• Хід заняття
  • Конспект НСД в середній групі по експериментування «Подорож в чарівний місто»




    Дата конвертації03.07.2019
    Розмір9.71 Kb.
    ТипТемочка

    Євгенія Лощиніна
    Конспект НСД в середній групі по експериментування «Подорож в чарівний місто»

    Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад

    дитячий сад комбінованого виду другої категорії №5 «Зірочка»

    міського округу Лосіно-Петровський

    Конспект НСД по ФЦКМ

    з дослідно - експериментальної діяльністю в середній групі

    «Місто чарівництва»

    Підготувала вихователь:

    Лощиніна Е. І.

    2019 рік

    Мета: створення умов, що сприяють розвитку у дітей пізнавально-дослідницької діяльності, допитливості, прагнення до самостійного пізнання і роздумів через експериментування.

    завдання:

    освітні:

    • Закріпити вміння пояснювати «чарівні явища» з наукової точки зору (властивості паперу; застосування корисних предметів, що полегшують працю людини; властивості воскового олівця; властивості магніту).

    • Ознайомити з властивостями воскового олівця (не вбирає фарбу, проявляється на папері після фарбування її фарбою).

    • Вчити в проблемної ситуації знаходити правильне рішення через пізнавально-дослідницьку діяльність.

    Розвиваючі:

    • Розвивати розумові процеси: увага, мислення, пам'ять.

    виховні:

    • Виховувати бажання досягати мети в проблемній ситуації.

    • Виховувати бажання допомагати один одному у виконанні колективного завдання.

    • Виховувати вміння працювати в колективі, дружелюбність, взаємодопомога.

    Устаткування: набір паперових квітів, ємність з водою, тарілочки з манкою і горохом (за кількістю дітей, 2 миски, сито, фарби, пензлі, папір, воскової олівець, піднос з кольоровим піском, ключ, рукавичка, магніт, скриня.

    Хід заняття:

    Діти заходять в групу, встають біля телевізора.

    Вихователь: Хлопці! Подивіться, сьогодні у нас з вами гості. Давайте з ними привітаємось (діти вітаються з гостями).

    Вихователь: Сьогодні дивовижне ранок. До нас в групу надіслали відео лист. Давайте подивимося від кого воно.

    Лист: Доброго дня, мої маленькі друзі. Це я, чарівник Чудаков. За те, що ви цілий рік допомагали мені проводити досліди в моїй лабораторії, я хотів вас віддячити і відправив вам скриню з подарунком. Тільки ключ від цієї скрині я випадково втратив в чарівному місті. У мене сьогодні дуже багато справ, тому доведеться вам самим відправитися на пошуки ключа. Бажаю удачі!

    Конспект НОД в средней группе по экспериментированию «Путешествие в волшебный город»

    Вихователь: Хлопці, ви згодні вирушити в чарівний місто на пошуки ключа?

    Діти: Чи згодні.

    Вихователь: Щоб потрапити в чарівний місто, вам потрібно закрити очі.

    Закривайте всі очі,

    Тут почнуться чудеса.

    В чарівне місто потрапиш,

    Ключ обов'язково знайдеш!

    Вихователь: Ось і чарівне місто. Пошуки ключа ми почнемо з «Саду квітів» (підходять до столу, на якому стоїть ємність з водою). Квіти в цьому саду не в'януть круглий рік. Господиня тут фея квітів. Її найулюбленіше місце в цьому саду - чарівний ставок. Фея квітів подарувала вам по одному «чарівному» квітці (вихователь роздає дітям паперові квіти).

    Хлопці, а чи доводилося вам спостерігати, як розпускаються квіти? Давайте опустимо подарунки Феї в наш чарівний ставок і подивимося, що станеться з вашими квітами.

    Досвід «Квітка розцвів»

    Діти опускають у воду паперові квіти зі складеними пелюстками. У воді волокна паперу розбухають - квіти «розпускаються».

    Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, чому квіти розпустилися?

    Діти: Папір намокла, стала важкою, і пелюстки опустилися на воду (розпустилися).

    Вихователь: Тут ключа немає. Що ж, продовжимо подорож. (Підходять до іншого столу, на якому стоять миски з сумішшю манки і гороху).

    Вихователь: Ой, що це тут таке? Це, хрещена фея Попелюшки залишила. Пам'ятайте, в казці фея допомогла Попелюшці відправитися на бал, і їй не довелося відокремлювати різні крупи один від одного. Давайте допоможемо феї розібрати крупи.

    Досвід «Допоможемо Попелюшці».

