЗ «Зоопарк»




Дата конвертації08.05.2018
Розмір4.58 Kb.
ТипТемочка

Сміренкова кетіньї Вахтангіевна
Конспект НСД з дітьми з ОВЗ «Зоопарк»

Конспект НСД з дітьми з ОВЗ.

Тема «ЗООПАРК»

Основна освітня область:

Пізнавальна (формування цілісної картини світу).

Інтегрована освітня область:

Мовленнєвий розвиток, комунікативний розвиток.

ВИДИ ИГРОВОЙ ДІЯЛЬНОСТІ:

ігрова, пізнавальна, комунікативна, рухова, сприйняття мови

ЦІЛІ:

Дати уявлення про тварин жарких країн

Знати назву тварин жарких країн

Розвивати фонематичний слух

розвивати мова

Розвивати уміння слухати

Збагачувати і активізувати словник по темі

Викликати емоційний відгук

Розвивати бажання до спільної ігрової та пізнавальної діяльності

Цільові ОРІЄНТИРИ:

Мають уявлення про тварин жарких країн, з цікавістю розглядають зображення та іграшки тварин, показують на прохання дорослого, відповідаючи на по-тання (тварин, їх частини тіла, звукоподражают, проявляють емоційну від-зивчівость, беруть участь в пізнавальній та ігрової діяльності.

Матеріали та обладнання:

1. Іграшки:

Лев

Мавпа

слон

тигр

(жираф).

2. Вольєр (паркан) для тварин ( «зоопарк»).

3. Зображення тварин жарких країн

А) У місці їх проживання (на природі або в зоопарку)

Б) Окремо кожне тварини.

ЗМІСТ ОРГАНІЗОВАНОЮ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ.

1. Організаційний момент.

Вихователь: Хлопці, давайте сьогодні вирушимо з вами в зоопарк, подивитися і по-знайомитися з тваринами з жарких країн.

2. Основна частина.

Ми крокуємо в зоопарк діти наші не всі ходять, і виходячи з їх фізичних

Побувати там кожен радий. можливостей «крокуємо» (імітуємо руками або сидячи

Папуги там, павичі. ногами)

Там жирафи і слони, Підводимо дітей до куточка зоопарку.

Мавпи, тигр, леви. Показуємо зображення тварин в зоопарку.

Показуємо жирафа, відзначаємо його характерні риси. наприклад:

Це жираф. У нього довга шия, довгі ноги і він плямистий.

Це мавпа. Вона дуже схожа на нас (всі показують НА СЕБЕ АБО ДЕ-тях І на мавпах, самі або за допомогою дорослого, або вихователь-педагог) мордочка-особа, руки - передні, а ноги - задні лапи. Вони спілкуються між собою звуками УА-АУ. Давайте, спробуємо і ми поговорити як мавпи. (пропонуємо порядок звуків А і В, УУ-АА, АА-УУ).

Це тигр. Він дикий, великий, пухнастий, смугастий кіт з довгим смугастим хво-стом. І як у будь-якої кішки у нього є лапи з кігтями. Тигр вміє ричати Р-Р-Р. Спробуємо з вами поговорити як тигри! Давайте покажемо які у нього кігті і за-ричім Р-Р-Р.

(І т. Д. Виходячи, з того, яких тварин ви вибирали для цієї освітньої діяль-ності.)

КОМЕНТАРІ ПІД ЧАС прочитано-НИЯ АБО ПІСЛЯ

А це - лев. Він цар звірів Показуючи картинку тварини,

У світі немає його сильніше. (іграшку) уточнюю частини тіла,

Він крокує дуже важливо, його відмінні риси.

Він красивий і відважний.

А ось добрий розумний слон

Посилає всім уклін кивніть йому у відповідь

Він киває головою Показую і уточнюю частини тіла слона

І знайомиться з тобою і його особливості відмінні.

3. Заключна частина

Ось і вечір наступає Якщо іграшки, то перераховуючи, показуємо

Зоопарк наш засинає і вкладаємо їх на бочок.

Папуги і павичі, і жирафи Якщо картинки, то перераховуючи, показуємо

І слони, мавпи, тигри, леви. і перевертаємо зображенням вниз.

Засипають до ранку

Нам вже і в сад пора!

Все - і жираф, і мавпа, тигр, слон, всі ці дикі тварини живуть в жарких стра-нах, де завжди літо. І ми сьогодні з ними тільки познайомилися, а в наступний раз ми з ними познайомимося ще ближче і докладніше розглянемо.

А зараз давайте скажемо «До побачення!», Помахаємо рукою і знову повернемося в сад.

Ну, ось хлопці, ми сьогодні з вами були в зоопарку, кого ж ви там побачили? (Поки-викликають зображення тварин жарких країн, називаємо тварина і просимо його показати, чи навпаки, а якщо відповідь викликає утруднення, задаємо навідні запитання або просимо допомогти один одному).