Конспект НСД в середній групі «Посадка гороху в куточку природи»




Дата конвертації20.03.2019
Розмір7.79 Kb.
ТипТемочка

Ольга Ніколіна
Конспект НСД «Посадка гороху в куточку природи» в середній групі

Конспект НСД в середній групі

Тема: «Посадка гороху в куточку природи»

Пріоритетна область розвитку: пізнавальний розвиток

Інтеграція освітніх областей: мовленнєвий розвиток, соціально - комунікативний розвиток, фізичний розвиток

Мета: Систематизувати знання дітей в процесі посадки рослин

Завдання: формувати уявлення дітей про бобових культурах (горосі, практичні вміння їх посіву, створення необхідних умов для їх росту (грунт, волога, світло, тепло); розвивати пізнавальну активність, допитливість; дрібну моторику рук; виховувати доброзичливість, взаємодопомога в процесі спільної діяльності , виховувати дослідницький інтерес до природи шляхом створення проблемних ситуацій і постановки дослідів, дбайливе ставлення до об'єктів живої природи.

Матеріал й устаткування: насіння гороху, лотки для насіння, леечки, стилізація городу на вікні в сільському стилі, фартухи, схема послідовності посадки насіння, обладнання для посадки, щоденник спостережень, мольберт, посилка, лист, камінчики.

хід заняття

Організаційний момент:

Запам'ятовує наша голова

Важливі вчинки, розумні слова

(Гладять себе по голові)

слухають уважно

(Підносять руки до вух)

дивимося обов'язково

(Показують очі)

Дорослих не перебиваємо

(Чи загрожують пальчиком)

Знань багато отримуємо

(Стискають і розтискають пальці рук)

Вихователь: Доброго дня мої юні друзі! Я рада нашій зустрічі. Сьогодні я хочу вам прочитати лист з села Простоквашино. Слухайте уважно.

«Шановні друзі! Пишуть вам друзі з Простоквашино! Скоро настане весна, у нас в городі буде багато роботи. Тому зараз ми вирощуємо розсаду. Дорогі хлопці, допоможіть нам, будь ласка, виростите у себе на городі бобові культури. Будемо вам дуже вдячні за допомогу!

З повагою дядько Федір! »

Вихователь: Хлопці, допоможете героям з Простоквашино?

Діти: Так, допоможемо

-Хлопці, а хіба зараз ми можемо виростити розсаду? Чому?

Яка зараз пора року?

Який місяць?

Що відбувається з природою взимку? (відповіді дітей)

Вихователь: Давайте допоможемо нашим друзям виростити горох в нашій групі

Для того щоб у нас все вийшло нам допоможе схема посадки рослин

Картинка із зображенням насіння гороху. Давайте розглянемо насіння гороху. Горох яким кольором? Форми?

А як ми будемо садити горох? (відповіді дітей)

Вихователь: У нас в куточку природи є чудовий город, там росте цибуля, петрушка, щавель. А як ви думаєте, що може вирости на городі? (Лук, огірки, помідори і т. Д.) Правильно, всі ці овочі можуть вирости на городі. Але герої з Простоквашино просили нас виростити саме бобові культури. А які бобові культури ви знаєте? (Горох, квасоля.)

Вихователь: На жаркому сонечку підсох

І рветься з стручків ... (горох).

Вихователь на мольберт виставляє картинку із зображенням гороху.

Вихователь: Горошина, потрапивши в землю, починає набухати і проростати. Потім на поверхні грунту з'являється маленький паросток. Щоб він ріс і розвивався, необхідно доглядати за ним. Хлопці, як ви думаєте, що необхідно рослині для росту? (Земля, тепло, світло і вода.) Значить, ми повинні рихлити ґрунт, поливати рослину і любити його. Після цього воно зацвіте, на ньому з'являться стручки, в яких дозріє багато горошин.

Вихователь звертає увагу дітей на те, що з Простоквашино надіслали посилку, дістає звідти насіння гороху, і картки дидактичної гри «Від зерна до плодів»

Вихователь: Хлопці, в посилці лежать картки гри «Від зерна до плодів»,

давайте їх розкладемо правильно, по порядку.

Вихователь. Герої Простоквашино надіслали нам горох для посіву, але мені здається там ще що то? Одні там горошини

Діти: з камінчиками

Вихователь: Але ж для того, щоб їх посадити, необхідно відокремити насіння від камінчиків.

Физминутку:

Діти в город йдуть (крок на місці)

А там овочі ростуть (руки вгору)

Діти спинки нахиляють (нахили)

І горох вони зривають (імітація зривання)

Дослідницька діяльність.

Вихователь разом з дітьми перебирає насіння, потім розглядають горох за формою, кольором і розміром. Роблять висновок про те, що горох зеленого кольору, круглої форми.

Вихователь: Хлопці, герої з Простоквашино надіслали нам інструкцію посадки насіння.

Як ви думаєте, що тут зображено? Стаканчик з землею, в який ми будемо садити горох і квасоля. Для того їх щоб нам необхідно зробити поглиблення в землі. А як ви думаєте, за допомогою чого його можна зробити?

Діти: Паличкою, пальцем і т. Д.

Вихователь: Молодці. Поглиблення ми з вами зробимо за допомогою пальчика. Це поглиблення називається лунка. Потім опускаємо горох в виконану лунку, за допомогою грабель присипаємо землею і поливаємо водою.

Молодці, хлопці! Ми познайомилися з послідовністю посадки насіння гороху. А тепер уявімо, що ми з вами перетворилися в горошинки ...

Практична діяльність дітей по посадці насіння.

Вихователь разом з дітьми промовляє правила безпеки при посадці. Потім діти займають місця відповідно до умовними позначеннями і приступають до посадки культур.

Вихователь: Хлопці, впоралися ми з роботою? Все у нас вийшло?

(Відповіді дітей.)

Мовна гра «Городній хоровод»

Во саду ли, в городі

Весело гуляли,

Во саду ли в огороде

Грядки ми скопали.

В грядку насіння садили,

В ямку опускали,

А потім водою теплою

Грядку поливали.

Ти рости швидше, горошок!

Грядку ми просапайте.

Литиметься літній дощик

На тебе, на поле.

Вихователь: А тепер нам потрібно передати повідомлення в Простоквашино.

Ми напишемо листа і відправимо його поштою.

"Дорогі друзі! Ваше прохання ми виконали. Коли зберемо урожай гороху, ми обов'язково відправимо посилку в Простоквашино. »

Заключна частина.

Рефлексія.

Вихователь: Молодці хлопці! Ми сьогодні з вами добре попрацювали. Що вам найбільше сподобалося на занятті? (Відповіді дітей.) Чим ми сьогодні займалися? Що садили? Що необхідно для росту рослин? А яке у вас сейчас настроение?

Діти: Гарне

Вихователь: Тоді візьміть з таці усміхнений горошок. Давайте поділимося один з одним нашим хорошим настроєм і подаруємо свої посмішки!