    (Діти спочатку намагаються вручну відібрати крупи.)

    Вихователь: Так робота йде дуже повільно, а не скористатися нам ось цим предметом? (Вихователь показує сито, яке лежить на столі). Знаєте, що треба робити? Звичайно, просіяти крупу. Як сито допоможе нам розділити крупи?

    Діти: Горох великий - не пройде в сито, а дрібна манка висипається в тарілку.

    (Діти просівають крупи).

    Вихователь: Тут ключа теж немає. А тепер хлопці, чи не час нам розім'ятися? Я пропоную вам станцювати під улюблену пісню Попелюшки.

    Физкультминутка

    Встаньте діти, встаньте в коло,

    Встаньте в коло, встаньте в коло.

    Ляскайте долонями,

    Чи не шкодуючи рук.

    Стрибайте, як зайчики:

    Стриб та скок, стриб та скок,

    А тепер потопає,

    Чи не шкодуючи ніг.

    Ми візьмемося за руки,

    Швидше, веселіше.

    Руки ми піднімемо вгору,

    Стрибнемо вище всіх.

    А тепер опустимо вниз,

    Тупни правої, тупни лівої,

    Ми станцюємо вам на біс

    І повернемося до справи.

    Вихователь: Тепер відправимося на пошуки до Феї малювання (Діти сідають за столи). Малювати ми будемо не прості малюнки, а чарівні. Навіть у тих, хто тільки вчитися малювати будуть чудові малюнки. Не вірите? Вам тільки потрібно взяти кисть, набрати фарбу і зафарбувати лист фарбою.

    Над паперовим над листом

    Махає пензлик хвостом.

    І не просто махає,

    А папір маже,

    Фарбує в різні кольори.

    Ах, какая красота!

    Досвід «Чарівні малюнки».

    Діти зафарбовують фарбою папір, на якій заздалегідь білим восковим олівцем нанесені малюнки і на кольоровому тлі починають проявлятися різні візерунки. Вихователь разом з дітьми «малює» свій малюнок на аркуші.

    Вихователь: Які малюнки у вас вийшли? Як ви думаєте, як же могли вийти такі малюнки?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: Подивіться, що це лежить у вас на столі?

    Діти: Восковий олівець.

    Вихователь: У воскового олівця є одна незвичайна властивість - він не вбирає фарбу. На аркуші паперу були намальовані малюнки білим восковим олівцем, а так як аркуш паперу теж білий, малюнки не було видно. А коли ви зафарбували лист, краплі фарби стекли з воскового олівця і малюнок проявився.

    Вихователь: Які ви молодці, у всіх вийшли чудові малюнки. Ну що, тут ключа теж немає. Прийшла пора вирушати далі.

    (Діти підходять до столу, на якому стоїть таця з піском, лежить «чарівна» рукавичка).

    Вихователь: Подивіться, що це таке.

    Діти: Синій пісок.

    Вихователь: Так як ми в чарівному місті, пісок теж може мати якісь чарівними властивостями, тому ми не будемо чіпати його руками. Може бути, хтось із вас знає, як пошукати в піску ключ, не чіпаючи пісок руками?

    У виконанні цього непростого завдання нам може допомогти чарівна рукавичка.

    Досвід «Чарівна рукавичка»

    Вихователь надягає рукавичку, в якій захований магніт, проводить рукою над підносом з піском. Ключ примагничивается до чарівної рукавичці.

    Вихователь: Хлопці, ви здогадалися, як нам допомогла рукавичка? Давайте подивимося, що за секрет в ній захований (дістає магніт з рукавички). Виявляється, тут магніт. З якого матеріалу зроблений ключ?

    Діти: З металу.

    Вихователь: А яким властивістю володіє магніт?

    Діти: Магніт притягує до себе металеві предмети.

    Вихователь: Ми з вами знайшли ключ від скрині. Пора повертатися в дитячий сад. Ну, а для того, щоб повернутися назад в дитячий сад, вам потрібно закрити очі і повернутися навколо себе.

    Кружляйся, крутись,

    У дитячий сад повернися.

    Вихователь: Ось ми і повернулися в дитячий сад. Яке чудове подорож, вам воно сподобалося? Розкажіть, що вам найбільше сподобалося?

    (Відповіді дітей).

    Вихователь: Ми з вами знайшли ключ від скрині. Давайте спробуємо відкрити його цим ключем.

    (Вихователь відкриває ключем скриню, в якому лежить подарунок для дітей).

    Вихователь: На цьому наше заняття закінчилося. Давайте попрощаємося з нашими гостями.