• Хід заняття
  • Конспект НСД в старшій групі по нетрадиційної техніці малювання воскові крейди + акварель «Веселий сніговик».




    Дата конвертації11.07.2018
    Розмір7.82 Kb.
    ТипТемочка

    Наталія Солопенкова
    Конспект НСД в старшій групі по нетрадиційної техніці малювання (воскові крейди і акварель) «Веселий сніговик»

    [B] КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ПО НЕТРАДИЦІЙНОЇ техніку малювання

    "Воскові крейди І АКВАРЕЛЬ", СТАРШАЯ ГРУПА.

    Лексична тема: «Зима. Зимові забави"

    Тема заняття: «Веселий сніговик"

    Конспект НОД в старшей группе по нетрадиционной технике рисования (восковые мелки и акварель) «Веселый снеговик»

    Це правда! Ну, чого ж тут приховувати?

    Діти люблять, дуже люблять малювати!

    На папері, на асфальті, на стіні

    І в трамваї на вікні.

    Е. Успенський

    Мета заняття: з допомогою нетрадиційної техніки малювання "воскові крейди + акварель" - збагачувати і розширювати художній досвід дітей в роботі з аквареллю, малювання восковими крейдою. Систематизувати і закріплювати знання дітей про зиму і зимових іграх. Активізувати у мові дітей чітку вимову звуку "Ж".

    Завдання: 1. Навчальні: удосконалювати вміння і навички у вільному експериментуванні з матеріалами, необхідними для роботи в нетрадиційних образотворчих техніках. Активізувати словник дітей. Заохочувати емоційний прояви і висловлювання в аналізі малюнків. Викликати інтерес у дітей до створення творчих образів.

    2. Розвиваючі: розвивати естетичне сприйняття, почуття ритму і композиції, сприйняття кольорів, образне уявлення, мислення, уява. Розвивати дрібну моторику рук.

    3. Виховні: виховувати естетичне ставлення до природи, інтерес до образотворчої діяльності і мистецтва. Виховувати ввічливість.

    Методи: бесіда, показ, пояснення, особистий приклад, Сюрпризний момент.

    Устаткування: альбомний аркуш паперу на кожну дитину, акварельні фарби, воскові крейди на кожну дитину, дві ємності з водою на кожен стіл, товсті пензлики, мокрі тканинні серветки для рук на кожну дитину, ганчірочки для пензликів, підставка під пензлика.

    Словникова робота: прозоре повітря, морозний день, пухнаста сніжинка, білий сніг, великий, красивий сніговик, сніжна зима, крижана гірка, блідо-блакитний, біло-сірий.

    Хід заняття:

    Перед початком нашого заняття давайте хлопці привітаємося з пташками, деревами, небом, землею, і найголовніше без чого ніхто і ніде не може жити з нашим сонечком.

    (Діти стають в коло вітаються з сонечком. Вправа «Раз, два, три наше сонечко гори.»)

    - Дякуємо! Розсідаємося все на свої місця!

    - Скажіть будь ласка яке сьогодні число і місяць?

    (відповіді дітей)

    - Яка зараз пора року?

    (відповіді дітей)

    - А за якими ознаками ви це визначили?

    (відповіді дітей)

    - Назвіть п'ять основних ознак зими?

    (відповіді дітей)

    -Хлопці ви назвали один з ознак «на вулиці йде сніг». А скажіть мені будь ласка сніг який?

    (відповіді дітей)

    -Правильно: сніг пухнастий, білий, холодний, легкий, красивий, а ось трохи пригріло сонечко, температура повітря піднялася і сніг підтанув, значить яким він став?

    (Відповіді дітей: липким)

    -А що з липкого снігу ми можемо побудувати?

    (відповіді дітей: сніговика, гірку, фортеця, будинок)

    -Ви сказали сніговика, а який він опишіть мені його?

    (Відповіді дітей)

    -Давайте побудуємо нашого сніговика з допомогою пальчиків.

    Проводимо пальчиковую гімнастику «Сніговик»: раз кулак, два кулак, зверху пальчик піднімаємо, сніговика ми отримуємо. »2 рази з прискоренням темпу.

    -А щоб нашому снеговику не було нудно, поруч з ним посадимо ялинку.

    Проводимо пальчиковую гімнастику «Ялинка»: «Ялинка швидко виходить якщо пальчики зчіплюються, локоточкі підніми, пальчики ти розведи.»

    - Хлопці скажіть, а з яких геометричних фігур у нас складається сніговик?

    (Відповіді дітей)

    -Добре! А тепер хлопці давай закриємо очі, і уявімо, що ми знаходимося в зимовому лісі, навколо стоять зелені ялинки, падає пухнастий сніг, по небу пливуть хмари, а крізь них ледве пробивається промінчик сонця, а ось галявинка, а на ній стоїть веселий снеговічек. --- Представили. Відкривайте очі.

    - Ви хочете намалювати, що зараз представляли? І зелену ялинку, і пухнастий білий сніг, і веселого снеговичка і сонечко крізь хмари?

    (відповіді дітей)

    - Скажіть, а щоб бути готовими до довгого, цікавого дня, відчувати себе бадьорими і веселими, що ми робимо вранці? Чим займаємося? (зарядкою).

    - Правильно! Ось і для того, щоб нам почати малювати, потрібно приготувати наші пальчики до роботи. Давайте пограємо з ними.

    Физкультминутка "П'ять і п'ять".

    П'ять і п'ять пішли гуляти,

    Разом весело грати,

    повернулися,

    посміхнулися,

    У кулачок ось так згорнулися.

    Ось такі молодці! Руки перед собою, долоні широко розкриті. Потім пальці обох долонь згинаються і розгинаються.

    Обертання кистей рук.

    Складені до великого пальця пальці обох рук "розтягуються в усмішці", показуючи її.

    Пальці рук стиснуті несильно в кулачки.

    Стукають кулачок про кулачок.

    (Вправу повторити 2 рази)

    - Молодці! Тепер наші пальчики готові до малювання. Сьогодні я вам пропоную незвичайний спосіб малювання. Ми так з вами ще не малювали, хочете спробувати і навчитися? (відповіді дітей)

    -Він називається малювання «восковими крейдою + акварель». Спочатку ми з вами будемо малювати восковими крейдою все, що ви представляли в зимовому лісі: снеговичка, ялинку, сніжинки, хмари, сонечко, потім ми візьмемо з вами товсту кисть, і весь наш листок закрасимо блакитною фарбою. І після цього перед нами відкриється диво, а яке ми з вами подивимося. Ну що приступаємо до роботи?

    (діти приступають до малювання, вихователь спостерігає, допомагає, пояснює, показує).

    -Ось і з'явилося наше з вами диво! Наші ялинка, снеговічек, хмари, сонечко, снежінкі- не зафарбувати, а заграли новими фарбами!

    Заключна частина. Аналіз дитячих робіт. Діти обговорюють обрану техніку малювання, розташування своєї композиції, колірну гамму. Придумують назви своїм роботам. Всі діти добре впоралися з поставленими завданнями.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Конспект НСД в старшій групі по нетрадиційної техніці малювання воскові крейди + акварель «Веселий сніговик».