• Хід заняття
  • Конспект НСД «Весна»




    Дата конвертації14.08.2019
    Розмір9.03 Kb.
    ТипТемочка

    Ірина Коваленко
    Конспект НСД «Весна»

    Мета: повторення і закріплення весняних ознак і найпростіших природних закономірностей.

    завдання:

    Освітня. Узагальнення і закріплення характерних ознак весни, стан рослин, птахів, неживої природи. Виявити і закріпити знання про закони природи їх сезонності на прикладі зима - весна.

    Розвиваюча. Розвивати у вихованців логічне мислення, зорове і слухове сприйняття. Розвивати у дітей уміння бачити найпростіші причинно - наслідкові зв'язки і закономірності. А також розвивати творчі здібності вихованців.

    Виховна. Виховувати у дітей любов і інтерес до навколишнього світу.

    Попередня робота: проведення бесід про весну, а так само спостереження на прогулянці за змінами в природі з приходом весни, розгляд ілюстрацій про весну і бесіда по ним.

    Хід заняття:

    I. Організаційний момент.

    Діти разом з вихователем стоять біля входу в групу.

    II. Основна частина.

    До групи залітає повітряна куля (наповнений гелієм, а до ниточки прив'язаний конверт.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, що це таке? (конверт не підписаний). Дивний якийсь - то конверт, на ньому нічого не написано.

    Вихователь: Давайте відкриємо конверт і подивимося, що там. Тут лежать розрізана картинка і лист.

    Вихователь: Давайте ми зараз зберемо, і тоді ми дізнаємося від кого воно. (Діти збирають картинку, в результаті вийшло зображення красивої дівчини).

    Конспект НОД «Весна»

    Вихователь: Хлопці, хто це така? (Відповіді дітей - Весна)

    Вихователь: Все ясно, значить, лист нам прислала Весна. Тепер зможемо його з вами прочитати. (Читають лист).

    «Здрастуйте дорогі хлопці!

    Чарівниця Зима не хоче поступатися місцем мені, Весні. Сховала мене в лісі, зачарувала, засипала доріжку до мене снігами непрохідними, закрила сонечко хмарами сніговими. Допоможіть мені вибратися, але для цього необхідно виконати кілька завдань. Тоді оживе, прокинеться природа і настане Весна. Вся надія тільки на вас.

    За ранее спасибо ваша Весна.

    Вихователь: Ну, що хлопці, готові допомогти Весні?

    Діти: Так, готові.

    Вихователь: Ми вирушаємо з вами в подорож. Щоб допомогти Весні, нам належить потрапити в весняний ліс.

    - Вирушаємо! Але перш я прощу Вас закрити очі:

    Раз два три чотири п'ять!

    Всі, хто хоче погуляти,

    Озирніться, поверніться,

    У весняному царстві опинитеся!

    (В цей час звучать «Звуки зимового лісу». Хлопці разом з вихователем проходять в групу і виявляються в зачарованому лісі.)

    Вихователь: Хлопці, ми потрапили з вами на лісову галявинку.

    - Подивіться, сонечко не світить, ні капели, пташки не співають, сніг не розтанув, квіточки не розпустилися. Тут немає весни. Яке ще пору року в лісі?

    Діти: Зима.

    Вихователь: А хто повинен прийти після Зими?

    Діти: Весна.

    Вихователь: Як було написано в листі, потрібно виконати завдання, для того щоб зняти чари Весну.

    1. Завдання. Дидактична гра «Пори року».

    Вихователь: Зима сховала Весну серед інших пір року, давайте знайдемо її. Перерахуйте пори року, починаючи з зими. Покажіть картинки, на яких по - вашому зображені прикмети весни.

    (Діти виконують завдання).

    Вихователь: Найголовніша прикмета Весни - це сонечко. Без нього весна не починається.

    - Подивіться, хлопці, Зима сховала сонечко за снігові хмаринки. Не може воно направити свої гарячі промінчики на землю. Давайте допоможемо сонечку.

    2. Завдання. Ігрова вправа «Сонечко».

    1 пара дітей викладає сонечко з паличок і кружечка на картоні;

    2 пара дітей викладає сонечко з квасолі на пластилінової основі;

    3 пара дітей збирає сонечко з прищіпок;

    Вихователь: Молодці хлопці, які чудові сонечка у вас вийшли, які веселі і рівні промінчики! Та й сонечко ми розбудили.

    (В цей час дзвенить крапель, дзюрчать струмки.)

    Вихователь: Які чудові звуки! Хто мені скаже, що це за звуки?

    Діти: Капель, струмочок.

    Вихователь: Ось і почав танути сніг.

    Проростає крізь сніжок

    До сонячним променям квітка

    Маленький і сніжний

    Синенький ....

    Діти: Пролісок.

    Вихователь: Правильно хлопці, пролісок.

    - Хлопці, ми повинні допомогти іншим з'явитися на світло, за допомогою незвичайних фарб.

    (Діти разом з вихователем розфарбовують проліски. У цей час звучить музика П. І. Чайковського «Пролісок»)

    Вихователь: Хлопці, подивіться, які вийшли проліски. А давайте згадаємо вірш про пролісок, яке ми з вами нещодавно вчили. Мені здається, що зима злякалася і пішла.

    - Весна приносить із собою не тільки квіти, а й птахів, комах. Послухайте, як щебечуть на сонечку птиці.

    (Звучить музика «Голоси птахів»).

    -Хлопці, давайте з вами трохи пограємо. Я перетворюю вас всіх в метеликів. Від теплого сонечка метелики прокинулися і радіють всі весни

    3. Завдання. Гра «Метелик»

    Вранці метелик прокинулася,

    Усміхнулася, потягнулася.

    Раз росою вона вмилася,

    Два вишукано покружилась,

    Три - присіла,

    На чотири - полетіла.

    Вихователь: Молодці, хлопці! Вам сподобалося грати.

    (Вихователь вносить різнокольоровий квітка, на якому приклеєні загадки про весну.)

    Вихователь: Хлопці, подивіться на яку квітку села наша метелик! Мені здається ця квітка незвичайний. Подивіться скільки тут багато загадок. А ви любите відгадувати загадки? (Діти-ДА).

    Вихователь: Хлопці, ми з вами зробили вже багато, щоб Весна змогла прийти до нас, залишилося виконати найостанніше завдання. Нам необхідно перерахувати прикмети Весни. Для цього ми повинні відгадати загадки.

    4. Завдання «Загадкова квітка».

    1. Добрий гарне

    На людей дивиться,

    А людям на себе

    Дивитися не велить. (Сонце) - це 1 ознака весни.

    2. Біжу я, як по драбинці,

    За камінцях брязкаючи

    Здалеку по пісеньці

    Дізнаєтеся мене. (Струмочок) - це 2 ознака весни.

    3. На гілках щільні грудочки

    В низ дрімають клейкі листочки. (Нирки) - це 3 ознака весни.

    4. З під снігу розквітає

    Раніше всіх весну зустрічає.

    Хто це такий? (Пролісок) - це 4 ознака весни.

    5. Гості прилітають навесні

    А відлітають восени. (Перелітні птиці) - це 5 ознака весни.

    Вихователь: Хлопці, озирніться навколо наш зимовий пейзаж, став зовсім весняним. І ми своїми знаннями і вміннями чар весну, і вона прийшла до нас в гості.

    цей момент звучить музика «Звуки весняного лісу»)

    Вихователь: Наша подорож підійшла до кінця. Нам пора повернутися в нашу групу. Закриваємо всі очі:

    Раз два три чотири п'ять!

    Всі, хто погуляв,

    Озирніться, поверніться

    У групі разом опинитеся!

    III. Підсумок.

    Вихователь: Хлопці, хто мені скаже, де ми були? Що ми робили?

    (Відповіді дітей)

    Всі були молодці! (Вихованці отримують по повітряній кульці).